Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat aktywny 3m

150 odpowiedzi na ten temat

#101 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:53

agregat aktywny 3m Koledzy jaki agregat uprawowo siewny aktywny do Kuboty M8540. Chodzi mi oczywiście o sprzęt używany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat aktywny 3m Dzisiaj, 01:45
  •  

#102 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 12 luty 2012 - 08:49

agregat aktywny 3m ja polecam ci LELY bo jest bardzo lekki, mozna kupic zadbany egzemplarz w dobrych pieniadzach

#103 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:35

agregat aktywny 3m mam pytanie czy nh6050 poradzi sobie z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym?Jesli tak co byscie poradzili

#104 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:48

agregat aktywny 3m Jeżeli chodzi o aktywny to min 120KM I SILNIK 6-CYLINDROWY.

#105 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 luty 2012 - 22:00

agregat aktywny 3m teoretycznie mam w nim 126 km,6 cylindrow,szerokie opony i 900 kg zawieszone z przodu

#106 Share deydykal

deydykal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:55

agregat aktywny 3m wszyscy tak piszecie że minium te 12o koni ja mam zetora 110 koni i z agregatem aktywnym + siewnik oczywscie daje rade bez problemu nawet nie stęknie fakt że cięzar trzeba uważac ale jak się opusci w ziemie to idzie jak szalony...

#107 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:56

agregat aktywny 3m ja swoim 4 cylindrowym MTZ Belarus 1025 ( 105 koni) ciągałem rabewerka tego co mam w galeri ( 2,5m na wirnikach + siewnik) i nie miał co robić nawet przy sianiu w skibę, obecnie mam amazone z siewnikiem nabudowanym 3m zestaw i to jest akurat do niego, dodając że mam 500 kg na przodzie dołożone

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#108 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 21 wrzesień 2012 - 18:43

agregat aktywny 3m Witam, pożyczyłem sobie na próbę brona aktywną marki Maschio. Spiąłem ją razem z siewnikiem i zasiałem hektar no i robotę robi tylko bardzo wolno muszę jeździć ok.3km/godz. Czy to jest normalne? Czy jakbym przestawił na 1000obr można by szybciej pojechać z tym zestawem? Siałem ten hektar 2 godziny trochę długo, dodam że wjechałem prosto po orce.

#109 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 24 wrzesień 2012 - 14:36

agregat aktywny 3m Dlaczego tak wolno? :)
Normalna prędkość to koło +/- 10km/h z agregatem aktywnym :)

#110 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 październik 2012 - 13:00

agregat aktywny 3m panowie do ciągnika 70KM można doczepić jakąś bronę wirnikową czy dać sobie spokój? mam na myśli 2,5m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 04 październik 2012 - 14:49

agregat aktywny 3m

mam pytanie czy nh6050 poradzi sobie z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym?Jesli tak co byscie poradzili

spokojnie. Osobiście kolego mam bronę aktywną Howarda (dość ciężka) i do tego siewnik famarol. Fakt też że mam traktor podkręcony do mocy odpowiadającej NH T6070 ale sam podnośnik itp zdało egzamin spokojnie. Wielu ludzi w mojej okolicy używa zestawów 3 metrowych na słabszych maszynach ale wtedy trzeba siewnik co wyjazd z pola zarzucać na bronę. Tutaj tego nie będzie poradzi sobie z rozłożonym zestawem. Zdjęcie akurat tego zestawu masz u mnie w galerii.

#112 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 październik 2012 - 16:58

agregat aktywny 3m 1014 ciaga 3m Amazone KE + Poznaniak 6 na hydropaku i gdyby nie bylo gorek to zestaw idealnie dopasowany. Siew prosto w orke 10l/ha i wydajnosc dochodzaca do 1.5ha na godzine.

#113 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 08:55

agregat aktywny 3m Panowie podepnę się pod ten temat. Chce kupić nowy agregat aktywny na prow o szerokości 3 metry. Do dyspozycji mam 30000 netto. W tej kwocie na pewno mieści się Polski Hermes z Unii Grudziądz oraz zastanawiam się nad włoską firmą Celii. tylko nie mogę znaleźć żadnych sprawdzonych opinii na temat tych zielonych agregatów. który z nich wybrać lub może znacie inne firmy sprawdzone mało awaryjne które tworzą agregaty z dobrej i wytrzy
małej stali. Czekam na opinię.

chcę dodać iż ta brona wirnikowa w zestawie ma posiadać wał peker. hydropak nie jest brany pod uwagę gdyż mam tylko 100 konny ciągnik i nie ma takiej opcji by dał sobie radę z tym zestawem. ale możliwość zainstalowania hydropaka mają chyba wszystkie modele więc w przyszłości przy rozwoju gospodarstwa dany hydropak będzie można zamówić. więc jaki agregat aktywny polecacie?

chcę dodać iż ta brona wirnikowa w zestawie ma posiadać wał peker. hydropak nie jest brany pod uwagę gdyż mam tylko 100 konny ciągnik i nie ma takiej opcji by dał sobie radę z tym zestawem. ale możliwość zainstalowania hydropaka mają chyba wszystkie modele więc w przyszłości przy rozwoju gospodarstwa dany hydropak będzie można zamówić. więc jaki agregat aktywny polecacie?

#114 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:28

agregat aktywny 3m mam w kupnie brone wahadłową 3m amazone bez wału z hydropakiem w dobrych pieniądzach i tu pytanie czy belarus 920 poradzi sobie z nią i siewnikiem poznaniakiem traktor ma tura stoll prosze o szybka odp.

#115 Share Specjalista871

Specjalista871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:32

agregat aktywny 3m Witam grono forumowiczów,

Skoro widzę, że jest burzliwa dyskusja w tym temacie to również i ja podłączę się tutaj z zapytaniem takim małym.
Mianowicie czy John Deere 6330 poradzi sobie z jakims lekkim agregatem aktywnym 3m ( jeśli tak to prosiłbym o jakiś przykład) razem z siewnikiem Kongsklide demeter classic 3000 (3m)? Dodam, że ziemie głównie 3 oraz 4 klasa, (bez głazów i innych meteorytów ;) ) no i oczywiście wszędzie jest równo, bez pagórków i wzniesień, rocznie do zasiewu ok 30ha. Czy jest sens kupować aktywny do tego ciągnika czy może zająć się agregatem biernym.
Co o tym sądzice proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam
Specjalista

#116 Share humeczek

humeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:39

agregat aktywny 3m Witam
Czy ktoś wyjaśni mi jaka jest różnica w aktywnych bronach Rabe Werk z oznaczeniami MKE PKE LKE . Zamierzam coś kupić , ale zastanawia mnie która lepsza mocniejsza wytrzymalsza , na pewno ma być Rabe Werka 3m .
Dzięki
Pozdrawiam

#117 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 09 styczeń 2013 - 12:07

agregat aktywny 3m Koledzy, mam mały dylemacik co do marki brony jaka kupic...napewno bedzie to 3m tylko czy lepiej rabewerka czy maschio, ktora jest lepsza jakosciowo?? Mniej wiecej jaka wychodzi roznica miedzy czesciami roboczymi?? I ostatnie pytanie, ktory wal bedzie lepszy:packera czy wał zebaty podobny do talerzowki(pare razy widzialem go przy bronach maschio). Ziemie mam od klasy III do VI mozna powiedziec, ze sa male wzniesienia, rocznie do zasiania okolo 30 ha. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#118 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:09

agregat aktywny 3m Czy ktoś z Was naspawywał zęby do agregatu aktywnego,moje mają 20 cm nowe 30 cm.Czy dołożenie 10 cm nie spowoduje wyginania się dospawanych końcówek.

#119 Share Pawel1990

Pawel1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:38

agregat aktywny 3m Nic nie spawaj bo to na kamieniu się połamie:) odnośnie bron- HERMES to bardzo dobra brona i nie miałem z nią żadnych problemów. pracowała z poznaniakiem. Teraz w miejsce tego zestawu stoi amazone KG302 z siewnikiem nabudowanym RP AD302 na redlicach talerzowych. zmiana po 1 bo poznaniak oszukiwał w rzepaku( moim zdaniem) po 2 siejemy teraz dużo bezorkowo i dlatego siewnik na redlicy talerzowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:41

agregat aktywny 3m @Kondziu1832
Znajomy ma Farmtraca coś 75KM i coś już 4 sezon robi broną aktywną 2,5m brona aktywna ciężka bo ponad t waży ale z siewnikiem nie spina bo za lekki ciągnik a z samą to śmiga :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)