karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeba lepiej traktor dociążyć i wolniej na nawrotach jeździć. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fresh    0

panowie jest pytanie:D mam zamiar kupić MF 5460 on ma 115 KM 4 cylindry obciążniki przód 600kg

czy sobie poradzi z agregatem uprawowo siewnym Unia Grup Hermes (aktywny) z siewnikiem poznaniak o poj. skrzyni nasiennej 410dm3? czy nie będzie tym traktorkiem robiło na lewo i prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1988    0

witam czy ktos mogl by mi doradzic czy same explorer poradzi sobie z 3m agregatem aktywnym uprawowo siewnym KUHN integra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Cześć, mam pytanko do osób znających się na rzeczy, chcę kupić zestaw uprawo-siewny Amazone lub Rabe Werk, ewentualnie Kuhn nabudowany, ale mam dylemacik bo wiele maszyn z zachodu mają wały gumowe, a ja mam gleby miejscami ciężkie i boję sie ze ten gumowy nie doprawi ziemi. Co lepsze, gumowy czy packer ? Wiadomo że oby dwa sie zakleją w mokrej ziemi, ale przecież nie będę robił w ulewach smile.gif
Mam tu kilka propozycji:

1. http://moto.allegro.pl/amazone-ad-301-agregat-uprawowo-siewny-i1296614718.html
2. http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-amazone-ad-302-sprawdz-i1282268928.html#gallery


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Jaki masz ten bierny? Biernym też uprawisz, ale podstawa to agregat szyty na miarę. :P Po pierwsze to z przodu wałek z płaskowników o małej średnicy. Następnie najlepiej trzy rzędy zębów prostych i jakiś ciężki wał.

 

Jaki agregat w takiej kombinacji byś polecił? Żeby miała wał z przodu, 2 najlepiej 3 rzędy zębów, wał crosskill lub inny (tylko nie packer bo miałem i się zalepiał) i nie pochodził od naszych rodzimych producentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jacy producenci mają w ofercie agregaty aktywne 2,5m? Najlepiej żeby to był jednocześnie agregat uprawowo-siewny aktywny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poettinger, Kongskilde/Howard, Amazone, Vogel&Noot te na pewno a kto jeszcze to już nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o opinie nt.http://allegro.pl/agregat-aktywny-3m-i1405207717.html użytkowników tego sprzętu chodzi mi o awaryjność dostęp do części ewentualnie cenowo jak to wygląda i czy 90km ford da radę.

Będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Potrzebuję pomocy Panowie. Mam MF 3085 i zamierzam kupić do niego jakiś agregat. I tu mam problem. Co będzie lepsze na ziemie klasy III i IV? Aktywny wirowy, wahadłowy czy bierny z lepszym wałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja mam bierny na takie ziemie i dla podobnego ciągnika wał z przodu z płaskownika 2 rzędy prostych zębów i do tego wał packera z skrobakami i lecisz aż się kurzy za siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Potrzebuję kupić bronę wirową z hydropakiem. Jaką firmę polecacie i dlaczego? Myślę między Maschio Rabewerk i Amazone. Szerokość 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ile kasiorki masz na ten sprzet? Z droższych to Kverni NG a Rabe to Corvus(PKE). Ja bym brał Rabe, bo ma naprawde dobre koła zębate w wannie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sama wanna ubogo wykończona, dodatkowo mało popularny sprzęt. smile.gif Kverneland to włoska brona, wanna już lepsza niż u Rabego, ale jednak Amazonka ma najlepiej rozwiązaną wannę. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam maschio hb też moge powiedzieć że nie żałuję że ją kupiłem ,choć ma już swoje lata to daje rade na moich kamieniach.na pewno nie kupuj polskich które mają już pare latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Niedaleko mnie jest cały agregat Amazone ad 302 i chce za niego 20 tyś. Albo jakaś brona na której można zawiesić siewnik. Ciągać to będzie Fendt 160km, mam sporo kamieni na kolach lżejszych i chciałbym żeby byłą ona wytrzymała. Nie wiem czy dać lepiej te 20 tyś za cały agregat nadbudowany czy lepiej osobno bronę i siewnik skompletować. Plusem brony z hydropakiem jest to że mogę ją odczepić i uprawiać samą, a z nadbudowanego zbytnio nie da rady. Niby można, ale wał ma gumowy. Proszę o poradę :rolleyes:

Chciałem tą zobaczyć ale nie wiem czy warto http://allegro.pl/agregat-brona-wirnikowa-maschio-dm-i1419507080.html

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Witam.Stoję przed wyborem kultywatora wirnikowego na placu boju pozostały amazone kg 3000 super kverneland NG-S 301 i kuhn HR.W każdym mam problem z wyborem wału. Packer odpada w każdym kultywatorze (miałem i więcej nie chce),rurowy raczej słabo zagęści.W amazone pozostaje pierścieniowy gumowy ale dealer odradza twierdząc ze w podobnym polskim wale kamieni wpadały miedzy skrobaki a wał i cieły gumy ktoś ma taki wał i może to pod twierdzić? W kvernelandzie zastanawiam się na crackerem. Czy ktos ma taki i jak się sprawuje? W kuhnie packliner i steelliner jak wygląda w nich kwestia oklejania? Który byście polecili aby nie było problemów z oklejaniem i dobrze zagęszczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

koledzy mam pytanie czy proxima plus 95 pociągnie agregat aktywny uni grudziądz hermes 3m z wałem packera 50cm i z poznaniakiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

o aktywnym to Ty nawet nie myśl w ogóle bo ciągnik zajedziesz bierny z 2 rzędami zębów i 2 wały lub wał z z przodu włóka i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

myśle nad biernym 3m wał strunowy 3 rzędy zębów i wał packera? :blink:

 

co myślicie o agregacie agro-factory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj