Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat aktywny 3m

150 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 20:16

agregat aktywny 3m a dlaczego z przodu wałek z płaskowników o małej średnicy???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat aktywny 3m Dzisiaj, 19:26
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2009 - 20:45

agregat aktywny 3m Ma silne działanie kruszące i ma dużą prędkość kątową, czyli działa agresywniej, niż wał o dużej średnicy. ;)

Jakoś nie byłem zwolennikiem włók, ale jeżeli jest prowadzona na równoległoboku i ma stały regulowany docisk oraz ma jakieś nożyki, takie jak można do wałów Vadera dołożyć, to może być dobra. :D

#43 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:16

agregat aktywny 3m Panowie kupilem agregat aktywny-brona wirowa 3metry szerokości będzie to wspólpracować z ciągnikiem 90km. Problem jest taki że chcialem kupić walek mocy ze sprzęglem tylko nie wiem ile powinien mieć Nm ? Dobierać walek pod moc traktora czy pod agregat?Proszę o pomoc

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:30

agregat aktywny 3m Jak tobie brona wirowa będzie chodzić z 90KM to Ja jestem święta krowa :lol: 120km na lekką bronę to mało a co mówić 90KM. Kuzun ma 160KM NH i ma 3m brony i ma co robić, tylko ziemia I i II
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 06:21

agregat aktywny 3m O to się nie martw! Brona a brona to jest duża różnica. Rolnik od którego kupowalem zapinal ją do pronara bez turbo i do niej poznaniaka 3metry i dawal sobie rade i to na pagórkowatym terenie (okolice Golub Dobrzyń). Gdybym tego nie widzial to bym nie uwierzyl. Wziol nowy sprzęt na PROW a ten sprzedawal.Brona ta warzy tylko okolo 650kg i ma wal rurowy.Powiedźcie mi co z tym walkiem lepiej???

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2010 - 07:18

agregat aktywny 3m Kwestia jeszcze jakie obroty mają elementy robocze i jaka jest prędkość pracy, bo to w głównej mierze będzie warunkowało moc. :lol:

#47 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:22

agregat aktywny 3m Prędkość jest "zawrotna" około 7km/h.Prędkość elementów roboczych niestety nie znam.Dziś nim troche pracowalem wraz z siewnikiem. Podoba mi się jego robota. Jutro jak będę miał z kim to może filmik nakręce i wrzuce na youtube.Ciągnik oczywiście lekko niema ale daje rade.Musze ten wałek kupić bo narazie robie na zwykłym. Mam takie glupie pytanie: czy boczne cięgna ciągnika te które napinają aby maszyna się nie kołysała na boki muszą być "na sztywno" czy mogą być lekko poluzowane?

#48 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:55

agregat aktywny 3m Co do siły z jaką powinno zadziałać sprzęgło w wałku to ci nie poradzę, bo jest dużo możliwości, ale jak będziesz miał w nim sprzęgło cierne na tarcze to pamiętaj że przed sezonem powinno się je sprawdzić przez rozkręcenie i wyczyszczenie, albo poprostu jak to robią co nie którzy poluzować śruby, zablokować rotory i włączyć WOM żeby się samo wytarło.
Nie wskazane jest również mycie tego podzespołu.
Znajdź namiary do firmy AGRO-EKO z Kietrza oni sprzedają WALTERSCHAIDA i doradzą ci jaki wałek dobrać.
Ja odciągi boczne mam lekko poluzowane.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#49 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:01

agregat aktywny 3m Boczne cięgna możesz śmiało poluzować bo jak masz na sztywno to każdy ruch kierownicą to odrazu widać na polu.

#50 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 06:44

agregat aktywny 3m O te odciągi boczne to aż wstyd pytać ale wczoraj jeden naderwalem, ale już jest naprawiony/wymieniony. Najgorsze jest to że jak są poluzowane to w czasie transportu glównie po dolach itd.szarpie calym traktorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2010 - 08:08

agregat aktywny 3m Trzeba lepiej traktor dociążyć i wolniej na nawrotach jeździć. :rolleyes:

#52 Share Fresh

Fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 maj 2010 - 21:40

agregat aktywny 3m panowie jest pytanie:D mam zamiar kupić MF 5460 on ma 115 KM 4 cylindry obciążniki przód 600kg
czy sobie poradzi z agregatem uprawowo siewnym Unia Grup Hermes (aktywny) z siewnikiem poznaniak o poj. skrzyni nasiennej 410dm3? czy nie będzie tym traktorkiem robiło na lewo i prawo?

#53 Share Fresh

Fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 maj 2010 - 16:09

agregat aktywny 3m Ktoś może pomóc??

#54 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:31

agregat aktywny 3m Mam nadzieje że to choć trochę pomoże lub np

Myśle że skoro ciągną takie maszyny to i je unoszą i na nawrotach raczej niema problemu

#55 Share Fresh

Fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2010 - 21:42

agregat aktywny 3m dzięki za pomoc ;)

#56 Share rolnik1988

rolnik1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:36

agregat aktywny 3m witam czy ktos mogl by mi doradzic czy same explorer poradzi sobie z 3m agregatem aktywnym uprawowo siewnym KUHN integra

#57 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 14:34

agregat aktywny 3m

Cześć, mam pytanko do osób znających się na rzeczy, chcę kupić zestaw uprawo-siewny Amazone lub Rabe Werk, ewentualnie Kuhn nabudowany, ale mam dylemacik bo wiele maszyn z zachodu mają wały gumowe, a ja mam gleby miejscami ciężkie i boję sie ze ten gumowy nie doprawi ziemi. Co lepsze, gumowy czy packer ? Wiadomo że oby dwa sie zakleją w mokrej ziemi, ale przecież nie będę robił w ulewach smile.gif
Mam tu kilka propozycji:

1. http://moto.allegro....1296614718.html
2. http://moto.allegro....28.html#gallery

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

#58 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 22:25

agregat aktywny 3m

Jaki masz ten bierny? Biernym też uprawisz, ale podstawa to agregat szyty na miarę. :P Po pierwsze to z przodu wałek z płaskowników o małej średnicy. Następnie najlepiej trzy rzędy zębów prostych i jakiś ciężki wał.

Jaki agregat w takiej kombinacji byś polecił? Żeby miała wał z przodu, 2 najlepiej 3 rzędy zębów, wał crosskill lub inny (tylko nie packer bo miałem i się zalepiał) i nie pochodził od naszych rodzimych producentów?

#59 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:56

agregat aktywny 3m Jacy producenci mają w ofercie agregaty aktywne 2,5m? Najlepiej żeby to był jednocześnie agregat uprawowo-siewny aktywny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2011 - 08:01

agregat aktywny 3m Poettinger, Kongskilde/Howard, Amazone, Vogel&Noot te na pewno a kto jeszcze to już nie mam pojęcia.