Polecane posty

damianoooo    4

Panowie odnawiam temat. Trafia mi się za bardzo dobre pieniądze unia kombi 4.2m w idealnym stanie. Mam pytanie czy dał bym radę przepracować nim przez 1 sezon renówką 75km o wadze 3800kg (ma obciąniki) ? Na drugi rok planuje zakup drugiego ciągnika około 100-110 km Według danych technicznych jest on lżejszy od agromasza 3.6 m waży nieco ponad 1 toną. Prędkość pracy nie musi być zbyt wysoka. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

3.7 Unia wałek przód 4 rzędy zebów dwa wałki z tyłu IIIkl glina ma cięzko 98 Km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ponad tonę 4 rzędy robi swoje szczególnie na zbrylonej gliniastej glebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas forterra 125 z agro maszem 3.6m ma co robic a co dopiero 75km z 4.2..... te agregaty sa strasznie ciezkie ale fakt robote robia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oktawia22    0

ja mam taki agregat uni4,2 i ciaga go ciagnik105 koni to predkosc 7km.h i ma co robic 75kucy za cholere nie da rady a wazy 1290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

qbas powiedz mi jak Ty głęboko uprawiasz skoro 125 km nie daje rady przy 4.2 metra?

Zetor 7211 spokojnie dawał rade z 3.3 metra a fiat 780 przy uprawie to latał jak na pusto, uprawa ma być płytko a nei głęboko jak podorywka....

U mnie ziemia różna od III do VI klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A w czym t6e koniki? Ja JD 6610 (115 Km) ciągam czasem 4,2 Kombi przy uprawie na 3-4 cm i robię 10-11km/h bez wysiłku. Kiedyś robiłem nim NH TL100 (100km na silniku) i też dawał radę.

Dodam tylko, że zawsze na bliźniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mikrus uprawiam roznie od 3-8 cm... ziemie takie same jak u ciebie, agregat mam 3.6.... ja nie wiem jak wy ciagnikami 100km. ciagacie agregaty 4.2... chyba po wierzchu samymi walkami ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Braciak ma Ferdka 120 ps i chce 4.8 :D

Z expomem ajax 3 metry gania ok 12 km/h

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no ja tez wolniej niz 10km/h nie jezdze ale z 4.2 to bym sie skrobal.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja TD95D ciągam 4,20 kombi, ciężko ale około 9 km/h daje radę. oczywiście najpłycej jak się da, aby tylko zaciągnęło ślady i na głębokość siewu  zrobiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak ja zetorem na piach wjade to musze podnosic bo by stanal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A oszczędzaniu wilgoci zapominacie. Uprawiać się powinno do głębokości siewu żeby do ziarna podsiąkanie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Szopę widać dużo ludzi albo rzucało w szkołę kamieniami albo po prostu lubią marnować paliwo i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Szkoła to pikuś, jak ktoś żyje z ziemi i nie zna podstaw uprawy to bankructwo go czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakies insynuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Powiedzcie mi jeszcze co byście mi by się bardziej opłacało? nowy agregat 3.6-4.2m agromasz czy unia kombi 3.7 lub 4.2 (unia używana) Gdyż nowa jest cholernie droga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak używana Unia nie jest pogięta albo spawana to może być, najlepiej jak ma oryginalne zęby bo są dużo lepsze niż nowe od prywaciarza. Do tego kup łapki oryginały i można parę lat robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Też mi się tak wydaje. Unia to jednak zawsze unia. Podoba mi się również jaj pozycja transportowa bardziej od agromasz. Powiedzcie mi jeszcze czy trzeba ja jakoś zabezpieczać na transport czy coś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez marekpieg1234
      Witam. Potrzebuje wiedziec ile wziasc za wypozyczenie maszyny jednorzedowej bomet powiedzmy za 10 arow. Mam klientow traktor ich a wiec wypozyczenie tylko maszyna
    • Przez ursus56
      Witam w najbliższym czasie planuje zakup polskiego pługa  zagonowego  moja uwagę zwrócił pług agromasz z 2008 roku na zabezpieczeniu  posiadam już pług zachodni  overeum sweden 4 na zabezpieczeniu sprężynowym ale z roku na rok pola troszkę dobywa zastanawiam się nad kupnem drugiego pługa pomocniczego  tym razem  polskiego który pracował by z ciągnikiem 85 km lub 110 km jaki pług wybrać i  jakie są wady i na co zwrócić uwagę kupują używkę =D
    • Przez Rychu332
      Jaka może być przyczyna nierównomiernego zużywania się talerzy w talerzówce? stojąc z tyłu prawa strona ma talerze w o wiele gorszym stanie niż lewa, jedna strona również idzie lepiej w ziemie niż druga mimo takiej samej długości łączników ciągnika. Z góry dzięki




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj