Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt we frankach szwajcarskich

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 styczeń 2015 - 19:10

O i to jest dobre podsumowanie tematu... Bo jak rolnik grubą kasę zainwestuje z oborę, chlewnie czy maszyny, a za jakiś czas nie ma z czego spłacać to jakoś nikt się tak nie martwi, że go licytują. jest tylko tekst, że mógł to przewidzieć, że ceny się zmienią i nie brać tyle kredytu. Żal tych ludzi ale sami są sobie winni.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt we frankach szwajcarskich Dzisiaj, 03:40
  •  

#22 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:26

ciekawe jakbym kupił ziemię za kredyt we frankach, też będą się martwić, że nie mogę spłacić?

#23 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 12:28

kredyt w CHF byłby dobry, jakby go wziął najpóźniej w 2008/9 roku na 5 lat...

niektórzy brali na 120% wartości mieszkania na 45 lat...  tacy 3 razy mieszkanie spłacą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 luty 2015 - 06:55

No właśnie najgorsze jest to w tej całej aferze z kredytami we frankach, że ludzi po prostu nie było na to stać. A jak na coś nie stać - to się nie kupuje. Proste. Banki lekką ręką rozdawały kredyty - i problem wg mnie będzie narastał z czasem. Już słyszy się, że będą chciały dodatkowych zabezpieczeń. A takie sytuacje już zdarzały się w przeszłości. Tutaj znalazłem taki wątek: http://www.forum-kre...-chf-54817.html w którym ludzik opisuje, że bank żąda dodatkowego zabezpieczenia.

happy

#25 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 luty 2015 - 15:34

Mam kredyt we frankach który zaciągnełem 3 lata temu jak frank był drogi kredyt przeliczyli mi chyba po kursie 3,75zł na 6lat i jak na razie jestem bardzo duzo do przodu bo przez te ostatnie lata rata mojego kredytu oscylowała sie w granicach 4100-4300zł teraz po wzroście kursu miałem rate 4880zł przy kursie z 15.01 gdy był ten duzy wzrost 4.3zł gdzie przy złotówce moja rata było by co najmniej 5000zł także nie wiem co sie tak tym podniecacie jak nawet takiego kredytu nie macie bo nie każdy w franku umoczył. Ogolnie teraz jest bardzo dobry czas aby taki kredyt wziaść współczuje jedynie tym którzy brali swój kredyt jak kurs był w okolicy 2 zł.

#26 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:50

Ja z kolei nie mam śladu współczucia dla tych, którzy brali kredyty przy kursie ok. 2 zł. Wtedy trzeba było franka kupować. Realna wartość franka oscylowała w granicach 3.20 - 3.40 zł. Nie trzeba być geniuszem, by nie przewidzieć wzrostu kursu franka choćby do poziomu sprzed 2-3 lat. Konsekwencje były łatwe do przewidzenia i wielu je przewidziało, ale nawet wtedy (po wzroście kursu o 30-35%) i tak raty były mniejsze w stosunku do kredytów złotówkowych. Ok., teraz frank jest drogi, ale za parę miesięcy wróci do swej realnej wartości i jestem pewien, że nikt z tych co dzisiaj płaczą nie uzna tego za sytuację wymagającą interwencji Państwa.

Sam brałem kredyt w 2006 roku i mając do wyboru franka i złotówkę, wybrałem naszą walutę, bo ryzyko (wbrew temu co mówili w bankach) było dla mnie za duże. Przez lata płaciłem za niechęć do podjęcia tego ryzyka, ale spałem i śpię spokojnie. I spłacam.

Jedyne czego się obawiam, to interwencja Rządu, bo za to zapłacimy wszyscy. Na rzecz tych, którzy chcieli być sprytniejsi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:05

Czyli mówisz że dziś warto było by rubla kupić ?  ;) Może nie dziś ale jak zacznie odbijać w górę

#28 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:37

Z kupowaniem rubla jeszcze bym poczekał, bo Putin nie zmienia swoich planów, a co za tym idzie - sankcje. Rosyjska gospodarka powoli siada, ale za wolno.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2015 - 19:34

jak tu czytam te wypowiedzi to włos sie na głowie jeży, mianowicie widac jak ludzie w Polsce dali sie łatwo podzielic i napuscic na siebie, rolnik na rolnika, miastowy na miastowego, miastowy na rolnika, rolnik na miastowego i tak by można wyliczac do rana, a prawda jest taka ze jak w społeczenstwie nie bedzie jednosci do nas zniszcza i doprowadza ten kraj ponownie do rozbiorów

zeby nie było ja tam zadnych kredytów nie mam

jezeli chodzi o kredyt we frankach to kazdy postepowy który brał kredyt na 30 lat powinien zadac sobie podstawowe pytanie : 

czy w ciagu najblizszych 30 lat wieksze prawdopodobienstwo ma upadek gospodarki polskiej czy szwajcarskiej ?

chyba kazdy odpowie sobie sam co ma wieksze prawdopodobienstwo...

bo jezeli padnie gospodarka Polska a tym samym nasza waluta, wystapi duza inflacja, to moze byc tak ze kredyt w złotówkach spłaci sie za jajka, a kredyt we frankach bedzie niemozliwy do spłacenia bo franki moga byc po 10 czy 20zł za 1chf 

odwrotny scenariusz jest duuuuuzo mniej prawdopodobny takze nie wiem dlaczego ktos dał sie wrobic w taki kredyt i tym samym liczył ze to franek a tym samym szwajcarska gospodarka straci w stosunku do Polskiej

#30 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:11

panowie zasada jest prosta - kredyt bierze się w walucie w której się zarabia.

skomlenia frankowiczów nie rozumiem bo w przeciągu ostatnich 10 lat i tak są sporo do przodu w stosunku do tych którzy brali kredyt we frankach 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ulicafinansowa-pl

ulicafinansowa-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Finanse

Napisany 19 marzec 2015 - 22:59

Można się było spodziewać, że takie coś nastąpi bo dobre oferty nie biorą się znikąd. Ludzie powinni sami odpowiadać za swoje decyzje, jednak banki i tak udzielą pewnej pomocy frankowiczom aby zachować dobre imię i zdobyć zaufanie.

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa