Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt we frankach szwajcarskich

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MajkaLeniewska

MajkaLeniewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:31

Jak myślicie co powinni robić ludzie którym kredyt hipoteczny w ciągu kilku dni wzrósł o kilkadziesiąt procent? Jak się czyta co niektóre historię na forach internetowych to mrozi to krew w żyłach.

Np ten pan tutaj: http://www.tvn24.pl/...cie,506594.html

Koda go trochę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt we frankach szwajcarskich Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:41

Kredyt we frankach kredytem,chcieli zarobić bo się opłacało a teraz się zmieniło. Ile to gospodarstw padło z powodu kredytu bo opłacalność nagle spadła?(np.sprawa w ubojem rytualnym) I nikt o tym nie mówi że pięknie działające gospodarstwo upadło,bo Rząd sobie coś wymyślił? I teraz twierdzą że to błąd,ale nikt nam różnicy w dochodach nie zrekompensuje.

A co do kredytów we frankach no zawsze jest to wzruszające że teraz ktoś nie ma za co spłacić tego itd. Rozumiem i współczuję.

Pozdrawiam

#3 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:49

Jest ryzyko, jest zabawa. Mówi się trudno..... gdybym ja wziął kredyt obojętnie w jakiej walucie to podejrzewam że nikt by mi nie współczuł że nie mam za co spłacić.

Na rząd nie ma co liczyć moim zdaniem bo oni do jakiejkolwiek pomocy zwykle się nie palą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:50

Kredyt we frankach szwajcarskich Moze to zabrzmi złe ze nie ma mam współczucia ale ja nie dałbym na nich ani złotówki. Tez mam kredyt tylko ze w złotówkach i jak przestane spłacać albo będzie mi sie wiodło gorzej to ktoś za mnie zapłaci? Czy pojawi sie komornik i powie panie Przemku ale trudno biorę maszyny i ziemie? Nikt mi nie da przysłowiowej złotówki a frankowicze sami decydowali sie na franka a twierdzenia teraz ze system, ze banki ich oszukały to śmiech na sali. Sami sie decydowali bo chcieli mieć mniejszy koszt kredytu i tyle. Ryzyko kursowe zawsze występowało wiec jeśli ktoś brał kredyt na 25 lat to powinien sie z tym liczyć. To jest moje zdanie nie każdy musi sie ze mną zgodzić ale o rolników nikt sie tak nie przejmuje ze bydło taniało przez 2 lata ze trzoda w mojej okolicy po 3.25 a ropa i nawozy przez ostatnie lata bardzo drogie wiec z czułym szacunkiem niech sie sami martwią o siebie.

#5 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:56

Zgadzam się z kolegami wyżej,Wszyscy mają żle ,a że rolnik ciągle po kosztach jedzie to nikt nie widzi,Jak nie kredyt we frankach to górnicy, najlepiej wszystkim pomagać a rolnikowi coraz mniej ,trzoda zaraz spadnie ponizej 3zł ,bydło bez swoją głupotę spadło  i nikt o tym nie mówi

Podrawiam koledzy! :)

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:59

Z tego człowieka już kręcą beki w necie, żali się że kredytu nie spłaci ale kurtkę za 2 tys się nosi 

#7 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:14

Kredyt we frankach szwajcarskich pawel885 możesz to jakoś potwierdzić?

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:18

Był na wiocha.pl chyba. Mógł trochę pokazać swoją ciężką sytuację inaczej, podobnie rolnicy ciągnikami za 500tys na strajkach. A ludzie zaraz wypatrzą i powiedzą- co mu źle? 

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:36

Kredyt we frankach szwajcarskich Ja tam się na kredytach nie znam, raz miałem 5tyś wzięte na pół roku jak kupowałem ursusa, a tak to mi to lotto jak kto postępuje.

#10 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:29

Był na wiocha.pl chyba. Mógł trochę pokazać swoją ciężką sytuację inaczej, podobnie rolnicy ciągnikami za 500tys na strajkach. A ludzie zaraz wypatrzą i powiedzą- co mu źle? 

bardzo dobrze napisales @pawel885 ,najbardziej szczekajcy tak zle nie maja ,przyklad tego gostka jest super,z ta kurtka tez czytalem i czapka firmowa za ile jest kasy,chcialo sie kredytow to prosze bardzo ale nie bedzie tak ze z mojej kasy bedzie sie ratowac jakiegos kredytowca,zaryzykowal,trudno nie udalo sie -komornik i po sprawie.najlepiej taki z lodzi bo przynajmniej wiadomo ze robote zrobi.ja nie widzialem w necie zeby strajkowali rolnicy co maja ciezko i pracuja na c-330 tylko same niezarte buraki w fendach i jeleniach i im ciagle zle_komornik z lodzi i moment bedzie im dobrze bez kredytow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 13:05

Jest ryzyko, jest zabawa. Mówi się trudno..... gdybym ja wziął kredyt obojętnie w jakiej walucie to podejrzewam że nikt by mi nie współczuł że nie mam za co spłacić.

Też to miałem napisać, czemu brali w frankach bo było taniej.

Sytuacja podobna co do Planu Balcerowicza tylko tam szalały odsetki a tu kapitał względem złotówek, jakby sytuacja stała się odwrotna do zaistniałej to by dobrowolnie wpłacali więcej ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 13:15

Znam 2 osoby z takim kredytem, pokupowali mieszkania w Warszawie i wynajmowali na czarno i śmiali się że lokatorzy spłacają kredyt.... Szwajcaria żyje z takich, i to bardzo dostatnio, w końcu nie na darmo nazywają ją finansowym centrum świata 

#13 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:24

Czy ktoś ich  zmuszał do brania kredytu w frankach ? - nie . Są dorośli,  chcieli zaoszczędzić , zaryzykowali i stracili . Banki wystawiły  przynętę a oni się na nią dali złapać .ps. Ja gdy mnie na coś nie stać to sobie tego nie kupuję .

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 18 styczeń 2015 - 14:27.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#14 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 15:42

Prawda :P i to najczęściej Ci, którzy dopiero zaczynają gospodarzyć, biorą kredyty na nowe ciągniki i nimi jadą na strajk, bo 360 nie wypada.Ludzie widzą nowe ciągniki i potem gadają, że rolnicy bogaci i uwaga tu cytuje wypowiedź jednego z użytkowników AF : "na wsi co drugi rolnik jeździ ciągnikiem za 200tyś i więcej"

#15 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 10:38

A matematykę znają czy na lekcjach w podstawówce spali. Odsetki to jedno, a ryzyko kursowe to druga sprawa. Każdy jest kowalem swojego losu i pomijając nieszczęścia sami sobie zgotowali taki los.

#16 Share JuliaMroczek

JuliaMroczek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 10:58

Nikt ich nie zmuszał do zaciągania kredytów we frankach szwajcarskich. Było tanio to to zaciągali. Ale w mojej opinii zabrakło doradztwa ze strony banków. Przecież bankierzy to wykształceni ludzie. Wiedzą, że waluta jak każda rzecz ma zmienną wartośc. Tutaj ktoś zaproponował dobrą radę: http://www.forum-kre...obic-88151.html nic nie robić. Czekać. Frank pewnie znowu zacznie być broniony przez szwajcarski odpowiednik NBP. Cierpi na tym ich eksport.

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 11:20

A cóż takiego oni eksportują? Czekoladę milka i zegarki? 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#18 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 12:29

Scyzoryki jeszcze  :) To jest bank całego świata, z tego żyją 

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:45

To taka sama sytuacja jak z niskimi cenami płodów rolnych.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:51

Dokładnie, rolnik też może powiedzieć że świnie były po 5,5zł i postawił chlewnię a dziś są np po 3,5zł i zbankrutuje... Zresztą niech nie przesadzają, podawali w tv wyliczenia to na mieszkaniu za 300tys rata wzrośnie o 200zł na miesiąc, nawet nie trzeba papierosów rzucać tylko ograniczyć żeby tyle oszczędzić  ;)