Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Octavia 1.9 tdi

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 16:40

Skoda Octavia 1.9 tdi

Też bilet dla zamożnych brązowy ;) .
Laziliśmy z kumplami wokół toru, ale najwięcej w okolicach zakrętu en rouge (en róż), tam gdzie taki zakręt w prawo bardzo mocno pod górę. Zarąbisty widok zwłaszcza od strony sklepów z gadżetami.
Ryk F1 - to trzeba usłyszeć na żywo, najbardziej zaj...te przeżycie.
EDIT Najwięcej czasu w okolicach 4 eau rouge i szwędaliśmy się w wzdłuż tego boku, nawet udało się nam wpakować na srebrne trybuny :) .Spaliśmy w Lież w hostelu (rodzaj schroniska młodzieżowego).

no wrazen sluchowych nie chcialem nawet zaczynac opisywac, bo to trzeba uslyszec hehehe.
chociaz dzwiek f2 jest dosyc wk***iajacy, udalo mi sie zasnac, ale po 6 browarach w tym upale to nic dziwnego :D
ja spalem w samochodzie na parkingu i to nie byl dobry pomysl bo w nocy temp. spadla chyba ponizej zera - ale pizdzia.lo :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Octavia 1.9 tdi Dzisiaj, 07:16
  •  

#42 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 11 luty 2008 - 17:52

Skoda Octavia 1.9 tdi witam sorki ze moze zmienie temat co do skody ale temat jest podobny chce kupic sobie samochod dla siebie bylby to moj pierwszy no bo od rodzicow to juz tak glupio brac a i czasami poprostu jest im potrzebny mam uzbierane 6000zl i tak myslalem nad zakupem Daewoo Espero wyglada ono mniejwiecej tak http://www.otomoto.p...how&id=C4274795 jakbym sie zdecydowal na ten model to bralbym tylko z silnikiem 1.5 bo niepotrzebyje duzego silnika a wiadomo ze i oplaty sa mniejsze, auto jak dlamnie jest przyzwoite a jak dla was moze macie takie auto albo znajomego wiecie cos o nim wady zalety itd
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:12

Skoda Octavia 1.9 tdi za 6000 zl to juz mozesz w "zdrowych" dwojkach przebierac :rolleyes: bez zastanowienia bym tak zrobil
taki z najmocniejszym dieslem montowanym w dwojce http://www.otomoto.p...how&id=C4403799
a tutaj sam miodek ;) http://www.otomoto.p...how&id=C4014225
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 11 luty 2008 - 19:53

Skoda Octavia 1.9 tdi o nie golf to odpada nie chce tego miec na swoim podworku nigdy w zyciu. dlamnie golf to nie jest samochod nie obrazajac uzytkownikow tych pojazdow.

#45 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:04

Skoda Octavia 1.9 tdi

o nie golf to odpada nie chce tego miec na swoim podworku nigdy w zyciu. dlamnie golf to nie jest samochod nie obrazajac uzytkownikow tych pojazdow.

Czemu
<blockquote>
</blockquote>

#46 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:23

Skoda Octavia 1.9 tdi @jankowski17 to sobie kup Espero... :rolleyes:

#47 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:29

Skoda Octavia 1.9 tdi Ja za golfem tam nie przepadam. Jednak jakbym miał wybierać pomiędzy golfem a espero, to bez wahania byłby to golf.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#48 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:31

Skoda Octavia 1.9 tdi akurat golf moze nie jest komfortowy ale to dobra maszynka
kujawy to jes to!!!!!

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:55

Skoda Octavia 1.9 tdi jest jedno niebezpieczenstwo, mozna nieswiadomie zostac vwmaniakiem :rolleyes:
no a w srodkach fire&ice mozna sie zakochac ;)

#50 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 luty 2008 - 21:13

Skoda Octavia 1.9 tdi kolego pioter przeciez napisalem ze jestem prawie zdecydowany na espero ale chce sie dowiedziec troche wiecej o tym samochodzie wasze opienie moze ktos taki posiada albo posiadal. golfa nie chce bo mi sie nie podobaja i sa male. ja lubie samochody pokazinych rozmiarow. a po drugie to vw golfy jest juz ich za duzo w naszym kraju i sa takie pospolite co do golfow bmw tych starszych to jestem uprzedzony niechce i juz :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 00:15

Skoda Octavia 1.9 tdi

przeciez nie kazdy chce przezywac zakret jako przygode, cieszyc sie przeciazeniem i idealna kontrola na zawiasie skreconym do granic pracy amortyzatora ;) .
nie kazdy woli przejsc pol kilometra z buta zanim znjadzie miejsce parkingowe bez kraweznika,
nie kazdy jest w stanie pol godziny objezdzac jedna hopke,
nie kazdy chce sie zapinac dluzej w pasy niz wynosi podroz do pracy, itd., itp.

Dokładnie, a i odwrotnie, bo niektórzy mają samochody którymi można wjechać praktycznie wszędzie, dla których hopki i krawężniki 15cm nie robią żadnego wrażenia, nie ma stresu o zawieszenie, nie ma stresu o felgi bo opony mają z 20cm profilu, nie ma drogi - nie ma problemu, a bród 70cm to tylko wieksza kałuża :) itd. itd., ale kosztem prowadzenia, komfortu, osiągów... Nie każdy jest w stanie pogodzić sie z bujaniem na zakrętach, prędkością max 130 i przyspieszeniem 0-100 w granicach pół minuty :)

jestem prawie zdecydowany na espero ale chce sie dowiedziec troche wiecej o tym samochodzie

Espero technicznie bazuje na Oplu Ascona, tak jak Nexia na Kadecie. Tyle wiem. Nie kupiłbym go bo to Daewoo :rolleyes:

Z moich propozycji do 6000zł np.
http://otomoto.pl/ho...5-C4410831.html
http://allegro.pl/sh...?item=310894975

...ale jak już jesteś zdecydowany na Espero :)

#52 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 12 luty 2008 - 01:36

Skoda Octavia 1.9 tdi

obydwa samochody (skoda i toyota) o ktorych mowa to zwykle dupowozy i naprawde nie ma sie czym podniecac :)
nie wazne ktory wybierzesz i tak nie bedzie ci sie psul, zrobisz nim jeszcze 300 tys km, nie przekraczajac spalania 6l na 100 km, nie bedziesz sie pocil w lecie, a w razie zagrozenia bedziesz mial caly zapas jaskow.

ale reszta to dla mnie brednie np. co jest fajnego w tym, ze nie ma wielowahacza tylko mc'persona?? widze, ze chodzi tylko o marne 250 zl za sztuke :) ale za to jakie pokonywanie zakretow.
2 przyklad co jest fajnego w dieslach o mocy 110-120 KM? z nudow mozna zasnac jadac takim mulem, przynajmniej 200 KM.
dzwiek tez bez jakiejkolwiek rewelacji, chyba ze zawor dolozysz - minimum 1200 zl, ale mozna mowic o emocjach :)
pozniej zjechac na glebe, dorzucic ladne alu 9" z wielkim rantem, naciagnac buty 215/40 r16, pozbyc sie znaczka, kupic przydomione reflektory w soczewki wrzucic bix'y, do srodka kubly z szelkami....
i tak zgrabnie przeszdlem do wizji idealnego samochodu - golf 2 :)

Twój post mnie rozpierd....
Troche nie masz pojecia o kosztach zwiazanych z naprawa zawieszenia wielowachaczowego i o czestotliwosciach jego naprawy w warunkach "polskich dróg"
Zestaw podrób z Allegro kosztuje 800 pln ale wystarcza na pół roku jazdy...(normalnej)oryginały ok. 1800-2000 tys. ale starcza na dłuzej :rolleyes:
Jazda silnikiem TDI o mocy 110-120 KM dostarcza frajdy z jazdy ,po prostu trzeba umiec wykorzystac ta moc.
A twoje wywody na temat felg,lamp jakis zaworów itp doprowadziły mnie do śmiechu.
A emocje w tak "tuningowanym" golfie 2 nazwał bym raczej obciachem ;)

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2008 - 10:05

Skoda Octavia 1.9 tdi ok wiekszego pojecia o wymianie wielowahaczy nie mam, ale napewno wlasciwosci trakcyjne sa warte tych pieniedzy.

nazywajac german style obciachem to ty naprawde nie wiesz o czym mowisz :rolleyes: i chyba slowo tuning kojarzy ci sie tylko z wiejskim tuningiem tzw. rice, ale wierz mi, ze nigdy zadnego auta bym tak nie skrzywdzil ;)
http://vwgolf.pl/sou...g/german/13.JPG - taki golf 2 to obciach????
bixenony to obciach???? nie lepiej wpierdzielic niebieski pozycje i bedzie fajnie

a tutaj blow off
szkoda, ze w dieslu jest tylko namiastka tego dzwieku

czy tak potrafi 120 konny diesel??

#54 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 10:16

Skoda Octavia 1.9 tdi

Troche nie masz pojecia o kosztach zwiazanych z naprawa zawieszenia wielowachaczowego i o czestotliwosciach jego naprawy w warunkach "polskich dróg"

To może ja sie wypowiem bo użytkuje samochód z zawieszeniem wielowahaczowym, jeżdże dużo i jakoś nie widze problemu o którym piszesz. Jednynej naprawy jake do tej pory dokonywałem to dwukrotna wymiana dwóch tuleji w tylnym zawieszeniu 2x 50zł (orginalne 2x 130zł), mechanik 0zł bo u siebie w garażu :rolleyes: Także koszt 100zł/40000km lub 260zł/100000km polskich dróg nie jest jakąś tragedią, tym bardziej że samochód prowadzi sie znacznie lepiej niż auto z McPhersonem i belką.

#55 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 12 luty 2008 - 10:22

Skoda Octavia 1.9 tdi Sorki troche mnie poniosło.Jesli chodzi o tego golfa to ok. szacunek bo troche inaczej go obie wyobrazałem patrzac na twoj opis(niektorzy potrafia naprawde zepsuc auto). Lubie jak auto zrobione ze smakiem a nie jak niektorzy napierd...... wszystkiego po trochu.
Z tym zawieszeniem to jezdziłem i jednym i drugim to miałem porownanie.ja bym nie dołozył bo zadnej roznicy nie wyczułem a kilku moich znajomyvh miało passaty z tym nowym zawieszeniem i po prostu sprzedali te samochody to nie na nasze drogi.Zawieszenie wyglada jakbys na starego Żuka patrzał.....wiesz o co chodzi:)

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2008 - 16:08

Skoda Octavia 1.9 tdi no niestety latwo sobie wyobrazic stereotyp golfiarza - ciezko z nim wlaczyc, ale z mojego opisu nie wynika nic co by wskazywalo na skrzywienie autka, a blow off jest zaj.....y :rolleyes:

#57 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:15

Skoda Octavia 1.9 tdi

akurat octavia jest robiona na plycie golfa, wiec nie wiem co ma miec wspolnego z passatem.
usiadz na tylnich siedzeniach w pasku i octavii to zrozumiesz

No jasne, zresztą ogólny komfort jazdy w Octavi jest dużo gorszy. Nie wiem jak w Octavi ale w Passacie duży minus to kosztowne zawieszenie i wymiana rozrządu gdzie trzeba rozebrać cały przód :angry:

Ale ogólnie Octavia to niezły samochodzik, też myślałem nad jej zakupem :rolleyes:

#58 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:40

Skoda Octavia 1.9 tdi dobra alternatywa dla golfa i drozszego passata jest bora, ja mam akurat toledo płyta bory i silnik taki jak w audi a3 nie jest moze super ale tani w eksploatacji (serwis) szkoda ze nie ropniak ale na trasie w z rozsadnymi prędk. spali nawet 6 l, miałem do czynienia z audi 2,5tdiV6 i serwis, czesci kosmos.
apropo tuningu itd to ze wywali sie kase na auto nie oznacza ze tuning bedzie profesjonalny, akurat rozgladam sie za paroma duperelami do toledo to ta sama cześć niby firmowa kosztuje np 180zł a inna identyczna ten sam materiał i identyczne wykonanie ok 80 :rolleyes:

ps uwazam ze octavia na polskie realia to dobre rozwiazanie choć nie idealne
kujawy to jes to!!!!!

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2008 - 23:20

Skoda Octavia 1.9 tdi chyba 2.5 tdi :rolleyes:
co do tuningu:
to jesli pomalujesz auto walkiem zamiast oddac do komory bezpylkowej to nie bedzie profesjonalnie ;)
ale jesli kupisz zalozmy nowe amorki i springi i wymienisz to we wlasnym garazu, do tego wydrukujesz sobie z etki jak to ma byc skrecone to powinno byc bardzo profesjonalnie, od takie przyklady.
napewno trzeba zachowac rozsadek, choc niektorzy glebiac na -120 i jezdzac po Polsce chyba o tym zapomnieli :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 luty 2008 - 00:01

Skoda Octavia 1.9 tdi

chyba 2.5 tdi :)
co do tuningu:
to jesli pomalujesz auto walkiem zamiast oddac do komory bezpylkowej to nie bedzie profesjonalnie :rolleyes:
ale jesli kupisz zalozmy nowe amorki i springi i wymienisz to we wlasnym garazu, do tego wydrukujesz sobie z etki jak to ma byc skrecone to powinno byc bardzo profesjonalnie, od takie przyklady.
napewno trzeba zachowac rozsadek, choc niektorzy glebiac na -120 i jezdzac po Polsce chyba o tym zapomnieli ;)

2,5 ale nie rzędowy czyli chyba V
kujawy to jes to!!!!!