Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orbitrol

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 19:32

Orbitrol

Witam :) 

Mam problem z orbitrolem w zetorze 7745 przy jeździe i postoju na wolnych obrotach wolno się kręci( tzn da radę skręcić ale bardzo wolno jak dla mnie :/ ) moim zdaniem jak jest wspomaganie na orbitrol to powinno nawet 1 palcem sie kręcic a tu niestety nie da rady :/ przy wiekszych obortach mozna powiedziec że jest dobrze ale jeszcze nie idealnie. w czym jest problem ?  wina orbitrolu czy pompy ?  jeszcze zauważyłem że gdy kierownica skrecam w lewo to są 2 oborty  a jak w prawo 2,5 to da rade jakos zrobić żeby było po równo  ? jest w orbitrolu jakis zawór do podkręcenia cisnienia żeby była lepsza wydajnosc ? i czy przy zgaszonym silniku kierownica chyba nie powinna sie obracac a u mnie sie obraca 

Z góry dzieki za pomoc :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orbitrol Dzisiaj, 07:58
  •  

#2 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 19:52

Orbitrol

przy zgaszony silniku można kręcić:) i ruszają się kola :) jeżeli zostawiłeś oryginalną pompę to będzie ciężko chodziło:) mam w c360 wspomaganie na orbitrolu bułgarskim (też w wlewo mam 2 obr w prawo ze 2,5;p tanie orbitrole to mają) i mam piompę od T25 na 800oobr z sianokiszonką mogę w miejscu kręcić a sąsiad ma pompe jak w ostrówku i na tych obrotach chodzi ciężko;/ jest różnica 18 a 12 L/min bo jak mówisz że wolno sie kręci tzn że pompa zbyt wolno napełnia cylinder siłownika:) 

#3 Share luk21

luk21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:17

Orbitrol

Witam. Wspomagania na orbitrolu z współpracą ze siłownikiem dwustronnego działania przymocowanym do jednego kółka  tak mają, że w jedną strone zawsze będzie inna liczba obrotów niż w drugą. Wynika to z tego że ilość oleju potrzebna do przesunięcia tłoka z jednej strony jest inna niż z drugiej, a dokładniej tam gzie jest tłoczysko zawsze będzie mniej oleju. Orbitrol natomiast na jeden pełny obrót przepuszcza określoną ilość oleju. Ważną sprawą jest żeby dobrać odpowiedni orbitrol do wielkości siłownika- wtedy wyjdzie konkretna liczba obrotów na pełny skręt. To zaś czy kręcić się będzie lekko czy ciężko zależy od przepustowości pompy (ilość litrów na min.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kostka

kostka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:31

Orbitrol Wymień pompę na początek i powinno pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:59

Orbitrol

racja luk21 bo komora cylindra jest pomniejszona o objętość tłoka !!! masz rację!! i tym samym siłownik z mniejszą siłą może np ściągnąć!! :) zgadza się orbitrol 100przepuszcza 100ml/obr i wystarczy podzielić pojemność komory tłoka  na 100 i mamy ilość obr:) ale z obserwacji zaznaczę że 18L to trochę za dużo;/ 12 za mało żeby pracować na małych obrotach przy orbitrolu 100 i siłowniku jak przy zestawach z agricoli:) 

Edytowany przez Genius9872, 17 styczeń 2015 - 21:01.