Gość Profil usunięty

Ceny usług rolnych 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

Zamierzam w tym sezonie zająć się prowadzeniem usług rolniczych ale nie do końca wiem jak z cenami. Wiem ze niektórzy z was są z tym na bieżąco i dlatego prosił bym abyście napisali jak to wygląda u was. Rodzaj uslugi,jaki zestaw, województwo i oczywiście cena. Z gory dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

W tym sezonie jeśli paliwo będzie na podobnym poziomie to od stałych klientów będę brał: Prasowanie słomy, siana, sianokiszonki 9 zł balot a w zeszłym 10zł 1.2x1.2 m sipma classic i ursus 914 - ursus 1014, owijanie 9 zł a w zeszłym 10zł ursus c 360 3p, rozsiewanie wapna 140 zł za godz a w godz robię 3ha ursus c 360 3p + rcw3, załadunek bel 1.5zł większa ilość mniejsza 2 zł, wyrzucanie obornika z głębokiej ściółki turem 30zł za przyczepę 3t ursus 914+ solid 1000, równanie terenu kopanie itp to już różnie biorę ursus 914+solid 1000, kombajnowanie 250 za godz przy dobrym zbożu przy słabym od ha  bizon zo 56, jeśli były by jeszcze jakieś usługi to napiszę ;) Woj Pomorskie.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Palisz litr paliwa na każda bele? 

Ja u siebie nie przewiduje rabatów związanych z cena paliwa kilka lat dostawało się po duqie  to teraz trzeba troszkę wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Prasa nh 648 140x120 10 -11zl od belki.

Osobiście za owijarke place 5 zl od beli sianokiszonki.

Ladowarka Manitou Mlt 634 80-120 zl za godzinę w zależności od pracy.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Palisz litr paliwa na każda bele? 

Ja u siebie nie przewiduje rabatów związanych z cena paliwa kilka lat dostawało się po duqie  to teraz trzeba troszkę wyrównać.

 

Do sezonu jeszcze daleko i paliwo może skoczyć więc nie ma co cen obniżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Wszyscy co świadczą usługi jak paliwo drożeje to odrazu podnosza ceny a jak tanieje to mało kiedy opuszczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie tak samo, dlatego nie radze się wychylać z obniżkami bo i tak ich nikt nie doceni, Jak stanieje siła robocza części kredyty i nowe maszyny to wtedy można spokojnie opuszczać, ale takie cuda w naturze nie występują często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no myśle że wlaśnie z powodu tej obniżki paliwa nie ma co az tak  od razu opuszczać cen za usługi. Mozna to by bylo zrobic w przypadku jak podal janusz20 ,ale to raczej mało prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W tym sezonie jeśli paliwo będzie na podobnym poziomie to od stałych klientów będę brał: Prasowanie słomy, siana, sianokiszonki 9 zł balot a w zeszłym 10zł 1.2x1.2 m sipma classic i ursus 914 - ursus 1014, owijanie 9 zł a w zeszłym 10zł ursus c 360 3p, rozsiewanie wapna 140 zł za godz a w godz robię 3ha ursus c 360 3p + rcw3, załadunek bel 1.5zł większa ilość mniejsza 2 zł, wyrzucanie obornika z głębokiej ściółki turem 30zł za przyczepę 3t ursus 914+ solid 1000, równanie terenu kopanie itp to już różnie biorę ursus 914+solid 1000, kombajnowanie 250 za godz przy dobrym zbożu przy słabym od ha  bizon zo 56, jeśli były by jeszcze jakieś usługi to napiszę ;) Woj Pomorskie.

Coś drogo bierzesz za załadunek obornika. Ja biorę 15zł za rozrzutnik 4t i jeszcze mówią ze drogo. Nawet mi wyleciały 2 usługi bo trafił się tańszy. Za to kombajn masz tani. u mnie za bizonka biorą 300zł.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109

A wiec zbliżają sie żniwa  ,ile bierzecie za koszenie bizonem rekordem i ile za prasowanie słomy oczywiście od godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie u Was ceny za oprysk (opryskiwacz 400 l) , bo w moich stronach straszny rozrzut tzn. od 40 do 80 zł za ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Młócenie Claas Lexion - 300 zł/ha,

Prasowanie Claas Quadrant - bele 0,8x0,7x dł. do 2,5m - 15zł/kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że mała kostka nie jest w powszechnym użyciu , ale zapytam - jakie ceny za prasowani planujecie w tym sezonie , bez zmian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

W ciągu godziny ok. ile kostek robisz ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

To zależy od słomy, przeważnie w słomie 6.5 km/godz, w sianie od 2 do 4 km/godz. A kostek nie pamiętam jak tam wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

U mnie od zawsze prasowanie małej kostki równało się z połową ceny za godzinę młucenia bizonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Sezon na sianokosy trwa proszę o napisanie cen za usługi jakie oferujecie lub za które płacicie.
Interesuje mnie koszenie najbardziej.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Z popytem na taką usługę to może być ciężko bo to podstawowa czynność na polu.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj