lukbold

Oleje utto a superol CD

Polecane posty

lukbold    1054

Pojechałem wczoraj po olej do skrzyni biegów Ursusa 5314 z nastawieniem że kupie jak zwykle Agrol U albo jakiś olej klasy UTTO. Wyszło że ten UTTO jest pare zł tańszy bo hurtownia sama rozlewa go do baniek z mauzera. Problemu w tym nie widze choć do tej bańki mogli wlać wszystko siłą rzeczy. Moje ździwienie wywołał napis flamastrem na bańce..... Superol CD 10W30 albo 10W40 już teraz nie pamiętam. Sprzedawca sie zarzeka że taki olej biorą wszyscy z powodzeniem do skrzyń New Holland i wszystko im działa jak należy. Czy to możliwe że Superol Falco CD jest zamiennikiem olei UTTO? Lepkość by sie zgadzała a jakieś inne parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

narzekać się i obiecać to każdy może. lepiej kupić w oryginalnym opakowaniu. zawsze to jakaś pewność że to nie podróbka.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Słyszalem o taki  przypadku, ze jednemu facetowi leli z beczki olej hydrauliczny a drugiemu z tej samej beczki naleli olej silnikowy :blink:  Wiec wiesz jak to jest kupowac takie oleje a to co on Ci mowi to wiesz.... :)


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanako339    7

ja bym też był ostrożny , jeśli to nie ktoś zaufany na tej hurtowni to trzeba uważać w takich sprawach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Słyszalem o taki  przypadku, ze jednemu facetowi leli z beczki olej hydrauliczny a drugiemu z tej samej beczki naleli olej silnikowy :blink:  Wiec wiesz jak to jest kupowac takie oleje a to co on Ci mowi to wiesz.... :)

Ale  teraz oleje są uniwersalne i  to nic  niezwykłego że  ten  sam  olej idzie  do  silnika  i  skrzyni 

NP

 

Olej uniwersalny silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny AGROL STOU Olej AGROL STOU jest wielofunkcyjnym, wysokiej jakości, wielosezonowym olejem do zastosowań w silnikach, przekładniach oraz układach hydraulicznych ciągników i maszyn rolniczych jak i innych maszyn ciężkich. Olej został wyprodukowany na bazie wyselekcjonowanych mineralnych olejów podstawowych z wykorzystaniem odpowiednio dobranego i sprawdzonego zestawu dodatków uszlachetniających o działaniu przeciwutleniającym, przeciwkorozyjnym i antypiennym, przy zapewnieniu uzyskania wysokiego potencjału myjąco-dyspergującego oraz smarnego. Własności oleju zapewniają możliwość stosowania go w silnikach wysokoprężnych (wolnossących i doładowanych), układach hydraulicznych, przekładniach głównych, skrzyniach przekładniowych i tzw. mokrych hamulcach gdzie wymagane jest stosowanie oleju o poziomie jakości API CD/SF/GL-4 i DIN HLP. Klasa lepkości 10W/30 zapewnia łatwy rozruch układów do temp -25ºC(a możliwy do -30 ºC)- co odpowiada warunkom względnie umiarkowanego klimatu. Charakterystyka: • optymalna ochrona powierzchni smarowanych elementów, • zapewnienie czystości smarowanych powierzchni, • zabezpieczenie przed zużyciem i zapewnienie trwałości pierścieni, tulei, i innych części smarowanych układów. Lp. Wymagania Metody badań wg Jednostka Wartość 1. lepkość kinematyczna w 1000C ASTM D 445 mm2 /s 10,8 2. temperatura płynięcia ASTM D 97 0C - 30 3. temperatura zapłonu ASTM D 92 0C 210 4. liczba zasadowa ASTM D 2896 mgKOH/g 9,9 5. wskaźnik lepkości ASTM D 2270 138 6. lepkość strukturalna CCS w - 200C ASTM 5293 mPa*s 3500 Powyższe dane są typowymi wartościami uzyskiwanymi przy normalnej tolerancji partii produkcyjnych, nie stanowią specyfikacji technicznej, z uwagi na ciągły rozwój produktu mogą ulegać zmianie. Specyfikacje, klasyfikacje: SAE 10W/30 API CD/SF API GL-4 DIN HLP Massey Fergusson M 1135 Ford M2C 159B/C Opakowanie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja na ciągniku z 80r mam oryginalną naklejkę zalecającą wlewać STOU do silnika/skrzyni/hydrauliki więc to żadna nowość. Ale UTTO to nie STOU a o to autorowi chodzi, Utto to olej hydrauliczno- przekładniowy, zalecany przy mokrych sprzęgłach/hamulcach, a nie do silnika. Coś kręci ten sprzedawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja ten podejrzany superol wlałem wtedy do skrzyni mieszając z Agrol U. Nic się nie dzieje po 2 mies. Druga bańka poszła do MF pare dni temu i chodzi.... Jak będę wymieniał cały olej to z Jasol UTTO widziałem na allegro po 200zł bańke 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co sądzicie o oleju mannol multi utto wb 101 mamy zamiar wlać go do case 4240 Czy to dobry wybór ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj