Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektryczny klucz udarowy

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:28

Wtrące swoje 3 grosze. Używaliśmy falon-techa 3 lata i nie widzę naszego warsztatu bez niego, niestety popsuł się tydzień temu  (przy próbie wyjęcia szczotek, urwało się jej gniazdo) ale już jest drugi ;) mimo to, nie mieliśmy z nim żadnych problemów Odkręcał wszystko co było możliwe przy rozbieraniu ciągników\przyczep\maszyn. Nigdy nas nie zawiódł, powiem więcej byłem zdziwiony ile może. Ale już następnym kluczem prawdopodobnie będzie Milwaukee IPWE 520 http://www.milwaukee...obrotowym-.html Jeżeli ktoś miałby używać klucza na codzień, polecam wyposażyć się w komplet takich kluczy http://www.swistowsk...DEK_ACTION.html

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektryczny klucz udarowy Dzisiaj, 04:42
  •  

#22 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:55

Polecam markę DWT, dobry sprzęt za przyzwoite pieniądze. Zauważyłem że jeden z forumowiczów pozjadał wszystkie rozumy, i tak w tym temacie chce kupić sprzęt za 3 tys a w innym za 5 tys. bo myśli że firmowe to lepsze

#23 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:25

Panowie, w zeszłym tygodniu jeździłem talerzówką ciąganą Razol made in France i złapałem kapcia. Pojechałem do serwisu wulkanizacji i przy okazji przypatruje się wymianie kół w ciągniku siodłowym. Uwierzcie klucz pneumatyczny udarowy na takim wózku nie daje rady kołu na ośce napędowej. Dopiero chłopaki z serwisu takim nasadzanym kluczem z przełożoną przezeń brechą po 1,5 m z każdej strony ruszyli nakrętkę. Wnioski nasuwają się same. ;)

#24 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:58

Wtrące swoje 3 grosze. Używaliśmy falon-techa 3 lata i nie widzę naszego warsztatu bez niego, niestety popsuł się tydzień temu  (przy próbie wyjęcia szczotek, urwało się jej gniazdo) ale już jest drugi ;) mimo to, nie mieliśmy z nim żadnych problemów Odkręcał wszystko co było możliwe przy rozbieraniu ciągników\przyczep\maszyn. Nigdy nas nie zawiódł, powiem więcej byłem zdziwiony ile może. Ale już następnym kluczem prawdopodobnie będzie Milwaukee IPWE 520 http://www.milwaukee...obrotowym-.html Jeżeli ktoś miałby używać klucza na codzień, polecam wyposażyć się w komplet takich kluczy http://www.swistowsk...DEK_ACTION.html

Mam ten klucz milwaukee i powiem szczerze że do śrub M10 to z nim nawet nie podchodzę bo strach  :P a i szpilki w aucie trzeszczą więc serdecznie polecam

Szef wszystkich szefów  ;)

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:47

Panowie, w zeszłym tygodniu jeździłem talerzówką ciąganą Razol made in France i złapałem kapcia. Pojechałem do serwisu wulkanizacji i przy okazji przypatruje się wymianie kół w ciągniku siodłowym. Uwierzcie klucz pneumatyczny udarowy na takim wózku nie daje rady kołu na ośce napędowej. Dopiero chłopaki z serwisu takim nasadzanym kluczem z przełożoną przezeń brechą po 1,5 m z każdej strony ruszyli nakrętkę. Wnioski nasuwają się same. ;)

To słabo wyposażeni byli, są klucze udarowe na wózkach i nie ma że boli

#26 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:03

Właśnie kolega pisze w poście zacytowanym przez Ciebie że klucz był na wózku.

Nie znaczy że na wózku to już będzie super bo to takie jak określenie że klucz koloru fioletowego jest najlepszy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#27 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:11

Nie doczytałem, wózek odczytałem jako samochód, bo pneumatycznego na wózku nie widziałem.... Znajomy pracuje w serwisie opon i posiadają elektryczny 3-fazowy na wózku i nie widziałem żeby luzował ręcznie

#28 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2015 - 07:30

Elektryczny klucz udarowy nikt nie slyszał o kluczu z przekładnią? w przyczepach zamiast 2 metrowej rury, jednym palcem luzujemy, a później już pneumatyk :)
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#29 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 marzec 2015 - 07:55

Tylko, że cena takiego wzmacniacza momentu zaczyna się od 2500 PLN...

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 08:20

http://allegro.pl/li...-isqm-1-mt-0113

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 08:59

Oplułem monitor jak to zobaczyłem. Tym to można najwyżej odkręcać koła w skuterze...

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 09:07

Nie wiem jak się to spisuje. Oglądałem to swojego czasu u nas w sklepie. Przekładnia planetarna w środku i dupne przełożenie. 

Osobiście bym tego nie kupił sprawia wrażenie zrobionego z gumy i pewnie tak jest. Za półtora stówki nikt nie zrobi do tego porządnych zębatek. 

Zresztą coś pewnie jest na rzeczy bo nie zobaczysz tego u żadnego wulkanizatora który robi większe koła.

Chciał klucz z przekładnią to ma. Gdyby było solidnie wykonane będzie działało. patent jest prosty do bólu. 

Edytowany przez seweryn20, 13 marzec 2015 - 09:09.

KPK Kumurun Team

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:39

Gwarantuję Ci, że nie odkręcisz tym koła od przyczepy, czy ciężarówki. Tzn. kilka śrub odkręcisz, ale nie wszystkie zanim się rozleci. A rozleci się na pewno. Testowaliśmy kiedyś taki kluczem dynamometrycznym. Przy 50Nm rozleciała się przekładnia. Teraz nie pamiętam jaki ten klucz miał maksymalny moment, i jakie było przełożenie, ale na pewno nie osiągnął parametrów podanych przez producenta.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 20:08

W firmie u kuzyna kierowcy wyposażeni są w takie klucze (szef ma pneumatyczny do kół) mają je już ok 2 lat i nadal pracują (średnio w roku kierowca może z 5 razy odkręca koło w trasie), przy ciężarówce nieraz dłużej zajmuje oderwanie felgi od piasty niż odkręcenie szpilek.

W przypadku kół przy ciężarówkach te koła są odkręcane częściej tzn. wymiana opon, hamulce, poduszki itp i tam ten klucz się sprawdzi bo siły potrzeba tyle co na ruszenie nakrętki, zaś jak pamiętam czasy gdy w gospodarstwie był Star to odkręcenie koła nie było takie przyjemne gdy koło nie ruszane z 10 lat, niech każdy z nas odpowie ile lat ma nie ruszane szpilki w przyczepach i podobnych sprzętach.

A tak dla ciekawości zeszłej jesieni koło w piaście (RCW) zostało odkręcone bez większych problemów (min 20 lat nie odkręcane) co było zaskoczeniem gdyż w planie było cięcie nakrętek spawarką.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 20:24

podobno przed montażem nakrętek należy posmarować gwinty smarem Miedzianym i jak będziesz chciał odkręcić za jakiś czas to poluzuje się bez problemu. 

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 22:37

Tzn. kilka śrub odkręcisz, ale nie wszystkie zanim się rozleci. A rozleci się na pewno. 

No właśnie i takie wrażenie sprawia ten patent trzymając go w rękach.

KPK Kumurun Team

#37 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 20:25

A tak dla ciekawości zeszłej jesieni koło w piaście (RCW) zostało odkręcone bez większych problemów (min 20 lat nie odkręcane) co było zaskoczeniem gdyż w planie było cięcie nakrętek spawarką.

Wystarczy podgrzać nakrętkę palnikiem na propan butan i odkręca się bez problemu. Nic nie trzeba ciąć. Gorzej jak trzeba odkręcić szpilkę, wtedy klucz udarowy bardzo się przydaje, bo rozbija rdzę. Ja mam udarowy na baterie i całkiem przydatna zabawka, głównie używam tego jako zakrętarkę do szpilek w drewnie, ale przy wymianie redlic w agregacie bardzo ułatwia zadanie. Ten co mam ma niecałe 200nM. Bez problemu ogarnia śruby do 12mm bez wstępnego luzowania.

#38 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 23:12

Klucz planetarny ten co tak śmieszy kolegę Elektrotechnik bez większego problemu urywa szpilkę w d47. Cena zakupu lekko ponad 100 zł, ATS 1:78 8000Nm.

Jeśli nie ma większych problemów z odkręcaniem to jednym palcem idzie. Jedną ręką ukręciłem szpilkę w d47. Standardowe wyposażenie ciężarówki. Nie potrzeba grzać, ciąć ani zbijać rąk. Minusy to bardzo powolne odkręcania i ograniczone zastosowanie ( musi mieć opór dla tej stopki ). Dobry klucz udarowy jest niezastąpiony przy tego typu pracach ale dobry klucz do kół musi mieć powyżej 2000Nm ale do tego potrzeba min. 400 l/min powietrza pod ciśnieniem 8 bar.

#39 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:38

Klucze udarowe dzielą się na kilka rodzajów. Te najpopularniejsze to pneumatyczne i elektryczne. Elektryczne to dzielą się na zasilane energią sieciową oraz akumulatorowe.

Jeżeli chodzi o te dwie ostatnie rodziny kluczy udarowych to musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka moc będzie potrzebna. Czasami nie warto strzelać z armaty do przysłowiowej muchy. Specyfikację poszczególnych modeli można znaleźć na http://phuabc.com.pl/klucze-udarowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 12:22

akmaly dobrze pisze, na pierwszy rzut oka bardzo prymitywny klucz a jednak odkręca wszystko, jego prostota działania jest banalna.. Więc ktoś kto nie miał tego w ręku niech lepiej się nie ośmiesz historiami z testowania. Bo od testowania są eksperci a nie pseudo ,,znafcy,, wszystkiego.

katter czy elektryczne udarowe są aż tak popularne? Nie sądzę, cena na pewno odstrasza. Zabawki 1/2'' są fajne przy naprawie rowerów. A przy naprawie rowerów to i tak nie ma sensu kupowania udaru. W gospodarstwie trzeba stawiać na 3/4 a cena za 3/4 ze sr. którą podałeś wystarczyła by na zwykły BJC 3/4 z allegro, komplet nasadek, grzechotek i kluczy płasko oczkowych.

Do udary warunek to porządny kompresor i spory zbiornik. Ale to i bez udaru coraz częściej ludzie mają do przedmuchiwania maszyn.

Edytowany przez damianzbr, 05 grudzień 2016 - 12:30.