Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektryczny klucz udarowy

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:46

Zastanawiam się nad zakupem klucza udarowego. Chciałem kupić pneumatyczny ale znajomy który już ma kilka lat pneumatyka doradził mi elektryczny. Ponoć dużo wygodniejszy

Jaki są wasze doświadczenia i jaką firmę polecacie

Przykłady

http://allegro.pl/kl...narzędzia-28436

http://allegro.pl/kl...4916239998.html

http://allegro.pl/kl...4969802465.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektryczny klucz udarowy Dzisiaj, 11:20
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 18:43

Pleumatycznego już na oczy nie chcę widzieć, elelktryczy jest bardzo wygodny, tylko kabelek do ściany i pracuje, zawsze z tą samą siłą, bo prąd nie faluję tak jak powietrze, nie ciągam grubego  weża, cicho  oszdędza prąd bo nie potrzeba sprężarki 2 kw.

Ten z 3 linku wykończyłem podobny po 3 latach teraz kupiłem ten tylko za 156 z przesyłką, z 4 nasadkami.

Edytowany przez tomek73, 16 styczeń 2015 - 18:44.

#3 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 19:23

A jak w nim regulować moment obrotowy ??

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 22:37

Nie ma regulacji.

#5 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 styczeń 2015 - 23:06

Dużo takim sprzętem robisz? jakoś nię bydza mojego zaufania te chinskie ryżowce.

#6 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 23:39

Również posiadam taki elektryczny, bodajże 350 Nm, drugi sezon przepracował i chodzi. Kupiłem go w Juli za 200 PLN. Bardzo poręczna maszynka, przy wielości śrub do roboty można zaoszczędzić sporo czasu. Osobiście polecam.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 10:36

Średnio nim robie, dużo przy odkręcaniu kół w ciągniku zmiana na wąskie, z 3-4 razy w roku.Zmiana redlic w gruberze.Ręcznie po nim trochę jescze dokręce.

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 styczeń 2015 - 14:21

Elektryczny klucz udarowy za 200zł? To chyba jakieś żarty. Taki klucz rzeczywiście nadaje się tylko do zmiany kół dwa razy w roku. Obecnie używam Boscha za 1600zł, głównie przy zawieszeniach i powiem, że średnio daje radę. Ryżowca za 200zł zajechałbym po dwóch samochodach. Teraz zastanawiam się na takim ale chyba jednak wybiorę pneumatyczny, bo jest dużo lepszy, większy zakres regulacji, większy moment, mniejsza masa. Tym bardziej, że za 300zł udało mi się złożyć sprężarkę o wydajności 500l/min.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:34

Posty nie na temat usunąłęm.

Edytowany przez Elektrotechnik, 18 styczeń 2015 - 10:51.

#10 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:34

Ja klucz będę używał sporadycznie. A to w samochodach koła sezonowo powymieniać, a to lemiesze w pługu wymienić, a to jakąś śrubę zapieczoną odkręcić itp. Nie ma tu mowy o jakimś profesjonalnym wykorzystywaniu narzędzia tak jak pisze kolega "elektrotechnik". Klucz max za 350zł to wszystko co mi potrzeba.

Panowie nie mam doświadczenia z tymi kluczami. Doradźcie proszę czy wziąć lepiej taki tańszy bez regulacji momentu czy z regulacją. No i jakiego rzędu ten moment ma być żeby się sprawdził w gospodarstwie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:46

Te po 3k  też wcale nie są takie dobre.

U nas w robocie od pół roku jest Bosch GDS 24 i nadaje się tylko do odkręcania już poluzowanych kół w sam.ciężarowych.

Tutaj masz test w miary obiektywny małego klucza udarowego.

Edytowany przez asharot, 17 styczeń 2015 - 20:51.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:56

Odkręcił 4 z 5, czyli tak jakby nie odkręcił żadnej, bo koła i tak nie można zdjąć. Także ten klucz widział te 650Nm jak świnia niebo.

#13 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 15:25

Trochę poszukałem i znalazłem kilka opinii. Ogólnie do zastosowań amatorskich jak najbardziej klucze jak to nazywacie "ryżowe" się nadają.

Polecaną firma jest DWT SS-0924 choć ma dość niski moment (320) Trochę tańszy jest klucz AL-FA który ma 800nM. Wg tabel momentów dokręcania kół w samochodach to 110nM w zupełności wystarczy. A więc i ten z niższym momentem by się nadawał

Ktoś mógłby sensownie doradzić co wybrać ??

#14 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:11

Takie same badziwie tylko w innym kolorze one nie mają więcej jak 110nM napisać można wszystko

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 18:54

Dokładnie, napisać można wszystko, dodatkowo przestrzegam przed jak to nazwali "elektroniczną regulacją momentu". Jest to zbudowane na dedykowanym układzie scalonym i w przypadku awarii koszt naprawy przekroczy 3/4 wartości narzędzia (jeżeli w ogóle uda się kupić części zamienne) a popsuje się na pewno, to jest tylko kwestia czasu. Dotyczy to nie tylko kluczy, ale każdych elektronarzędzi z regulacją. Jak już to należy wybierać regulację pokrętłem.

#16 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 13:45

Tak i nie uzyskałem rzeczowej opinii. Poszukałem opinii na kilku innych forach. Zdania były różne.

Po namyśle kupiłem klucz tak zwany ryżowy za 200zł z 10 nasadkami. Według opisu 1950W i 700nM.

Po pierwszych próbach spostrzeżenia następujące: klucz wcale nie jest bardzo ciężki, koła w samochodzie osobowym poodkręcał wszystkie, kilka innych mniejszych i zardzewiałych śrub również odkręcił. Ale już w ciągniku śrub przy kole nie dał rady ani jednej. Ogólnie jak za 200zł to jest OK do użytku amatorskiego (przydomowego).

Rozmawiałem też z sąsiadem co ma pneumatyka półprofesjonalnego (nazwy nie pamiętam) co niby ma 650nM to mówił że ze śrubami w ciągnikach czy przyczepach też sobie nie radzi.

Tak więc jeśli ma się zbędne 2000zł można kupić makitę i użyć ją 10razy do roku. A jeśli chce się sobie ułatwić pracę przy domowym majsterkowaniu to 150 czy 200zł warto wydać na taki klucz ale to tylko moja opinia :)

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 13:36

Czyli ogólnie polecasz taki klucz za 200zł. A co jeżeli ktoś szuka klucza właśnie do przyczep i ciągników? Wtedy musi kupić konkretny, bo z tym Twoim wynalazkiem nie ma nawet co podchodzić. Nawet jak użyje go raz w roku. A kupując klucz do gospodarstwa należy liczyć się z tym, że w większości będzie używany w maszynach. Czyli i tak na moje wyszło: klucz za 200zł do niczego się nie nadaje.

#18 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:43

Może i masz rację ale biorąc pod uwagę fakt, że nie każdy może sobie pozwolić na wydatek 2000zł na coś co użyje kilka razy w roku, to klucz za 200zł jest alternatywą. A śruby w ciągniku czy przyczepie można najpierw zluzować ręcznie i dalej pomóc sobie elektrycznie. Tak samo przy zakręcaniu. Grubą przesadą jest twierdzenie że do niczego takie klucze się nie nadają. A więc co komu pasuje to kupuje  

#19 Share kazikbaczyk

kazikbaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 14:56

Elektryczny klucz udarowy Posiadam taki klucz za 160 zl juz od roku i powiem ze sruby 10 potrafi przekrecic wiec nie jest zle jak za ta kase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:34

Czyli ogólnie polecasz taki klucz za 200zł. A co jeżeli ktoś szuka klucza właśnie do przyczep i ciągników? Wtedy musi kupić konkretny, bo z tym Twoim wynalazkiem nie ma nawet co podchodzić. Nawet jak użyje go raz w roku. A kupując klucz do gospodarstwa należy liczyć się z tym, że w większości będzie używany w maszynach. Czyli i tak na moje wyszło: klucz za 200zł do niczego się nie nadaje.

Głupoty piszesz. To jest dość dobry klucz bardzo dobrze nadający się na średnie gospodarstwo, używać z 40-50  razy w roku. Odnieś się  do tego klucza Bosch GDS 24i opini użytkownika ashota   http://www.ceneo.pl/...nmJuBoCGznw_wcB za 3 tyś to ashrot twierdzi że ma taki w robocie i nadaje sie do odkręcanie popuszczonych śrub, bo porządny to jest pleumatyczny za 2-3 tyś.i nim prawie wszystko odkręci.

Ja po dokręceniu nim kół w ciągniku 18mm śrub to kluczem z rurą 90 cm dokręca do oporu z 1/2 obrotu, żeby nie przeciągnąć, a 10mm śrubki potrafię ukręcić przy dokręcaniu.

Tani fleks 125 za 70 zł w promocji w Makro wytrzymał mi 5 lat, 4 razy szczotki zmieniałem i teraz padł, a Dewalt 230 za 600 zł padł mi po 3 latach.

Więc niestety muszę cię rozczarować, nie wszystko co drogie jest dobre i wspaniałe, zresztą dobrze o tym wiesz bo masz Koreańca, a nie Niemca z gwiazdą.