Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulatory

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrus1992

Piotrus1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:11

Akumulatory

Panowie podzielcie się ze mną swymi opiniami na temat tych akumulatorów. Powiem że mowa o akumulatorach 6V 195Ah 1000A w przypadku Centry i 6V 190Ah 1000A jeśli chodzi o Power Start. Akumulatory mają być do Ursusa C-385. Power Start mnie kusi ceną, może wiecie kto je produkuje i co one są warte bo w necie nic nie mogłem znaleźć na ich temat. Odnośnie Centry wiele osób twierdzi że straciła swą renomę. Proszę o szybką pomoc, w przyszłym tygodniu zakup.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulatory Dzisiaj, 10:11
  •  

#2 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 20:32

Akumulatory

To power na lato Ci wystarczy na zimę będziesz musiał kupić coś markowego choćby Centre. 

Wiadomo już że jaka cena taka jakość. W moim aucie akumulator z rodzaju power działał 6 miesięcy potem wybuchł. Centra dział już 3 rok jednak był kupiona najdroższa możliwa z tej firmy. Wiadomo że produkty clasic albo ekoline to badziew zawsze staram się kupować najwyższą półkę to wychodzi najtaniej. 

#3 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 08:22

Akumulatory

Kolega dobrze mówi ster power szajs miałem 12 v 175 ah po dwóch latach nagle padł  a rok prędzej kupiłem centre i chodzi do dziś z jakieś 4 lata :)

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 styczeń 2015 - 09:33

Akumulatory

poczytaj stare tematy, tam dużoo powiedziano o akumulatorach.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 23:21

Akumulatory

centra rzeczywiscie straciła na jakosci (szczególnie serie do aut osobowych), nie wiem jak wyglada sprawa jesli idzie o serie do ciezkich sprzetów.

ja od zawsze kupuje ZAP-y i złego słowa powiedziec nie moge. Wytrzymuja długo.

chociaż szczerze ci powiem, ze juz dawno wyleczyłem sie z pomysłu wkładania dwóch akumulatorów 6v do ursusów.

wolę 1 sztuke 12v.

Szeroko dostępne sa akumulatory 12v 130Ah oraz 140Ah o wymiarach długosc 513, szerokosc 189 i wysokosc 223.

Trzeba takiemu lekko przyciac brzegi, zeby osiagnał długosc 500 i wówczas ładnie pasuje do skrzynki.

Edytowany przez nunu85, 20 styczeń 2015 - 23:33.

#6 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 13:41

Akumulatory

Witam . mam pytanie otoz w ursusie 902 posiadam 2 akumulatory po 6v i czy mozna bedzie zalozyc jedna 12v ? Cchcialbym jedna porzadna baterie i bylby spokoj. ile powinnien miec ah i a zeby to ladnie chodzilo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 18:30

Akumulatory Najlepsza 12 nie dorówna nigdy 2X6 mówię to z własnego doświadczenia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:02

Akumulatory no bo chciałbym jedną baterie i spokój. cenowo chyba jedną 12 wychodzi taniej od 6

#9 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 luty 2016 - 22:45

Akumulatory

już parę sezonów jeżdze na 1 akumulatorze 12v145Ah 900A i nie narzekam.

Do -10 kreci dobrze.

JAk jest wiekszy mróz, to dla spokoju sumienia godzinke przed odpaleniem podłączam prostownik i też zapala. Grunt to zdrowy rozrusznik (a najlepiej ten z przekładnią, tylko Magneton a nie zaden chinol to już w ogóle nie bedzie obaw)

Kolejny aq z pewnością też bedzie pojedynka 12V

TAk jak pisałem wyżej kupujesz aq o wymiarach 513długi 189 szeroki i 223 wysoki (to sa wymiary katalogowe. Mój w rzeczywstosci miał 507 długosci)

Brzeszczotem trzeba z każdej strony skrócić rączki o jakies 3 mm i idealnie sie miesci w skrzynke.

#10 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 luty 2016 - 07:02

Akumulatory

no wlasnie mi chodziło o te wymiary bo nie chciałem dorabiac skrzynki pod kabina . ja jak kupiłem ursusa 902 to miał już założony rozrusznik szybko obrotowy ale nie wiem czy to chinol ale ładnie kręci . :)

A jakiej firmy posiadasz ten akumulator ? (Jenox)

Edytowany przez kamilrolnik18, 02 luty 2016 - 08:06.

#11 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:29

Akumulatory

szczerze ten jest nie wiadomo jakiej firmy.

Poprzednie dwie szóstki padły mi w środku zimy, a jako, ze w garażu stał akumulator wymontowany z kombajnu po sezonie , to postanowiłem go założyć i tak juz został. (pomyslałem sobie, ze skoro taki jeden aq daje rade odpalac 6 garowy silnik w kombajnie,to czemu nie miałby ruszyc 4 garowego ursusa)

Marki ci nie podam, bo nie ma na nim zadnej naklejki, jest tylko flamastrem napisane 12v 145Ah. To juz dosc stary złomek, a jeszcze daje rade.

Aq jenox mysle sa w miare dobre (na pewno lepsze od tych steel power z grene czy innych no name'ów)

Tylko jak pójdziesz do sklepu kupowac to weź ze soba miarke, zeby zmierzyc jego długosc.

Postaraj sie znaleźć takiej marki, zebys za duzo nie musiał przycinac, zeby ci te sznureczki od noszenia potem nie wypadły z otworów, bo bedzie tragedia z włożeniem i póxniejszym wyjeciem.

No wi wypadałoby, zeby te przynajmniej 850-900A EN prądu rozruchowego dawał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 luty 2016 - 13:44

Akumulatory

no wiadomo przez zakupem musialbym zmierzyc wymiary i zdac ten stary akumulator.