Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa czy rozrzutnik?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 16:36

Witam.

Mam taki dylemat co kupić przyczepę czy rozrzutnik. Jeżeli chodzi po przyczepę to patrzę za jakąś d-35, miała by służyć ogólnie z pola pozwozić plus kiedyś tam do gruzu i właśnie do gruzu trochę rozrzutnik odpada, rozrzutników w ciągu roku mam z 11 więc nie jest to dużo, póki co pożyczam od sąsiada, rozrzutnikiem też pozwożę, tylko dwuosiowy musi być z tego względu żeby pod prasę podpiąć.

Przyczepy do słomy pożyczam, a w żniwa różnie z tym jest, każdy potrzebuje, lepiej mieć coś swojego. Rozrzutnik kupię trochę taniej, tylko znowu no wywrotu nie ma a taśmą zrzucać też nie za bardzo. Z tego myślenia to potrzebuję to i to ale bez sensu na moje potrzeby 2 klamory kupować :P

Doradźcie coś bo ciężko się zdecydować. Pewnie mi ktoś napisze że się w ogóle nic nie opłaci, ale jak patrząc na opłacalność to musiałbym już nic nie robić :P Ma to być do c-330.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa czy rozrzutnik? Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:09

Ja na twoim miejscu jeśli nie masz żadnej przyczepy to bym zakupił przyczepę. Rozrzutnik nadaje się tylko do tego co został stworzony i wykorzystuje się tylko raz max 3 razy do roku.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:15

Właściwie to zboże, drewno czy słomę i rozrzutnikiem można wozić ale mimo to przyczepa będzie o wiele bardziej praktyczna. Lepiej się nią manewruje i w razie potrzeby kiper masz co też często może Ci się przydać. Taką d-35 kupisz w podobnej cenie jak rozrzutnik 2. osiowy.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:56

To też chyba tak zrobię, kiper faktycznie się przyda, kiedyś tam mam zamiar budować, a jeszcze stary dom będzie do rozbiórki to jednak praktyczniejsza będzie przyczepa, d-35 z tego względu że nisko do ładowania, bo na balonówkach chcę, a tak patrzę to na śląsku mały wybór, wiecej jest przyczep na dolnym śl.