daw

co myślicie o obecnej sytuacji górników i postawie rolników?

Polecane posty

ela3225    630

brak nam śp. Leppera,media mamy już ocenzurowane nasz rząd dołki kopie swoim ,przykład ubój rytualny, w normalnym kraju państwo pilnuje swojej gospodarki,przykład choćby czechy,u nas kilometrówki,marszałek sejmu trwoni publiczne pieniądze a nam wmawiają że nic się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8505    1

Popieram stanowczo. Musimy sie zmobilizowac i działac bo za nas nikt tego nie zrobi. Co do strony internetowej to moze na Fb cos konkretnie zróbmy jakies konto na poczatek. Sa juz tam jakies ale dawno nie aktualne. A pozatym wspomniane izby rolnicze powinny podiac działanie a tu po nich ni slychu. Sa tylko przed wyborami zeby na nich głosowac, a teraz nie pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

w tym jest problem że mali 'rolnicy' dostają te dopłaty sami wiecie jak sytuacja jest, a zamiast dopłaty powinno się to nazywać zasiłek na siedzenie cicho. Więc jeżeli chcąc się postawić to można liczyć tylko na tych konkretnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Proponuję spokój i rozważna  drogę zorganizowania się w organizację na rzecz rolnictwa  bez skorumpowanych przywódców których kupuje się stanowiskami w rządzie lub opłaca z rządowej kasy.. To prawda ,że ten żydowski rząd , razem z kabaretowym Knesetem robi nas w trąbę. Tak naprawdę niczego nie załatwiono , lecz ustalono aby związkowcom , nie górnikom, zagwarantować dalej ciepłe posadki.  Kiedy na całym świecie paliwa energetyczne tanieją (ropa, gaz, węgiel) to w Polsce ceny nawet potrafią zwyżkować. Węgiel przy dużym spadku ceny na świecie nadal kosztuje do 900 zł/tonę a miejscami nawet drożeje. Celowo pomijam oszustwa na wadze sprzedawanego konsumentom węgla. Energia elektryczna dla odbiorców detalicznych również nie staniała w stopniu w jakim jest jej spadek na giełdzie. Podobnie paliwa . Co jest? Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. O kim najmniej mówi się w mediach w konflikcie węglowym? O importerach węgla rosyjskiego i o pośrednikach , spółkach kopalnianych zajmujących się dystrybucją węgla zarówno dla odbiorców detalicznych jak również dla energetyki? W swoich gospodarstwach dla posiadanych 20 szt.  trzody czy bydła  organizujecie odpowiednią ilość paszy aby do najbliższych zbiorów mieć pełne zabezpieczenie. Jeżeli komuś zabraknie to dopiero wówczas kupuje jakąś część paszy na zewnątrz. Jak jest z węglem?

Najpierw importerzy sprowadzają do Polski ogromne ilości węgla (rzekomo tańszego) z Rosji , a następnie brakujące tony kupuje się z polskich kopalń. Doszło do tego, że spółki węglowe działające na polskiej kopalni sprowadzają , zwożą importowany węgiel wprost na plac swojej kopalni. Dziś nie mamy całkowitej pewności co zalega na placach, węgiel polski czy rosyjski. Wróćmy do określenia tańszy węgiel z Rosji. Dla kogo jest on tańszy ? Dla importera a może nawet dla elektrowni, lecz wliczając w cenę wszystkie koszty powstające z tego powodu w  kopalniach to rosyjski węgiel nie jest tańszy lecz droższy. Co w tej sytuacji zrobić? To rząd wydaje zezwolenia na import. To rząd może te zezwolenia wstrzymać . Dlaczego tego nie robi ? Bo członkowi rodzin, znajomkowie i partyjni biznesmeni czerpią z tego kasę a płacimy my szary lud. Drugą rzeczą jest likwidacja spółek handlujących na kopalni. Dlaczego kilkuosobowa część załogi (kopalnia) nie może sama sprzedawać węgla odbiorcom? Przecież eliminacja pośrednika zapewniłaby kopalni rentowność. Trzecim elementem jest likwidacja układów rządowo-kopalniano-spółkowo-energetycznych. Jeżeli My odbiorcy płacimy za prąd i węgiel wysokie ceny to elektrownia może produkować energię z droższego polskiego węgla a kopalnia go wydobywać i płacić górnikom przyzwoite choć nie przesadzone wynagrodzenia. Któryś z posłów ujawnił ,że menagerowie kopalni zainkasowali w ostatnim okresie  1,2 mld złotych za sytuacje jaką mamy. Czyż nie jest to świadomy drenaż pieniędzy społecznych.

Pamiętam ,że Holendrzy w latach 90 mieli nadmierną ilość fachowców wykształconych w swoich uczelniach. Mocno powiedziane , fachowców. Ze względu na ich liczbę rząd Holandii , wyposażył ich w jakąś sumę guldenów i wysłał do Polski. Pieniądze stanowiły jednorazową , bezzwrotna państwa dla swoich obywateli dla których nie było pracy w kraju. Spotkałem takiego fachowca na Pomorzu, który postanowił zainwestować w rolnictwo. Zamieszkał w hotelu w Słupsku, żywił się w restauracji następnie wydzierżawił PGR i zakupił najnowszy kombajn John Deera . W tych wszystkich obowiązkach zapomniał jednak kupić ziarno do siewu i obsiać pole. Minął rok trzeba było zapłacić za dzierżawę gruntu a kasa się skończyła. Resztę dokończył pan w zielonym ortalionie który zlicytował nowiuśki kombajn. Sytuacja jak wiele , ale jest i korzyść z tej historii. Otóż Holandia pozbyła się w ten sposób skutecznie wszystkich  nieudaczników, pseudofachowców, menagerów którym wydawało się że coś potrafią. Dopłacili raz a problem zniknął na zawsze.

Czy w Polsce stać nas na utrzymywanie takich menagerów którzy tylko z polecenia znajomków kacyka czy po koneksji rodzinnej a nie z powodu umiejętności są zatrudniani na kluczowe  funkcje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

no ale ja wiem czy od razu trzeba budować ubojnie przy gospodarstwach przez rolników, itp? wszystkiego się nie ogarnie i pośrednicy muszą być niech każdy ma zajęcie i pracę ale żeby to było jakoś uregulowane, mam gospodarstwo na głowie i mi wystarczy żeby go dobrze przypilnować i lepiej zrobić jedną rzecz a dobrze. Wypadałoby tylko żeby Ci pośrednicy mieli jakieś uregulowane stawki a nie kombinowali na każdy sposób żeby drugiego wy...

no ale jak pośredników jest dziesięciu to no ...

a co do cen paliwa 

jak drożało to w sklepach i wszędzie wszytko do góry, a teraz jak tanieje to jakie produkty obniżyły swoją cenę razem z nimi? chyba tylko chłopskie.

Jak mój dziadek mawia, 'od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza' i tego się nie zmieni i będzie tak zawsze, tylko wszystko w ramach rozsądnych granic których nie ma.

w Niemczech mają dopłaty do produkcji i mogą taniej sprzedawać i zalewać polski rynek a my w takiej sytuacji byśmy musieli jeszcze dołożyć do tego.

 

a inna sprawa....  Rosja... jest jak jest , ale czy wy jak do dealera pojedziecie to się on się z wami dochodzi i kłóci czy wam wciska kity? przecież Rosja by wszystkie produkty od nas kupiła  a my od niej inne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

kolego wyżej zapominasz o jednej sprawie. Problem polskiego rolnictwa to jest przede wszystkim rozdrobnienie gospodarstw jeśli ktoś stosuje 30 letnią technologie i nie ma ochoty się zmieniać to i dostosować do dzisiejszych zmian to nie będzie dobrze. Polska wchodzą do unii miała za dużą liczbę gospodarstw i nadal ta liczba jest za duża o 1 mln. Pieniądze z unii są teraz jedna z głównych przyczyn nie zmieniania się polskiej wsi bo pieniądze sa łatwe a w kraju jest bieda więc lepiej w tym tkwić. Dopóki nie nastąpią konkretne reformy w tej strefie to nadal będziemy tym tkwić jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie ubojnie przy gospodarstwie tylko powiedzmy jedna w województwie tylko żeby wszyscy rolnicy się na to złożyli.

Przykładowo jedna złotówka od tony zboża czy jedna złotówka od sprzedanego tucznika razy ilość sprzedanych ton i ilośc tuczników daje juz miliony a chyba taki wydatek nie pości żadnego rolnika z torbami, dużo więcej tracimy na tym że nie mamy żadnego wpływu na ceny. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Koledzy o czym w bredzicie. Jest jak jest i tak długo, długo,  będzie z powodu Waszego pitolenia. Wam wcale nie są potrzebne zmiany w Polsce tylko aby eksport do Rosji szedł po Waszej myśli. Niestety chory kraj to nie tylko stosunki z Rosją. Jeśli w Polsce nie ma gazu to kupujmy ten gaz tam gdzie go mają. Jeśli w Polsce jest nadwyżka węgla, drewna czy zboża to chrońmy nasz rynek. Jeżeli w Polsce mamy za dużo jabłek i mięsa to starajmy się je wyeksportować. Szwajcarzy wcale nie importują zegarków bo mają swoje chociaż bardzo drogie. Nie rozróżniacie również pośrednictwa od monopolu. Na rynku rolnym , skupowym funkcjonują setki firm pośredniczących które kupują i sprzedają produkty, również nasze. To my poprzez zaufanie i dobrą współprace jesteśmy w stanie ocenić które są wiarygodne i uczciwe. Możemy się tym podzielić z innymi. Niestety pośrednictwo węgla na kopalni to przykład monopolu gdyż kopalń jest niewiele, spółek jeszcze mniej a stanowiska w nich obsadzane z klucza. Będą z Was żyli i " myszy i cesarze" jeżeli ograniczycie się do myślenia typu  ja, ja ,ja. Czasem trzeba stracić zanim stworzycie coś nowego tak jak trzeba stracić inwestując w maszynę na wiele lat . Każdy z Was mógłby swoją cegiełkę włożyć w nasz rozwój gdyby chciał pracować zespołowo. Zamiast mówić ja, ja, ja powiedz my.

Gospodarstwa wielkie to ilość i monokultura , małe to jakość i różnorodność. Jest miejsce dla jednych i drugich. Zanim tak jednak się stanie to musicie stworzyć to "my" i zrozumieć ,ze bez tego jesteście tylko niewolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

a ja to wszystko skomentuje tak że to co się w Polsce dzieje to nie ma na celu poprawę naszych warunków, tylko jak największych interesów i korzyści państw zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

@rolnik1973 czasem bredzi głupoty ale w jednym ma rację...

Polska pod rządami PO zawsze będzie psem zachodu. Chcą sprzedać lasy na odszkodowania dla żydów, cukrownie już niemcy kupili, za chwilę ziemię kupią. Ale POlska nic z tego sobie nie zrobi, bo przecież to w imię UE  <_<

Prawda jest taka że Polska upadła, przez te złodziejskie ****** z rządu ,które by tylko kradły i przyznawały sobie dodatki  :(  Jak widzę p.Kopacz , Rysia Kalisza, Millera itd. to mam ochotę zwrocić komunijny obiad... 

Polska-kraj absurdu.


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

wszystko fajnie, nawet temat się klei... niestety nikt nic dobrego nie powiedział ani nawet nikomu nie zaprzeczył. wszyscy widzą że jest coś nie tak.

tylko co z tym zrobić???

brakuje przywódcy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wegiel mamy drogi temu nikt nie zaprzeczy to zapytam tak  czemu my jako obywatele panstwa mamy dopłacac do ludzi tej branży

,żad bol sie palenia opon i zadymy w roku wyborczym

nie istnieje dtuga taka branża z takimi przywilejami    moze jeszcze nauczyciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Walczyli o niezamykanie kopalń a w tv już trąbią o nowych przywilejach socjalnych np 4 letni urlop przed emeryturą z 75% pensją. Kto następny? Pielęgniarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

GoRAL1 , właśnie o to chodzi ze nie mamy dopłacać do górników, lecz walczyć o to by nie dopłacać do ekspertów, menagerów, spółek i rządowych kolesi. Uwierz mi , górnicy zarobią na siebie sami jeśli nikt nie będzie okradał górnictwa. W proponowanej przez Kopacz reformie bez zająknięcia potwierdza się dalsze trwanie Spółek Węglowych a całe zło zgania na górników. Tak dzieje się we wszystkich dziedzinach naszego życia. Jedna złotówka odebrana pospólstwu daje 35 milionów zł , a pospólstwo na to nie reaguje. Gdyby zabrano te 35 mln zł złodziejskiej spółce to ta odczuła by to bardzo boleśnie, chociaż jej pierwszym krokiem byłoby podniesienie ceny węgla o 5 zł na tonie. Prezesi nie lubią tracić , prezesi lubią łupić biednych. W filmie Żądze bankiera nowo wybrany dyrektor dużego banku na zebraniu rady nadzorczej w swoim przemówieniu ujął to tak: Ja będę taki Robin Hood , teraz będę zabierał biednym i dawał bogatym". Powielając błędne stereotypy chcecie strajków, palenia opon czy innych rozwiązań siłowych. Gwarantuje Wam , że im tylko o to chodzi.

Nazwa Was warchołami, a nawet gorzej, wsadzą do więzienia a w najlepszym razie wymierza grzywnę i roboty publiczne. Infiltracja ruchów niezależnych pozostała obecnej władzy z czasów ich ojców gdy działało jeszcze UB lub SB. Przykładem są np.  dosypanie prochów Janowskiemu w czasie debaty o polskim cukrownictwie czy  podstawienie  k..wy Lepperowi do zdjęcia. Dlatego zalecam ostrożność bo przeciwnik już dawno się zjednoczył a ze względu na jego mniejsza liczebność bardziej się pilnuje. To w rękach zarazy jest policja, wojsko i wymiar niesprawiedliwości.  Wybory o których wspominasz są proste. Nie głosuj na żyda, nie głosuj na żydowską partię, nie głosuj na tego kogo nie znasz i komu nie ufasz. Po prostu , nie głosuj na ślepo, zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie wiem ile masz lat ale co dalej jestes za panstwowa komuna  pewnie nie pamietasz tamtych czasów albo jesteś działaczem zwiazkowym ,,na etacie zwiazkowym w kopalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Żeby być za państwowym nie koniecznie trzeba być zwolennikiem komuny.Są pewne strategiczne przedsięwzięcia które powinny być w rękach państwa np. energetyka czy lasy państwowe lub koleje nie wspomnę o kopalniach węgla.To jest tylko kwestia dobrego zarządzania tymi zasobami by przynosiło to dochody.W Polsce celowo źle  się zarządza państwowymi przedsiębiorstwami by je doprowadzić do upadku i sprzedać za grosze swoim, patrz fenomen Kulczyka.Jeśli ktoś mówi o nieudacznictwie tych menadżerów jest w głębokim błędzie oni mają zadanie do wypełnienia tym zadaniem jest rozłożenie wszystkiego na łopatki.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Głupoty piszesz. Państwowe spółki to przechowalnia dla kolegów. Zmieni się ekipa rządowa, minister więc i koledzy w spółkach. Do tego zaraz wybory więc PO za nasze pieniądze kupiła sobie głosy górników. A co będzie za 2 lata? Jak nie uda się wygrać wyborów to będzie to problem nowych. A jak się wygra to się pomyśli co dalej. I kopalnie należy sprywatyzować. Zostawić państwu pakiet większościowy i jeżeli Kulczyk postawi górnictwo do rentowności to nawet za 1 złotówkę niech kupi kopalnie. Taniej to wyjdzie niż teraz dokładać z budżetu państwa kolejne miliardy.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joseph007    0

wydaje mi sie że sytuacja rolników jest troche inna niż górników. tam nikt nie potrafi spojrzeć prawdzie w oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Z innej bajki, dziś przyszła polisa oc na ciągnik i podwyżka prawie o 100%, dzwonie pytam czy nie pomyłka, a ona mówi że nowe taryfy weszły a najbardziej na ciągniki rolnicze podwyżki. Doją chłopa z każdej strony jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Prawie cała rodzina mojej żony to górnicy,przewaznie byli, bo są emerytami  i przechodząc na emeryturę w wieku 45 lat biorą 3500 złoty emerytury miesięcznie a mój ojciec mając 66 lat z krus 820 złoty ,czyżby górnicy mieli 4krotnie cięższą pracę ,wątpie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ponieważ państwo, rząd ( właściwie  nierząd) Polski nie potrafi zarządzać ani PGR-em, stoczniami, hutami, kopalniami a nawet bankami i firmami ubezpieczeniowymi , służbą zdrowia , koleją, autostradami ich budowa i utrzymaniem,  szkolnictwem , a właściwie żadna dziedziną życia w Polsce wiec nie ma mowy abym był zwolennikiem majątku państwowego rozumianego jako ten z którego klika czerpie zyski. Kopalnie powinny być sprywatyzowane w oparciu o uczciwe i wiarygodne zasady a rząd w tej prywatyzacji ma być wyłącznie gwarantem zatrudnienia i strażnikiem przestrzegania umów. Osoba prywatna , przedsiębiorca, działa na własny rachunek i nie może oczekiwać co parę lat na pomoc społeczna tak ochoczo oferowana przez państwo (rząd) dla swoich koterii.

Obserwuje na forum oceny prześmiewców, że ewentualne powstanie nowego ruchu rolniczego skończy się żądaniem większych pieniędzy za produkty rolne, paleniem opon i wykreowaniem nowych elit które tez będą ciągnąć z kasy państwa. Cóż jest to przykład jak te osoby same by postąpiły gdyby cokolwiek zorganizowały.  Równanie wszystkiego z poziomem gleby tak bym to nazwał. Może dobrze się stało ,że parę kontrowersyjnych postów z mojej strony wyzwoliło równie kontrowersyjne odpowiedzi. Jedno jest pewne tak jak z niewolnika nie ma pracownika tak z ignoranta nie będzie działacza. Nie sztuka jest zebrać się w knajpie i po paru piwach wsiąść do zdezelowanego żuka z trzema oponami jechać na Warszawę. . Sztuka jest zorganizowanie stabilnego niezależnego ruchu rolniczego działającego na własną odpowiedzialność za własne środki, budującego z mozołem swoją pozycję. Można krzykiem, ale można też wolniej, solidniej i mądrzej. To wy możecie należeć do tego ruchu, tworzyć go i nim zarządzać . To wy możecie mieć wpływ na ekonomię kulturę  i politykę . Ale trzeba najpierw chcieć a potem ponieść trochę wyrzeczeń. Śmiech to zdrowie ale tylko chwilowe, panowie rolnicy, a co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

powinnismy strajkowac by ine wszedl w zycie przepis gdzie obcokrajowcy beda mogli kupowac legalnie ziemie u nas powinien byc calkowity zakaz kupna ziemi przez obcokrajowcow o to trzeba strajkowac

 

Jak obcokrajowcy nie będą mogli kupować ziemi to niby jak donek i bronek nazbierają kasy dla żydów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj