Skocz do zawartości

Zdjęcie

co myślicie o obecnej sytuacji górników i postawie rolników?

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PolskaMocUrsus

PolskaMocUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 19:25

Bo to Polska właśnie ;) mocni tylko w internecie, a jak by trzeba było wyjść na ulicę i zrobić rozpierdziel to nie ma ani jednego ;)

A apropo górników- kopalnie ,stały sie nierentowne poprzez politykę pństwa, która traktował ich jak świete krowy, robota do 50-tki ,3tony węgla,barbórki itd.Fakt faktem to ciężki kawałek chleba, ale podobnom robotę wykonuje gościu przy łopacie a robi do 67 i dostaje mniej. 

U mnie region górniczy-połowa emerytowanych górników u mnie we wsi robi "na czrno" a i tak emeryturę biorom i węgiel  <_< -a to głównie ci co na kombajnie robili, albo na powierchni. \

Polska nigdy sie nie rozwinie dopóki w rządzie i w państwie będą zwolennicy poprzedniego ustroju. 

Krótko TAK dla kopalni i przede wszystkim reformy w sp. górnictwa 

@rolnik1973 powiedz mi na jakich stacjach kupujesz paliwo?

Edytowany przez PolskaMocUrsus, 17 styczeń 2015 - 19:29.

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co myślicie o obecnej sytuacji górników i postawie rolników? Dzisiaj, 10:51
  •  

#42 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 19:38

https://www.youtube....h?v=IbAPuukmZfc

#43 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:38

A może ktoś wie jakie linie produkcyjne wywozi Hortex Ryki na Białoruś? Czyżby nasz surowiec był dla nich zbyt drogi, A może się mylę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 20:56

Jak myślicie, żeby chociaż połowa forumowiczów (fizycznych) zaprotestowała pod sejmem to dało by coś? Raczej nawet żadna stacja telewizyjna o tym by nie wspomniała. Jest nas za mało, ale kto wie... może spróbujmy?

#45 Share PolskaMocUrsus

PolskaMocUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 21:14

@up na 99% jestem pewien,że gdyby do takiego strajku doszło, pewna stacja telewizyjna "odwróciła by kota do góry ogonem" i "lemingi" by to łyknęły. Ach ci manipulatorzy ;)

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

#46 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 21:30

Masz rację, jestem tylko ciekaw ile ten kraj wytrzyma. A jeśli chodzi o taki strajk to ciekawi mnie to czy administratorzy tego forum zgodzili by się na upierdliwe ogłoszenie na każdej stronie jak już nie raz były, np.. reklamy kuboty

#47 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 21:49

A może ktoś wie jakie linie produkcyjne wywozi Hortex Ryki na Białoruś? Czyżby nasz surowiec był dla nich zbyt drogi, A może się mylę?

Hortex już dawno nie ma nic z Polska wspólnego po za nazwa a wiadomo że kapitał nie uznaje granic i idą tam gdzie więcej mogą zarobić , mają gdzieś co ludziki takie jak my o tym myślą

@Harnas88 a z jakimi postulatami chcesz jechać do tej warszawy ?

Na rząd nie mamy co liczyć . jeśli sami nic nie zrobimy to na pewno i rząd nic nie zrobi. Pozbyli się odpowiedzialności za rolnictwo i co teraz pojedziemy wykrzykiwać ze chcemy wyższych cen a od nich wyjdzie jakiś du*ek i powie że oni nic nie zrobią bo nie maja na nic wpływu i to jest prawda. Co taki minister ma zadzwonić na giełdę MATIF i co ma powiedzieć? czy może ma zadzwonić do punktów skupu żeby nie sugerowali się matifem tylko dawali rolnikom ile chcą?

To jest wolny rynek a że jesteśmy na nim rąbani w dupska to jest w znakomitej większości nasza wina bo dajemy się każdemu dupcyć.

Rolnicy teraz są zajęci tym jaką to nową maszynę kopic na unijne dopłaty czy jak wywalić sąsiada z pola i samemu wziąć pole w dzierżawę nie licząc się z kosztami.

Chłopy jeśli my sami sobie dokopujemy to dlaczego ma tego nie robić ktoś inny? Więc jesteśmy kopani przez wszystkich wokoło . Jak widzę to teraz rolnik rolnikowi jest wilkiem a nie partnerem i jak ma być dobrze.

No chyba że zostaniemy do tego stopnia zrównani z błotem ze w końcu niektórym otworzą się oczy i zaczyna myśleć szerzej niż tylko o swoim podwórku.

Mamy niby związki zawodowe ale powiedźcie ilu z was do któregoś należy? żeby mieć wymagania trzeba mieć i obowiązki. W tej chwili związki zawodowe które reprezentują nas w UE są opłacane z budżetu   państwa wiec jak myślicie czyje interesy będą reprezentować?

Wydaje mi się że rolnicy są nadal w głębokiej komunie i nadal myślą roszczeniowo że rząd jest od tego aby nam coś dawać i regulować rynek. Mamy teraz kapitalizm i wygrywa silniejszy. Niestety rolników podzielono bo jest to chyba największa siła która razem może zrobić porządek w tym kraju ale nawet na tym forum są podziały i jedni drugich głupkują. Z takiego rozwoju sytuacji cieszą cie tylko nasi wrogowie i tylko podsycają te różnice. Do póki się nie zjednoczymy do póty będziemy w czarnej d*pie.

Ale zjednoczenie powinno polegać na wspólnym działaniu a nie na strajkowaniu.

Była już o tym mowa nie raz ale powtórzę. Dlaczego producenci trzody płaczą że świnie tanie? a dlaczego nie zrzeszą się i nie wybudują lub nie wykupią jakiejś ubojni czy masarni i sami będą ustalać ceny i pilnować swojego rynku. to samo dotyczy wszystkich gałęzi rolnictwa. Dlaczego zboże od nas zanim dotrze do odbiorcy finalnego przechodzi przez kilka rąk . jeśli ceny są wysokie to większość pierwsze co robi to leci z kasa do dilerów po nowe maszyny zamiast inwestować we wspólna przyszłość. Ale jak ceny spadną to wtedy płacz bo nie ma na spłatę nowego JD

Mamy niby spółdzielnie mleczarskie których teoretycznie jesteśmy właścicielami ale powiedźcie kto z was i jaki ma wpływ na to co one robią?

Jeśli zaczniemy sami działać a ktoś zacznie rzucać nam kłody pod nogi wtedy możemy strajkować ale teraz nie widzę żadnego sensu bo do tego gdzie jesteśmy doprowadziliśmy sami i możemy mieć pretensje tylko do siebie.

#48 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 17 styczeń 2015 - 23:12

Mam pytanie. Chcecie się organizować, czy nie? Przez Agrofoto.pl  tego nie zrobimy ale jeżeli ktoś chce działać niech potwierdzi. Na początek potrzebuje informatyków  do wykonania rolniczej strony zrzeszeniowej. Proszę o odpowiedź.

#49 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 09:10

Moje poparcie masz. Co do strony internetowej to nie jestem w stanie pomoc.

Może na początek trzeba by założyć nowy temat dotyczący konkretnie tej sprawy bo teraz piszemy w dwóch tematach.

#50 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:06

Ogólnie jestem małym przedsiębiorcą uzależniony głównie od rolników a więc raczej w swojej branży, czyli zmniejszenie podatku dla właśnie takich małych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o rolników to wstawił bym się np. za tym żeby uszczelnić import z poza unji. np. zbóż z białorusi. Jeśli chodzi węgiel to jak embargo dla rosjii to czemu pan kulczyk nadal robi interes i zarabia na rosyjskim węglu. wczorajsze porozumienie rządu z górnikami polega głównie na tym ze sprywatyzują 2 kopalnie, ciekawe kto je kupi, czyżby kulczyk? i w ciągu 2 lat te kopalnie od razu zrobią sie rentowne. Dlatego moim zdaniem powinniśmy się wszyscy zjednoczyć, nie zależnie od branży i pogonić te świnie od koryta. Tylko jak znając historie polski to polacy się jednoczą dopiero jak już nie będą mieli nic.

Moje poparcie też macie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:14

brak nam śp. Leppera,media mamy już ocenzurowane nasz rząd dołki kopie swoim ,przykład ubój rytualny, w normalnym kraju państwo pilnuje swojej gospodarki,przykład choćby czechy,u nas kilometrówki,marszałek sejmu trwoni publiczne pieniądze a nam wmawiają że nic się nie stało

#52 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:43

Oczywiście że można strajkować ale Ja jestem za strajkowaniem pośrednio a nie bezpośrednio przed siedzibą Sejmu- zgodnie z zasadą "WSZYSCY WON!!"

http://grzesiekz.pra...zyscy-won,4.htm

#53 Share Marek8505

Marek8505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:36

Popieram stanowczo. Musimy sie zmobilizowac i działac bo za nas nikt tego nie zrobi. Co do strony internetowej to moze na Fb cos konkretnie zróbmy jakies konto na poczatek. Sa juz tam jakies ale dawno nie aktualne. A pozatym wspomniane izby rolnicze powinny podiac działanie a tu po nich ni slychu. Sa tylko przed wyborami zeby na nich głosowac, a teraz nie pomagaja.

#54 Share daw

daw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:13

w tym jest problem że mali 'rolnicy' dostają te dopłaty sami wiecie jak sytuacja jest, a zamiast dopłaty powinno się to nazywać zasiłek na siedzenie cicho. Więc jeżeli chcąc się postawić to można liczyć tylko na tych konkretnych

#55 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:15

Proponuję spokój i rozważna  drogę zorganizowania się w organizację na rzecz rolnictwa  bez skorumpowanych przywódców których kupuje się stanowiskami w rządzie lub opłaca z rządowej kasy.. To prawda ,że ten żydowski rząd , razem z kabaretowym Knesetem robi nas w trąbę. Tak naprawdę niczego nie załatwiono , lecz ustalono aby związkowcom , nie górnikom, zagwarantować dalej ciepłe posadki.  Kiedy na całym świecie paliwa energetyczne tanieją (ropa, gaz, węgiel) to w Polsce ceny nawet potrafią zwyżkować. Węgiel przy dużym spadku ceny na świecie nadal kosztuje do 900 zł/tonę a miejscami nawet drożeje. Celowo pomijam oszustwa na wadze sprzedawanego konsumentom węgla. Energia elektryczna dla odbiorców detalicznych również nie staniała w stopniu w jakim jest jej spadek na giełdzie. Podobnie paliwa . Co jest? Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. O kim najmniej mówi się w mediach w konflikcie węglowym? O importerach węgla rosyjskiego i o pośrednikach , spółkach kopalnianych zajmujących się dystrybucją węgla zarówno dla odbiorców detalicznych jak również dla energetyki? W swoich gospodarstwach dla posiadanych 20 szt.  trzody czy bydła  organizujecie odpowiednią ilość paszy aby do najbliższych zbiorów mieć pełne zabezpieczenie. Jeżeli komuś zabraknie to dopiero wówczas kupuje jakąś część paszy na zewnątrz. Jak jest z węglem?

Najpierw importerzy sprowadzają do Polski ogromne ilości węgla (rzekomo tańszego) z Rosji , a następnie brakujące tony kupuje się z polskich kopalń. Doszło do tego, że spółki węglowe działające na polskiej kopalni sprowadzają , zwożą importowany węgiel wprost na plac swojej kopalni. Dziś nie mamy całkowitej pewności co zalega na placach, węgiel polski czy rosyjski. Wróćmy do określenia tańszy węgiel z Rosji. Dla kogo jest on tańszy ? Dla importera a może nawet dla elektrowni, lecz wliczając w cenę wszystkie koszty powstające z tego powodu w  kopalniach to rosyjski węgiel nie jest tańszy lecz droższy. Co w tej sytuacji zrobić? To rząd wydaje zezwolenia na import. To rząd może te zezwolenia wstrzymać . Dlaczego tego nie robi ? Bo członkowi rodzin, znajomkowie i partyjni biznesmeni czerpią z tego kasę a płacimy my szary lud. Drugą rzeczą jest likwidacja spółek handlujących na kopalni. Dlaczego kilkuosobowa część załogi (kopalnia) nie może sama sprzedawać węgla odbiorcom? Przecież eliminacja pośrednika zapewniłaby kopalni rentowność. Trzecim elementem jest likwidacja układów rządowo-kopalniano-spółkowo-energetycznych. Jeżeli My odbiorcy płacimy za prąd i węgiel wysokie ceny to elektrownia może produkować energię z droższego polskiego węgla a kopalnia go wydobywać i płacić górnikom przyzwoite choć nie przesadzone wynagrodzenia. Któryś z posłów ujawnił ,że menagerowie kopalni zainkasowali w ostatnim okresie  1,2 mld złotych za sytuacje jaką mamy. Czyż nie jest to świadomy drenaż pieniędzy społecznych.

Pamiętam ,że Holendrzy w latach 90 mieli nadmierną ilość fachowców wykształconych w swoich uczelniach. Mocno powiedziane , fachowców. Ze względu na ich liczbę rząd Holandii , wyposażył ich w jakąś sumę guldenów i wysłał do Polski. Pieniądze stanowiły jednorazową , bezzwrotna państwa dla swoich obywateli dla których nie było pracy w kraju. Spotkałem takiego fachowca na Pomorzu, który postanowił zainwestować w rolnictwo. Zamieszkał w hotelu w Słupsku, żywił się w restauracji następnie wydzierżawił PGR i zakupił najnowszy kombajn John Deera . W tych wszystkich obowiązkach zapomniał jednak kupić ziarno do siewu i obsiać pole. Minął rok trzeba było zapłacić za dzierżawę gruntu a kasa się skończyła. Resztę dokończył pan w zielonym ortalionie który zlicytował nowiuśki kombajn. Sytuacja jak wiele , ale jest i korzyść z tej historii. Otóż Holandia pozbyła się w ten sposób skutecznie wszystkich  nieudaczników, pseudofachowców, menagerów którym wydawało się że coś potrafią. Dopłacili raz a problem zniknął na zawsze.

Czy w Polsce stać nas na utrzymywanie takich menagerów którzy tylko z polecenia znajomków kacyka czy po koneksji rodzinnej a nie z powodu umiejętności są zatrudniani na kluczowe  funkcje?

#56 Share daw

daw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:31

no ale ja wiem czy od razu trzeba budować ubojnie przy gospodarstwach przez rolników, itp? wszystkiego się nie ogarnie i pośrednicy muszą być niech każdy ma zajęcie i pracę ale żeby to było jakoś uregulowane, mam gospodarstwo na głowie i mi wystarczy żeby go dobrze przypilnować i lepiej zrobić jedną rzecz a dobrze. Wypadałoby tylko żeby Ci pośrednicy mieli jakieś uregulowane stawki a nie kombinowali na każdy sposób żeby drugiego wy...

no ale jak pośredników jest dziesięciu to no ...

a co do cen paliwa 

jak drożało to w sklepach i wszędzie wszytko do góry, a teraz jak tanieje to jakie produkty obniżyły swoją cenę razem z nimi? chyba tylko chłopskie.

Jak mój dziadek mawia, 'od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza' i tego się nie zmieni i będzie tak zawsze, tylko wszystko w ramach rozsądnych granic których nie ma.

w Niemczech mają dopłaty do produkcji i mogą taniej sprzedawać i zalewać polski rynek a my w takiej sytuacji byśmy musieli jeszcze dołożyć do tego.

a inna sprawa....  Rosja... jest jak jest , ale czy wy jak do dealera pojedziecie to się on się z wami dochodzi i kłóci czy wam wciska kity? przecież Rosja by wszystkie produkty od nas kupiła  a my od niej inne 

#57 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:36

kolego wyżej zapominasz o jednej sprawie. Problem polskiego rolnictwa to jest przede wszystkim rozdrobnienie gospodarstw jeśli ktoś stosuje 30 letnią technologie i nie ma ochoty się zmieniać to i dostosować do dzisiejszych zmian to nie będzie dobrze. Polska wchodzą do unii miała za dużą liczbę gospodarstw i nadal ta liczba jest za duża o 1 mln. Pieniądze z unii są teraz jedna z głównych przyczyn nie zmieniania się polskiej wsi bo pieniądze sa łatwe a w kraju jest bieda więc lepiej w tym tkwić. Dopóki nie nastąpią konkretne reformy w tej strefie to nadal będziemy tym tkwić jak jest.

#58 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:55

Nie ubojnie przy gospodarstwie tylko powiedzmy jedna w województwie tylko żeby wszyscy rolnicy się na to złożyli.

Przykładowo jedna złotówka od tony zboża czy jedna złotówka od sprzedanego tucznika razy ilość sprzedanych ton i ilośc tuczników daje juz miliony a chyba taki wydatek nie pości żadnego rolnika z torbami, dużo więcej tracimy na tym że nie mamy żadnego wpływu na ceny. 

#59 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 13:05

Koledzy o czym w bredzicie. Jest jak jest i tak długo, długo,  będzie z powodu Waszego pitolenia. Wam wcale nie są potrzebne zmiany w Polsce tylko aby eksport do Rosji szedł po Waszej myśli. Niestety chory kraj to nie tylko stosunki z Rosją. Jeśli w Polsce nie ma gazu to kupujmy ten gaz tam gdzie go mają. Jeśli w Polsce jest nadwyżka węgla, drewna czy zboża to chrońmy nasz rynek. Jeżeli w Polsce mamy za dużo jabłek i mięsa to starajmy się je wyeksportować. Szwajcarzy wcale nie importują zegarków bo mają swoje chociaż bardzo drogie. Nie rozróżniacie również pośrednictwa od monopolu. Na rynku rolnym , skupowym funkcjonują setki firm pośredniczących które kupują i sprzedają produkty, również nasze. To my poprzez zaufanie i dobrą współprace jesteśmy w stanie ocenić które są wiarygodne i uczciwe. Możemy się tym podzielić z innymi. Niestety pośrednictwo węgla na kopalni to przykład monopolu gdyż kopalń jest niewiele, spółek jeszcze mniej a stanowiska w nich obsadzane z klucza. Będą z Was żyli i " myszy i cesarze" jeżeli ograniczycie się do myślenia typu  ja, ja ,ja. Czasem trzeba stracić zanim stworzycie coś nowego tak jak trzeba stracić inwestując w maszynę na wiele lat . Każdy z Was mógłby swoją cegiełkę włożyć w nasz rozwój gdyby chciał pracować zespołowo. Zamiast mówić ja, ja, ja powiedz my.

Gospodarstwa wielkie to ilość i monokultura , małe to jakość i różnorodność. Jest miejsce dla jednych i drugich. Zanim tak jednak się stanie to musicie stworzyć to "my" i zrozumieć ,ze bez tego jesteście tylko niewolnikami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share daw

daw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 15:05

a ja to wszystko skomentuje tak że to co się w Polsce dzieje to nie ma na celu poprawę naszych warunków, tylko jak największych interesów i korzyści państw zachodnich