daw

co myślicie o obecnej sytuacji górników i postawie rolników?

Polecane posty

daw    0

Witam, Mój pierwszy temat, proszę o wyrozumiałość

nie wiem gdzie to umieścić tak naprawdę, może ktoś znajdzie na to miejsce,

 

a więc chodzi o obecna sytuację, 'restrukturyzację' kopalni

co o tym myślicie? i czy rolnicy powinni się też zebrać i postawić bo trzeba powiedzieć że ceny nie są ciekawe, a na pewno nie są odpowiednie w stosunku do tych jakie są w sklepach. Gdzie się znajduje tak wysoka różnica między tymi cenami. I skąd takie ceny za maszyny, nawet i te używane....

 

Może większość z was ma większe gospodarstwa i ma nadzieję że jakoś przetrwa i niech się dzieje co chce,

czy może jesteśmy uwiązani prze 'modernizację gospodarstw' i innego typu dotację  i siedzimy jak mysz pod miotła bo w każdej chwili może wpaść kontrola i usadzić nas jak małego Kazia w pierwszej ławce ????

 

może zbyt ogólnie się wyraziłem, ale może warto ruszyć ten temat bo jest na forum o wszystkim, a nie o tym co najważniejsze ( bynajmniej wg mnie)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

powinnismy strajkowac by ine wszedl w zycie przepis gdzie obcokrajowcy beda mogli kupowac legalnie ziemie u nas powinien byc calkowity zakaz kupna ziemi przez obcokrajowcow o to trzeba strajkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

racja, to co się wyprawia to są jakieś jaja, polski rząd chce wszystkim pomagać tylko nie swoim chlebodawcom. rolnik się wgl nie liczy w polsce. pokazują to obecne ceny. mówię tu głównie o trzodzie. tragedia. każdy w uni ma lapiej od nas, ponieważ za nami nie ma kto się wstawić. a co do ceny w sklepach to są jaja serio. od rolnika za darmo a do sklepu ... sami z resztą widzicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Powiem jedno co zauważyłem, wiele gałęzi gospodarki upada nie przez niewidzialną rękę kapitalizmu czy wolnego rynku tylko przez masę pośredników  nią grzebiących ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

a mnie przeraża propaganda w telewizji o zarobkach górników i o sytuacji rolników musimy się zjednoczyć i razem walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

Gdyby jeszcze ten stosunek cen w sklepie był jakiś normalny to jeszcze ok, a tak to gdzie te pieniądze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Dopóty będzie rozpiździak z cenami póki sektor wytwórczy będzie oddzielny od przetwórczego tzn. głównie dotyczy się rynku przetwórstwa mięsa a w szczególności  wieprzowiny i póki tego wszyscy nie zrozumiemy będzie tak jak jest a strajkować to możemy bo jest demokracja .

 

 

 

A co do sytuacji w górnictwie to jest ewidentna wina prezesów  tych kampanii węglowych. Mój szwagier pracował kiedyś w kopalni i opowiadał jak pod ziemią zostawały wszystkie maszyny do wydobycia bo nikomu nie chciało się tego wydobyć lub przenieś na inne chodniki. Zostało wszystko zalane / zasypane a teraz każdy płacze że nie rentowne.

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Jest wolny rynek i nic z tym nie da się zrobić, jedynie dobra wola ludzi i współpraca swój kupuje od swego, a Polski rolnik w szczególności daje przykład jak postępować. Lepsze dziurawe wiadro germańskie niż polskie nowe jak ktoś tu napisał. Najpier wymagajmy od siebie a potem pretensje że okradają z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@Rolnik Przestań pier**lić w kółko to samo bo dam sobie głowę uciąć że też kupujesz w sklepach typu LIDL, INTERMASCHE czy TESCO itp. Hodowcy trzody powinni brać przykład z Danii bo inaczej zawszę będą w czarnej d*pie. Sytuacja w trzodzie jest od kilku jak nie kilkunastu lat nieciekawa  i trzeba coś zmienić w tej materii jeśli obecna sytuacja nie jest zadowalająca, tyle tylko że teraz może być częściowo  już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Szczerze powiem to dobrze im tak mają sporą wypłate(może i ryzykuje zycie ale nikt nie będzie zył wiecznie) 13 i 14(wypłaty). Nie  wiem jak teraz ale za komuny darmowy przydział na węgiel 1t. A jak zwykli ludzie stali całymi dniami w kolejkach to oni mieli co dusza zapragnie od ręki. Teraz dowiędzą sie co znaczy prawdziwe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Jedynie do Biedronki wstępuję czasem, a tak to w miejscowym sklepie. Z tych co wymieniłeś to nawet nogą nie stąpnołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

W Grene pewnie też zakupów nie robisz , oglądasz telewizor typu Unitra , jeździsz Polonezem, i kupujesz ŚOR tylko z Szarzyny Organika. ????


Bo związkowcy to takie trutnie , pijawki i nic więcej tak samo w górnictwie jak i oświacie. Moja siostra jest Vice dyrektorem w szkole to mówi że najgorsi kombinatorzy, nieroby nieudacznicy tylko się tam zapisują aby brać kasę i mieć ciepłą posadkę. A ten artykuł jest tego dobitnym przykładem. Ja nie będę bronił rządu ani popierał opozycji ale zawsze słucham co mają do powiedzenia ekonomiści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

no i każdy idzie na lekki chleb i nie patrzy czy kosztem drugiego czy nie, a kupowanie w sklepach ... to czyja to jest wina ze wszystko co polskie polikwidowane? jaka maszynę polską kupić kiedy odbiegają bardzo dużo jakością od zachodnich, i co z tego że są trochę tańsze jak mają służyć jak najdłużej i tak żeby się chciało robić a nie patrzeć na nie ze złością. Nic teraz polskiego nie ma, same resztki, trochę od prywatnych producentów którzy patrzą jak najwięcej zarobić i nie dać drugiemu. No cóż, kiedyś były wojny powstania itp a  teraz obcokrajowcy zajmują nasz kraj i jeszcze każdy Polak zadowolony że ma gdzie robić. A jak ktoś wyjedzie za granice do roboty to o mamo ile kasy tam dają, a że je tam suchy chleb aby jak najmniej wydać i robi ciągle do oporu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

trzeba strajkowac by obcokrajowcy nie wykupili ostatniej rzeczy jaka jeszcze jest w polskich rekach ziemi bo jak ziemie obcokrajowcy wykupia po 2016 to juz Polska nie bedzie istniec i bedzie gorzej jak podczas zaborow a ci obcokrajowcy co maja polska ziemie powinni odsprzedac ja polakom takie ustawy powinny wejsc w zycie i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Czy wy jesteście tacy naiwni z tym wykupem ziemi że po 2016 ???? Mieszkam w zach-pom to są tysiące ha w rękach Niemców Duńczyków i Holendrów. A żeby było śmieszniej to niektórzy małorolni w oczy mówią że poczekają na Niemców to im w Euro wypłacą za ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasnie to dalej beda sie przesuwac w glab kraju czyli na mazowsze a pozatym rolnmicy pod ta presja coraz to wiecej ziemi wykupuja sory nie rolnicy tylko obszarnicy bambry i ceny takei daja ze normalny rolnik nie moze kupic i woogle nie ma nawet do sprzedazy nic ziemi bo odrazu 10 chetnych i tyle na dzien dzisiejszy juz krzycza 70 tsy za ha a co dopiero bedzie pozniej i jak taki maly rolnik majacy 25 ha ma zyc co dokupic mozna 2 3 ha i koniec inwestycji i co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

w naszej sytuacji dać tyle za ha to kiedy to się zwróci? 

no chyba że obcokrajowcom którzy sprzedają produkty po niższych cenach a do tego dostają jeszcze dotacje, i w żaden sposób nasze produkty nie zrównają cenowo z nimi. Pewnie na wykup ziemi też z właśnej kieszeni wszystkiego nie dają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Sami dochodzicie do wniosku że drogo ziemi nie kupicie a tanio już było , więc w czym problem ??? Niemców nie interesują małe kawałki ale duże np.40ha w jednym kawałku i to w pobliżu kolejne takie kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Będę "adwokatem diabła". O zakazie kupna ziemi przez obcokrajowców mowy nie ma, skoro Polacy mają prawo zakupu w innych krajach. Poza tym nikt nie kupi tego, czego inny sprzedać nie chce, więc czyja to wina? Na różnicę pomiędzy ceną żywca, a mięsa w sklepie też jest sposób: grupy producenckie. Hodujecie świnki, wystarczy postawić (lub kupić) ubojnię i masarnię, i sprzedawać bezpośrednio gotowy produkt, omijając pośredników. Brzmi prosto, ale takie działanie wymagałoby współpracy, a to u nas najczęściej nie funkcjonuje. Zapytam po raz drugi - czyja to wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Wyjedźcie nowymi traktorami, wtedy napewno wyłączą niskie ceny jak zobaczą jak chłop biduje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

no i żeby jeszcze było widać ilu tych rolników ma te ciągniki kupione za gotówkę ! to jest bardzo istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Będę "adwokatem diabła". O zakazie kupna ziemi przez obcokrajowców mowy nie ma, skoro Polacy mają prawo zakupu w innych krajach. Poza tym nikt nie kupi tego, czego inny sprzedać nie chce, więc czyja to wina? Na różnicę pomiędzy ceną żywca, a mięsa w sklepie też jest sposób: grupy producenckie. Hodujecie świnki, wystarczy postawić (lub kupić) ubojnię i masarnię, i sprzedawać bezpośrednio gotowy produkt, omijając pośredników. Brzmi prosto, ale takie działanie wymagałoby współpracy, a to u nas najczęściej nie funkcjonuje. Zapytam po raz drugi - czyja to wina?

 

możliwość zakupu ziemie przez polaków na zachodzie jest iluzoryczna, bo bodajrze żadenz z sąsiadów musiałby nie chcieć jej kupić, jest tam system pomocy sąsiedzkiej, organizują ją odpowiedniki naszych izb rolniczych, tak że nawet jak sąsiad nie ma kasy ale chce kupić, to te "izby" zakładają za niego kasę, a on spłaca im niskookrocentowany kredyt, np w Niemczech 2,5% to jest bez problemu, a można dostać mniej %, jest to informacja co prawda z przed paru lat, ale pewnie nie wiele się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj