Skocz do zawartości

Zdjęcie

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 luty 2008 - 10:34

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Jakiś czas temu przeglądając biuletyny pronara natknąłem się na taką rzecz http://www.pronar.pl...etyn_9_2006.pdf Jak napisałem w temacie jest to zawór zwrotny do WOM-u do ciągników z podnośnikiem nurnikowym. Jak wiadomo ciężko jest idealnie wyregulować to sprzęgło hydrauliczne od "wałka", a to zjawisko "ślizgania" na niskich obrotach w prasie/kosiarce rotacyjnej/rozrzutniku jest bardzo irytujące. W centrali pronaru zaśpiewali mi za ten zawór ponad 60 złotych, ale niestety nawet gdybym chciał u nich to kupić to i tak nie zostanę obsłużony bo mają tyle zamówień, że ograniczają się do klientów hurtowych. :angry: Dlatego postanowiłem sam stworzyć to cudo tylko pytanie czy ten zawór oryginalny/ czy z rękodzieła zlikwiduje to zjawisko ślizgania B) Liczę na opinie użytkowników pronarów/belarusów z tym wynalazkiem jak ten zawór u nich sie spisuje B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 05 luty 2008 - 12:24

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym To nieżle ci zaspiewali.Wysle ci kase kup 2 to ci jeden opyle po kosztach.Powodzenia.Sprawdzali ci w katalogu czy ot tak cene walneli.Byłem u nich 2 miesiące temu i prosiłęm zeby przyniesli mi z magazynu to przyniesli jakąs taką popierdułke a jak poprosiłem zeby sprawdzili w katalogu to okazało sie ze kosztuje w granicach 150 zł.Mowiąc centrala masz na mysli w Narwii?

#3 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 luty 2008 - 13:26

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Tak wszelkie namiary na nich brałem z tej strony http://www.pronar.pl...zamienne__.html i chyba właśnie walnęli cenę z głowy bo bardzo szybko odpowiedział na to pytanie. Ostatnio próbowałem również dostać końcówki rozpylaczy, u mnie w związku że już jest jest tier2 całe wtryskiwacze są zupełnie inne niż w starszych typach silników, na początku kadzili, że takich nie mają po jakimś czasie wysłali mnie do ich przedstawicieli, pojechałem po nie do aż do Kutna...na 14 rozpylaczy(80 złotych za sztukę) które przywieźli żaden nie był sprawny, gdy je zareklamowałem powiedzieli, że je przyjmą ale nie dadzą mi innych a jedynie odeślą te do Narwi i tam je naprawią...oddałem im te wszystkie rozpylacze.. po paru ciepłych słowach oddali i za nie pieniądze. Koniec z końcem znalazłem firmę która trudni sie regeneracją rozpylaczy, za 12 złotych zrobili co trzeba i mam spokój na kolejnych parę mtg. Przepraszam za taki mały OT

#4 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 05 luty 2008 - 19:49

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym a pro po jak się reguluje taki wom może ktoś wie

#5 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 luty 2008 - 21:10

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Dla podnośnika nurnikowego dostęp do regulacji jest banalny, to ta śrubka z ta fasolką w głębi zdjęć ,odkręcasz tę ósemkę mocującą fasolkę i już masz dostęp do właściwej regulacji naciągu taśm. B)
Dodany obrazek Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Dzisiaj, 17:40
  •  

#6 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:11

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym a ha. to będę wiedział jak pognębić serwis B) bo jak u znajomego mieli wyregulować to mechanik kombinował jak w normalnym womie.

#7 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:19

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym

a ha. to będę wiedział jak pognębić serwis B) bo jak u znajomego mieli wyregulować to mechanik kombinował jak w normalnym womie.

A ten jest jakiś nie normalny B), w starszych mtz-tach pokretło od taśm było miedzy bakami lub nieco bardziej z przodu nie pamiętam dokładnie w każdym razie teraz jest wygodniej :)

#8 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:59

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym no chyba nie ja. takie są serwisy nie znające się na maszynach które serwisują B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share grabos

grabos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 23:00

modernizacja zaworu zwrotnego do WOM-u w ciągnikach z podnośnikiem nurnikowym Ta cała końcówka z fasolką to tylko częśc regulacji(była terz w starych mtz).Główna regulacja panowie jest dalej od góry tylko w tej chwili zasłania ją zbiornik więc żeby porządnie wyregulowac wom należy zdjąc koło, spuścic, ropę ze zbiornika, wyjąc zbiornik odkręcic odkręcic dekielek, wyregulowac wom - śruba tylna jest od taśmy napędowej przednia od hamującej.
Po regulacji całą procedurę powtarzamy ale w odwrotnej kolejności. A tak wogule to ta cała modernizacja z zaworem jest do bani. Ciśnienie oleju na siłowniczku załaczajacym wom wzrośnie z 12 do 16 bar a wom i tak się będie ślizgał, taśmy się popalą i ch*j po robocie. Te całe załączanie hydrauliczne to jest powarzna wada konstrukcyjna a tego barana który zasłonił dekielek od regulacji powinni za jaja powiesic. Ale ja już sobie z tym błędem poradziłem. Mała modernizacja zbiornika, szersze taśmy z azbestu i przerubka załaczania z hydrauliki na stary sprawdzony sposób- wajcha w kabinie i jedziemy- teraz silnik się udusi a wom nie puści. a jak się znowu przekażnik ro***erdoli to ni będę musiał rozbierac połowy ciągnika żeby się dostac do sprzęgła. wom w mtz był jest i będzie do bani a w wersji made in pronar nadje się tylko do razsiewacza nawożów albo maszy z którymi radz sobie trzydziestka.

Dodaj odpowiedź