canabis

Odłączenie EGRu (wtórnego obiegu spalin) oraz podwyższenie mocy.

Polecane posty

canabis    0

Witam,

 

Nigdzie nie znalazłem konkretnych informacji na dany temat dlatego postanowiłem założyć nowy.

 

Zastanawiam się nad odłączeniem EGRu w Claas Arion 620c (2011r). Ponoć system który ma służyć ekologi skraca żywotność silnika, wtryskiwaczy itp.

 

Dzwoniłem do firmy która świadczy takie usługi, koszt odłączenia EGR -1000 zł, zwiększenie mocy - 2000 zł.

 

Tu nasuwa się pytanie czy takie przeróbki nie zaszkodzą dla ciągnika i czy w ogóle to coś da, nie widzi mi się wydawania pieniędzy żeby nie było z tego jakiejś korzyści. Jeżeli wchodziłoby w grę zwiększenie mocy to nieznacznie o jakieś 10-15 KM czyli żeby miał tyle mocy ile 630c.

 

Firma zapewniała że daje 24 miesięcy gwarancji oraz jest okres próbny i po 30 dniach można powrócić do poprzednich ustawień.

 

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I WYMIANY DOŚWIADCZEŃ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

wpisz w google "odłączenie EGR w ciągniku" i będziesz miał sporo takich firm bo zależy z jakiego rejonu jesteś.

 

Mocno się zastanawiam jak tą sprawą, bo jeżeli silnik jest mniej żywotny to operacja napewno się zwróci, remonty silników a zwłaszcza zachodnich do tanich nie należą...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradeark    0

Wszedzie znajduje informacje o skróceniu żywotności silnika przez EGR, oraz kłopotami z DPF. Nie wiem jak długo są już tego typu zastosowania w nowuch ciagnikach, ale jeśli chodzi o samochody z silnikami diesla to zawory recyrkulacji spalic są już od wielu lat, pierwszy taki miałem w swoim Passacie z 2001 roku. Poza tym że musiałem go przeczyscić po około 230tyś km to nic się nie działo żeby odrazu pisać o skróceniu żywotności silnika. Z DPF to już inna sprawa, ludzie używający aut w mieście na niedogrzanych silnikach i nie mający często możliwośći przejechania dłuższego odcinka na podwyższonych obrotach zaczynają mnieć problemy z przybywającym stanem oleju na skutek niedopalania paliwa w momencie kiedy auto wchodzi, oczywiście bez naszej wiedzy w stan dopalania cząstek stałych. Ale przecież ciągniki użytkuję się raczej w pracach cieżkich, nikt nimi nie jeździ na wycieczki, więc chyba raczej traktor będzie miał okazje dopalić sadze na wyższych obrotach. Osobiście uważam żę te przepisy unijne to bzdura wystarczy popatrzeć teraz w okresie zimowym jak i czym ludzie palą i ilości sadzy z kominów, tym powienni się zająć obniżając ceny gazu a nie psuć motoryzację. 

Sam mam niesmak, mam jeszcze do zrealizowania zakup z naboru w podkarpaciu PROW w 2012r.  Wnioskowałem teraz przy etapie aktualizacji wniosku o JD 6090MC, on również ma EGR i DPF. O podwyższeniu mocy myślę z racji tego że wiekszy traktor mi nie przysługuje a ta moc dla mnie za mała wiec bedę chciał wedle zapewnień tuningowców osiągnać 115km. A co z tym EGR i DPF to sam nie wiem, może ktoś mądry z głębszą wiedzą motoryzacyjną się wypowie. DPFy w autach usuwają ale o EGR to coś jest na necie ale żadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@Tradeark nie które marki w przypadku DPF'a stosują dodatkowy wtrysk paliwa do filtra w celu podniesienia jego temperatury- więc jeżeli ciągnik nie pracuje ciężko, filtr się zapycha, ECU podaje wtrysk paliwa do filtra (ponoć jest to ilość rzędu ok 100ml) i się on wtedy wypala, jest jeszcze pasywne czyszczenie filtra spalin- pojawia się zawsze przy średnim lub dużym obciążeniu silnika.

 

I to warto się rozejrzeć który producent co oferuje, bo nie każdy ciągnik ma system automatycznego czyszczenia filtra, czyści się tylko pasywnie a jak nie ma możliwości trzeba wymusić jego wyczyszczenie ręcznie (oznacza to przestój w pracy)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj