Radzio15

ZSCKR w Jabłoniu-Rekrutacja i opinie ,

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radzio15    12

W tym roku kończe gimnazjum i planuje wybrać kierunek technik rolnik w zsckr w Jabłoniu i mam pare pytań

1.Czy trudno jest się dostać?

2.Jakie trzeba mieć oceny i ile punktów na egzaminie ?

3.Czy trudny jest materiał?

Edytowano przez Radzio15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Chodzę do Jabłonia na technika agrobiznesu- 3 klasa.

 

W odpowiedzi na pierwsze dwa pytania powiem tak: Szkoły teraz ,,walczą'' o uczniów więc aby dostać się do szkoły to nie powinno być problemów. Raczej wszystkich przyjmują. Gdybyś miał naprawdę tragiczne oceny i wynik z egzaminu to najwyżej trochę po marudzą i ewentualnie umieszczą Cię w zawodówce. Kolega tak miał, ale po 2 tygodniach nauki i tak przepisał się na technika rolnika i chodzi do dzisiaj i jakoś bez problemów zostaje promowany do następnej klasy. Co prawda niektórzy nie wytrzymywali poziomu nauki i po półroczu przepisywali się do zawodówki, ale to raczej już z ich winy, bo szkołę mieli w nosie.

Co do materiału to na początku i tak uczysz się do kwalifikacji z rolnika na poziomie zawodówki. Jeżeli masz styczność z rolnictwem w praktyce to raczej nie powinieneś mieć problemów. Z czasem będą dochodzić nowości, ale to nie jest coś czego nie da się przyswoić tylko z biegiem czasu wychodzi samo z siebie. Wiele zależy też od nauczycieli, którzy będą Cb uczyć. W moim przypadku najbardziej jestem zadowolony z produkcji zwierzęcej, bo ta nauczycielka wie o czym mówi i potrafi przekazać informacje. Troszkę jest wymagająca, ale to daje później efekty. Produkcja roślinna- w tym przypadku miałem już 3 nauczycielki, ale tylko jedna była kumata, ale poszła na zwolnienie, bo brzuch jej wyrósł. :D hehe Mechanizacja zależna od nauczyciela, ale to luzik. Ogólnie nie ma tragedii. Jak chcesz to się nauczysz, a jak masz problemy z przyswajaniem wiedzy to i tak powinieneś sobie poradzić jeżeli będziesz oczywiście chciał.

 

Skąd jesteś? Będziesz dojeżdżać czy mieszkać w internacie? Zawsze na pierwszy dzień wiosny organizowany jest dzień drzwi otwartych więc zapraszam. Więcej informacji na stronce szkoły lub fb szkolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio15    12

Tragedi z ocenami tak mocno nie ma postaram się jeszcze poprawić a styczność z rolnictwem mam na codzień . Jestem z Radzynia Podlaskiego i chciałbym mieszkać w internacie jak by było miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Również chodzę do Jabłonia 2 kl technik agrobiznes w pełni zgadzam się z Gabrysiem(pozdawiam) zapraszamy do szkoly na dni otwarte(21.03) i oczywiście we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio15    12

a co by było lepsz technik rolnik czy technik agrobiznesu

Edytowano przez Radzio15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/48232-technikum-rolnicze-czy-technikum-agrobiznesu/page-2

Tutaj masz temat, który założyłem jak sam stałem przed wyborem szkoły.

 

Wybrałem agrobiznes i czy jestem zadowolony? Raczej tak. 

Co lepsze? Myślę, że jeśli wolisz bardziej na spokojnie sobie podejść do nauki to chyba rolnik, ale to nie znaczy, że nic nie trzeba robić. Na wszystko trzeba zapracować.

Agrobiznes to wszystko jest do ogarnięcia, ale już mi się nie chce. Co prawda są to ciekawe rzeczy na przedmiotach ekonomicznych np. zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej. 

Nie no naprawdę ciężko jest mi się wypowiedzieć co lepsze. Są to bardzo bliskie sobie kierunki, przez pierwsze 2 lata szkoły nie ma chyba różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ja tam się nigdy nie przykładałem się do szkoły i średnia 4 +/- zależy kiedy. Co do studiów to jak bym poszedł to tylko i wyłącznie na zaoczne, bo inaczej sobie nie wyobrażam. Zobaczymy co z matury wyjdzie, ale to jeszcze rok czasu. Głównym celem jest przejęcie i rozwój gospodarstwa. Teraz piszę pracę Jak zmodernizować gospodarstwo mojego ojca czyli biznesplan który chciałbym wdrożyć w życie wraz z PROW 2014-2020. Teraz tylko tym żyję. Hehe :D Pomaga mi w tym pracownik ODR Parczew więc troszkę ciekawych informacji od niego można wyciągnąć. Czekam na informacje co do naboru wniosków na MR oraz Modernizacji (oczywiście próbuję wypracować jak najwięcej funduszy we własnym zakresie aby mieć własny wkład) i w pole, a szkoła swoją drogą. Teraz 1 dzień nieobecności w szkole to jest już ciężki do nadrobienia. Wystarczy, że pojadę na konkurs czy zawody to już mam problem żeby połapać się w nowych tematach szczególnie tych ekonomicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiem jak to jest - młody i napalony :), sam skończyłem studia rolnicze dzienne z piątka na dyplomie - dawne czasy :), mój syn też w przyszłym roku zdaje maturę, chodzi do Platerki i wybiera się na biotechnologię,

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Dzięki, tak jak mówisz młody i napalony. Zdać do tego jeszcze egzamin zawodowy, który będzie już w pod koniec roku szkolnego z kwalifikacji R3.

Najbardziej w tym biznesplanie mnie dobija wynik finansowy. (Patrząc na zestawienia różnych profesorków wychodzi na minus, to jak ja jako uczeń 3 klasy technikum agrobiznesu mam przekonać owe osoby do swojej pracy). Co prawda zostanie mi wg niego trochę więcej niż średnia krajowa hehe, ale udokumentowanie tego jest naprawdę trudne. Chciałbym w przyszłości robić to co lubię i oczywiście było by dobrze gdybym miał jakiś dochód tak aby zapewnić godny byt rodzinie. 

Mamuśka potrafi zgasić moje marzenia jednym słowem, bo się boi ryzyka i pracy z UE. Może to lepiej, dzięki temu mam motywację. :D

 

Argumentem przy wyborze szkoły było dla mnie również to, że w liceum bym nie wytrzymał skupiając się na przedmiotach ogólnych. Nie mogę wysiedzieć w miejscu. Technikum czyli dochodzą przedmioty zawodowe czyli coś co może jest bardziej interesujące. Co do studiów. Jak byłem młodszy cała rodzina do mnie gadała, że dobrze się uczę, bd studiować i siedzieć za biurkiem. Mnie to nie kręci. Wolę pracą fizyczną. (Jak to mówi się teraz potrzeba dobrych fachowców - myślę jeszcze nad jakimś kursem budowlanki zaocznym). Na przekór im chciałem udowodnić, że bez studiów też się da nawet na wsi - dążę do tego. Jak byłem na praktykach w AgroCorn-ie to pogadałem sobie z prezesem i on podał ciekawy argument tzn. Przybędzie może mi troszkę wiedzy, a głównie jakieś ciekawostki, bo będę w śród ludzi, nowe znajomości, nowe kontakty. Sam widzę też po sobie, że po skończeniu szkoły siedzieć tylko w domu, oborze i polu to też nie dla mnie, bo lubię kontakt z ludźmi więc skoro tak, jeżeli uda się zdać maturę to warto spróbować, bo to będzie moje okno na świat.

Kierunek oczywiście rolniczy. 

 

Chciałbym w życiu coś osiągnąć i spojrzeć na wszystko po jakimś okresie życia. Być z siebie dumnym, że to właśnie jak doszedłem do tego celu własnymi rękoma. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Też skończyłem agrobiznes ale w innej części PL, teraz przyszedł czas na studia. Ze swojej strony podoba mi się Twoje podejście-w rolnictwie najważniejsze jest jak to mówi aro1975 "napalenie" i pasja, jeżeli te dwie cechy posiadasz to już połowa sukcesu. Na studia całkowicie inaczej się idzie jeżeli kierunek jest wymarzony-wtedy po przejściu przez śmieciowy 1rok dochodzi się do przedmiotów bezpośrednio powiązanych z rolnictwem-wtedy studiowanie przynosi satysfakcje.Kontakty z ludźmi na studiach-bezcenne, wykłady jedno rozmowa z kolegami drugie-chyba nawet najważniejsze :) Co do reformacji gospodarstwa-to tu jest ciężko, z tego co wiem to komisja popiera pomysły typowo agroturystyczne(mogę się mylić) Nie myślałeś nad OWIURem? :) PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

do odważnych i ryzykantów świat należy, grunt to sobie wszystko poukładać, ja właśnie siedzę za biurkiem i mam kontakt z rożnymi ludźmi (tak jak mówisz kontakty są ważne - człowiek jest zwierzęciem stadnym :)), ale mam i czas na obskoczenie ziemi od jesieni będzie 30ha bo to lubię, przynosi dochody i daje satysfakcją.

jeszcze raz powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

OWiUR to ten konkurs co startuje się z bloków zawodowych tak? Bo mylę cały czas dwa konkursy OWiUR i Olimpiada młodych producentów rolnych. W tych blokach rolniczych to startowałem w poprzednim roku i miałem 3 miejsce w szkole, a 2 awansują. W tym roku byłem drugi i jadę na 2 etap, ale do gdzieś w marcu. Startuję z bloku produkcji zwierzęcej. Ten drugi konkurs to przechodzi chyba 7 osób ze szkoły i w poprzednim roku byłem na UP w Lublinie, ale tam jest rywalizacja ze studentami... Etap szkolny mam w piątek. Biorę również udziały w konkursie z BHP to najlepiej mi wychodzi i ergonomii, ale z tym już gorzej. Etap szkolny już też nie długo. Więc w większość konkursów organizowanych w szkole jestem zaangażowany. Wyniki różne.

 

Co do tej pracy to teraz wydaję mi się, że większy nakład będzie kładziony na ochronę środowiska. Mam wiele pomysłów aby skupić się na tej ochronie, ale przez to musiałbym rezygnować z głównych założeń i wszystko się zaburza. Albo jedno albo drugie. Ta praca daję mi dużo do myślenia na temat przyszłych inwestycji tak aby dążyć do pozytywnego wyniku finansowego. Z wielu rzeczy i tak już musiałem zrezygnować, ale teraz się utwierdzam w tym, że zakup niektórych maszyn byłby bezpodstawny. Jeszcze raz dzięki za dobre słowa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ja chodziłem na ten kurs zaoczny R3 do Jabłonia. Szczerze to jakbym miał iść po gimnazjum drugi raz do szkoły to poszedłbym właśnie tam :) Ogólnie to fajnie tam jest.

Miałem przedmioty same te związane z rolnictwem (no i infa :D ) i bez nauki zaliczałem je na <70 %.

Do tego zrobiłem sobie kurs na opryskiwacz i na kombajn.

Gabrysiek dasz radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ten kurs to rok trwał? Jeszcze pamiętam jak mnie coś tam wypytywałeś jak i co tam się dzieje w szkole, a już zdążyłeś kurs skończyć. HEHE. Jak ten czas szybko leci.

Kurs na kombajn rozpocząłem na jesieni, jakaś tam teoria. Na wiosnę egzamin. 

Na opryskiwacz też chciałem robić w poprzednim roku, ale zbrakło mi 1 dnia do 18 i nie chcieli mnie zapisać. Na wiosnę pewnie zrobię.

Teraz jestem przy końcowej fazie prawka na T. 16 godzin wyjeżdżonych. Teoria była w 2 klasie jako przedmiot, a teraz mam praktykę. Jeździ się po 2 godzinki. Nowy plac koło szkoły powstał to ciekawe jak będzie się jeździło, bo jakiś strasznie duży łuk się wydaje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no szybko zleciało, zdążyłem egzamin zawodowy zdać :D, a egzamin na T w Białej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Gabrysie napisz kiedy egzamin i na miasto wyruszysz to będę uważał na ciągniki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Tak, egzamin jest przeprowadzony w WORD Biała Podlaska :D 

Myślę, że w marcu gdzieś po Białej zetorkiem z L będę przejeżdżać (jak wyjadę z placu) HEHE :D Nie powiem, kiedy dokładnie bd zdawać, bo jeszcze zrobisz na mnie polowanie żebym oblał HEHE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Jeśli nie zmienili ciągnika i przyczepy to współczuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Raczej wszystko to samo co kiedyś było. Co może być problemem to ten zetorek, bo jakoś tam kierunki chyba inaczej chodzą i światła się jakoś dziwnie pali (skrzynia chyba odwrotnie jak w c360). W szkole uczyłem się tym małym sadownikiem lamborghini i na mniejszej przestrzeni to było nawet nawet. Zobaczę jak teraz będzie szło na nowym placu, bo wydaję się duży. Oby o kierunkowskazach na parkowaniu nie zapomnieć to powinno być dobrze. A Ty zdawałeś na T?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Tak, ja robiłem w Międzyrzecu na T, uczyłem się Zetorem 7211,a zdawałem tym mniejszym :)

Aby łuk zrobić, później będzie już łatwo. Ja po mieście jak jeździłem to hamowałem skrzynią bo nie było w traktorze hamulców :D (przyczepa podłączona), do tego ładunek na przyczepie był załadowany nie równo- tzn większość ciężaru była na jednym kole przyczepy, no i przyczepa była "krzywa" (łuk było gorzej robić).

Miałem też taką historię na miescie że on do mnie w lewo, to ja chciałem włączyć kierunek, ale wajcha obleciała i nie było jak włączyć :D

W ogóle śmiech na sali z tym egzaminem, no i ta odblaskowa kamizelka :D

Ja zdałem za drugim razem, bo za pierwszym zapomniałem sprawdzić kierunków w przyczepie ;/ (a głupi w traktorze sprawdziłem, pewnie ze stresu :D ).

 

PS. W tym zetorze odwrotnie się zapina przewód od hamulców przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak ja zdawałem prawo jazdy kat. T to się jeździło c360 z przyczepą d46 i był tylko plac, nie wyjeżdżało się na miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj