endrju321

program ochrony zasobów genetycznych świń

Polecane posty

jony171    0

nie stety ja nie jestem

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.4 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nikogo w tym programie niema bo dopiero od tego roku wchodzi , jeśli na dzień dzisiejszy nie masz loch pod oceną to w tym roku zapomnij prawdopodobnie będzie musiało być 10 sztuk mminimum a to nie takie proste jeśli ktoś niema doświadczenia z tymi rasami to dotacja może nie pokryć kosztów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak od tego roku, jak zachowanie zasobów gen. było już co najmniej 5 lat temu; tylko dopłata nawet nie połowę tego co teraz (wtedy zacząłem się interesować programem rs, więc przypuszczam, że mógł być od 2007; nie chce mi się sprawdzać); do czasu złożenia wniosku o dopłaty jest czas na zakup loch;

staszku skoro już się bawisz w doradcę finansowego to napisz ile loszka Puławska kosztuje (ze świadectwem, certyfikatem czy innym paszportem polsatu- żeby się kwalifikowała pod dopłatę);

 

Żeby nie było pustego pisania tu mam konkretne pytania:

Jakie są/ będę wymogi/ szczegóły w nowym (lub jak było w starym) planie rs; rozmnażanie tylko naturalne czy może być sztuczne; ograniczenia w zabiegach na prosiętach; czy wszystkie prosiaki można sprzedać; czy można ze "swoich" prosiaków zostawić loszki i ubiegać się o dopłatę; w jaki sposób dokonuje się oceny stada; wymiary kojców takie jak w dobrostanie czy większe; stosowanie leków, koncentratów lub innych dodatków; stosowanie lucerny w żywieniu loch; czy lochy muszą mieć wybieg???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno musi być pod oceną a aby była pod oceną to jak zrobisz że przed 15 maja będzie wyproszona z 3 tygodniowym miotem? Skorzystają ci co na dziś już mają nowi najprędzej za rok jak będzie nabór bo wszystko może się zdarzyć o cenę pytaj hodowców biorąc pod uwagę małe zapotrzebowanie na tego typu świnie może się okazać że skórka niewarta wyprawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i nie będzie opłacalne, ale to loszka ma być w mojej  ewidencji zwierząt między złożeniem wniosku, a 30 czerwca; pochodzenie ma zagwarantować związek hodowców i Instytut Zootechniki. Czy mam rozumieć, że utrzymanie prosiaków w tym okresie to wymóg planu rsk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma być ale pod oceną a oceniane są dopiero po wyproszeniu cena loszek ok 650 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy ktos sie orientuje jaka doplata przysluguje do tych loch? i jakie warunki trzeba spelnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a wie ktoś ile sztuk minimum tzreba mieć by uzyskać dopłaty? i ile razy musi się wyprosić? znalazłem na olx tuczniki rasy puławskiej 110-140 kg po 4,70 kg mógł bym z nich zostawić sb na loszki? czy trzeba loszki "skądś" kupić bo aktualnie tzrymam "zwykłe" świnie no ale jak się dowiedziałem o tych dopłatach to warto się przestawić na rasowe tylko nie wiem jak jest ze sprzedażą takich sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekZ058
      panowie po którym knurze powinny być lepsze prosięta z przeznaczeniem na tucz i dlaczego ,lochy mam PBZ ?
    • Przez krystian26
      posiada ktos informacje na temat nasienia Maximus? bo pojawilo sie coś takiego u mnie w poblizu
    • Przez Matt40
      Mam pytanie dotyczące lochy i jej zapładniania.
      Otóż mam lochę po skrzyżowaniu PBZ z WBP i była zapłodniona nasieniem od PIETRAIN.
      Czy po tej krzyżówce mogę zostawić sobie teraz dwie świnki na lochy?
    • Przez Michalmeer
      Witam . chciał bym nabyć kilka loszek rasy PBZ od sprawdzonych i dobrych hodowców , najlepiej w okolicach wielkopolski , głownie chodzi o opinie o stadach zarodowych danych hodowców .. prosze o pomoc w tej kwestii...
       
      http://grezlikowski.eu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
       
       
      miał ktos doczynienia z tym hodowcą ?
    • Przez witekarol
      Witam. Czy ktoś uzytkuje tą rasę świń? Warto inwestować w tą genetyke? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj