Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 13:00

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko Witam czytalem na forach i probowalem znalezc odpowiedz ale żaden z tematow nie dotyczyl do konca mojego problemu. Mam silnik mercedesa ok 160km problem polega na tym ze na zimn dymin mocno na biało podobno jest to normalne w mercedesie ok ale jak sie rozgrzeje po 10 min bialy dym znika i pojawia sie niebieski dymek. Podczas jazdy po szosie pod gore dymienie sie nasila. W polu jeszcze nim nie pracowalem. Czy niebieski dym to wina ukladu zasilania: pompa, wtryski itp czy moze pierścionki. Nie wiem gdzie szukac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko Dzisiaj, 21:19
  •  

#2 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 13:01

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko Witam czytalem na forach i probowalem znalezc odpowiedz ale żaden z tematow nie dotyczyl do konca mojego problemu. Mam silnik mercedesa ok 160km problem polega na tym ze na zimn dymin mocno na biało podobno jest to normalne w mercedesie ok ale jak sie rozgrzeje po 10 min bialy dym znika i pojawia sie niebieski dymek. Podczas jazdy po szosie pod gore dymienie sie nasila. W polu jeszcze nim nie pracowalem. Czy niebieski dym to wina ukladu zasilania: pompa, wtryski itp czy moze pierścionki. Nie wiem gdzie szukac

#3 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 14 styczeń 2015 - 14:33

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko jak ubywa olej z silniku to pierścienie olejowe stoją a możliwe jest też ze może filtry paliwa zabite są brudem i za mało paliwa dostaje i taki sam efekt będzie jest też możliwość ze z układem paliwa jest coś nie tak ja na sam początek bym z układzie paliwa sprawdził końcówki wtryskiwaczy a później pompę paliwa tyle co mogę pomóc na chwilę obecną ;-)

#4 Share kamil84

kamil84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:25

podejrzewam że wtryski są zapieczone

#5 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:26

Nie ma z nim problemu przy rozruchu? Oleju nie bierze za dużo?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#6 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:31

niebieski dym zazwyczaj świadczy o przedostawania się oleju do komór spalania najprosciej jak sprawdzisz mu cisnienie w poszczególnych komorach, ewentualnie może być wina turbosprężarki, czasami zdarza się też tak że zapieka się któryś pierscień zgarniający, tak czy siak  zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia

#7 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:57

Spokojnie,zrób nim sezon,zobaczysz jak dogrzany bedzie się zachowywał, czy oleju ubędzie itp. Stawiam na to że przy +30*C bedzie ino mruczał bez żadnego dymku.

#8 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:10

niebieski dym zazwyczaj świadczy o przedostawania się oleju do komór spalania najprosciej jak sprawdzisz mu cisnienie w poszczególnych komorach, ewentualnie może być wina turbosprężarki, czasami zdarza się też tak że zapieka się któryś pierscień zgarniający, tak czy siak  zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia

Panowie nie jestem mechanikiem ale mam pytanko, jak się sprawdza ciśnienie w komorze ślinika?.

Edytowany przez Igor03, 14 styczeń 2015 - 20:11.

#9 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 13:21

problemu z rozruchem nie ma tylko on tak charakterystycznie odpala bo po zakręceniu rozrusznikem słychać ze silnik pracuje tylko tak pulsacyjnie jakby zmniejszał i zwiększał dawkę przez 3 -5 sekund i póżnij praucje równiutko. Stan oleju jest cały czas ten sam trudno mi powwiedzieć czy bierze czy nie bo nie spradze teraz tego tak musiałbym nim trochę pojedzić. Szukam juz teraz co jest nie tak bo nie chce stać w  żniwa, zbyt napięty okres...

#10 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 17:29

dzięki za podpowiedź teraz wiem od czego zacząć może okaże sie ze to jakas pierdoła a niemiec nie chciał sie bawić i sprzedał, oby nie okazało sie .... no nic kupiłem to mam :mellow: kolejny problem doo ogarnięcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 styczeń 2015 - 20:09

Panowie nie jestem mechanikiem ale mam pytanko, jak się sprawdza ciśnienie w komorze ślinika?.

jest do tego specjalny przyrząd:po krótce wyjmujesz wtrysk wkładasz zegar krecisz silnikiem i tak od pierwszego do ostatniego cylindra potem porównujesz wartości, jeżeli stwierdzisz że sprężanie(kompresja) jest słabe przeprowadza się próbę olejową w celu zdiagnozowania czy to wina pierscieni czy też zaworów

#12 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 16 styczeń 2015 - 15:51

Ja u siebie miałem problem w dominatorze problem z filtrami paliwa i w zbiorniku rurka ssawna od paliwa była zabita i też mało paliwa dostawał i pompe paliwa przez to załatwiłem w sezonie :)

#13 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 11:04

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko jakie objawy miałeś?

#14 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 17 styczeń 2015 - 11:11

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko zrobił się słabszy dymił strasznie a na drugi dzień po wymianie filtrów nie można było odpalić a jak odpalił to wałek w pompie paliwa ukręciło

#15 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 12:06

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko Jaki byl kolor spalin? U mnie jest taki lekko niebiski i zapach gryzacy.

#16 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 17 styczeń 2015 - 21:43

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko u mnie czarno niebieski radziłbym sprawdzić ciśnienie oleju z silniku bo może mieć coś z pierścieniami olejowymi

#17 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:03

U mnie przestał dymić na niebiesko po wymianie filtra powietrza ale jak go kupiłem to był tak zapchany że zapalała sie kontrolka od filtra. U Cibie jest chyba turbina to i ja możesz sprawdzić. Jak by nie było sprawdzaj najpierw najprostsze rzeczy zanim zaczniesz rozbierać silnik ;)  chociaż mam nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby.

#18 Share jonybrawo8

jonybrawo8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:12

claas dominator 98 clasic dymi na niebiesko Dzieki kolego za slowa otuchy na ale moze nie bedzie tak źle. ...

#19 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:45

Sprawdzałeś w nim juz coś lub wymieniałeś czy kopiłeś z takimi objawami i jeszcze nigdzie nie zagladałes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:48

u mnie czarno niebieski radziłbym sprawdzić ciśnienie oleju z silniku bo może mieć coś z pierścieniami olejowymi

Powiedz co mają wspólnego pierścienie olejowe do ciśnienia oleju silnika,oraz ciśnienie oleju do kopcenia na niebiesko absurd :huh: Pozdrawiam.