Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy rozpoczynać ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PaweMroczek

PaweMroczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:14

czy rozpoczynać ? Witam chcem rozpoczać hodowle jałówek mam obore 20x10 oraz stodołe na poczatek chciałbym kupić 2 szt.cielakow chciałbym sie dowiedzieć czy to sie opłaca ile kosztuja pasze dla takich jałówek siano trawe i słome załatwił bym sobie za nie duże pieniądze dodam ze nie oczekuje wielkich zysków mam 2 hektary łaki oraz 2 hektary ornego które aktualnie sa w dzierżawie kolega mi podpowiedział abym kupił cielaki hf wysokocielne wychodował zacielił i szprzedał. Jestem ciekaw ile trwa wychodowanie takiej jałówki ile przez ten okres.trzeba wydać na pasze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy rozpoczynać ? Dzisiaj, 23:50
  •  

#2 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:20

czy rozpoczynać ?

Panie bez doświadczenia i bez podpatrywania tego wcześniej zapomnij o hodowli, bo robota przy tym zaraz ci wyjdzie tyłem.

#3 Share PaweMroczek

PaweMroczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:52

czy rozpoczynać ? Trudno mieć doświadzczenie majac 20 lat chcem je zdobyć własnie wiadomo że poczatki zawsze są trudne checi i czas mam a i też miałbym kogoś kto by mi podpowiadał co robie zle a kupujac 2 szt. Raczej bym wiele nie stracił .

#4 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 00:54

czy rozpoczynać ? Teorię zdobędziesz z internetu, a także stąd z Agrofoto, wystarczy wejść w dział z bydłem i znajdziesz tam multum informacji z żywienia, chorób i rozrodu.
A te jałówki to chcesz w jakim celu trzymać, będziesz je zacielał i sprzedawał, pójdą na mięso, czy może będziesz sprzedawał jakieś rasowe cielaki?

#5 Share PaweMroczek

PaweMroczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 08:25

czy rozpoczynać ? Zacielał i sprzedawał. Przynajmniej znajomy rolnik tak mówił ze robi i sie to mu opłaca. Nie wiem tylko jaka pasze wybrać bo raczejna samym sieanie sie nie wykarmi i ile tej paszy kupić i czy dużo bym na nią musiał wydać.

Edytowany przez PaweMroczek, 14 styczeń 2015 - 08:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ssangyoung

ssangyoung

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 10:04

czy rozpoczynać ? zawsze możesz spróbować i przekonać czy się opłaca czy też nie. 2 jałówki to nie taka wielka inwestycja . Najwyżej sprzedasz trochę wcześniej gdy będziesz widział ze się nie opłaca. masz swój sprzed do uprawy, koszenia i zbierania? w jakim wieku myślisz kupić jałówki?

#7 Share PaweMroczek

PaweMroczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 11:25

czy rozpoczynać ? Sprzetów nie mam chciałbym coś zainwestować po spróbowaniu jak mi pujdzie z tymi 2 szt.siano i słome bym sobie kupił po taniości od zaprzyjaznego rolnika co do wieku to myslałem o jak najmłodszych wlasciwie to o cielakach

#8 Share ssangyoung

ssangyoung

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 14:04

czy rozpoczynać ? poczytaj i zastanów się. ale bez sprzętu wszystko na usłudze i kupić to moim zdaniem za duże koszty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share laazik7745

laazik7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 maj 2015 - 17:04

czy rozpoczynać ?

cielaki na jałówki wysokocelne to już się nie opłaca chować. w necie jest tego pełno po 3000zł i nikt nie chce tego kupywać. możesz na tym stracić. najlepiej kup 2 dobre byczki mięsne i chowaj na duże a potem ubojnia. na tym masz pewny zysk a na tych jałówkach nie byłbym taki pewnien  :)