PaweMroczek

czy rozpoczynać ?

Polecane posty

PaweMroczek    0

Witam chcem rozpoczać hodowle jałówek mam obore 20x10 oraz stodołe na poczatek chciałbym kupić 2 szt.cielakow chciałbym sie dowiedzieć czy to sie opłaca ile kosztuja pasze dla takich jałówek siano trawe i słome załatwił bym sobie za nie duże pieniądze dodam ze nie oczekuje wielkich zysków mam 2 hektary łaki oraz 2 hektary ornego które aktualnie sa w dzierżawie kolega mi podpowiedział abym kupił cielaki hf wysokocielne wychodował zacielił i szprzedał. Jestem ciekaw ile trwa wychodowanie takiej jałówki ile przez ten okres.trzeba wydać na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Panie bez doświadczenia i bez podpatrywania tego wcześniej zapomnij o hodowli, bo robota przy tym zaraz ci wyjdzie tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweMroczek    0

Trudno mieć doświadzczenie majac 20 lat chcem je zdobyć własnie wiadomo że poczatki zawsze są trudne checi i czas mam a i też miałbym kogoś kto by mi podpowiadał co robie zle a kupujac 2 szt. Raczej bym wiele nie stracił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Teorię zdobędziesz z internetu, a także stąd z Agrofoto, wystarczy wejść w dział z bydłem i znajdziesz tam multum informacji z żywienia, chorób i rozrodu.

A te jałówki to chcesz w jakim celu trzymać, będziesz je zacielał i sprzedawał, pójdą na mięso, czy może będziesz sprzedawał jakieś rasowe cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweMroczek    0

Zacielał i sprzedawał. Przynajmniej znajomy rolnik tak mówił ze robi i sie to mu opłaca. Nie wiem tylko jaka pasze wybrać bo raczejna samym sieanie sie nie wykarmi i ile tej paszy kupić i czy dużo bym na nią musiał wydać.

Edytowano przez PaweMroczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssangyoung    0

zawsze możesz spróbować i przekonać czy się opłaca czy też nie. 2 jałówki to nie taka wielka inwestycja . Najwyżej sprzedasz trochę wcześniej gdy będziesz widział ze się nie opłaca. masz swój sprzed do uprawy, koszenia i zbierania? w jakim wieku myślisz kupić jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweMroczek    0

Sprzetów nie mam chciałbym coś zainwestować po spróbowaniu jak mi pujdzie z tymi 2 szt.siano i słome bym sobie kupił po taniości od zaprzyjaznego rolnika co do wieku to myslałem o jak najmłodszych wlasciwie to o cielakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laazik7745    0

cielaki na jałówki wysokocelne to już się nie opłaca chować. w necie jest tego pełno po 3000zł i nikt nie chce tego kupywać. możesz na tym stracić. najlepiej kup 2 dobre byczki mięsne i chowaj na duże a potem ubojnia. na tym masz pewny zysk a na tych jałówkach nie byłbym taki pewnien  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      .
    • Przez Ernst98
      Co powiecie o rasie highland?
    • Przez Tomson5120
      Czy po dojarce konwiowej  trzeba zdajać ręczno?
    • Przez leszek1000
      Witam chciałbym się dowiedzieć aj przestać zjadać krowy dojarką bańkową.Był u mnie facet i powiedział że duszenie aparatem na strzyk uszkadza go. Czy to prawda. Powiedział też, że w wymieniu zostanie 0,4l i to nie spowoduje zapalenia.Przyspieszyło to dojenie które i tak trwa 1h 20m 3 bańkami na 20szt.Proszę o odpowiedź
    • Przez Detonator
      Witam.
      Mam taki problem z krową.

      Posiadam jałówkę 5 letnią simental biało-czerwona. Jest to krowa mleczna dobrze zadbana lecz od jakiegoś czasu coś mi szwankuje. Od lipca zeszłego roku jest dojona dojarką a wcześniej była dojona ręcznie.
      Ocieliła się na początku stycznia tego roku  miała byka simentala. Zacielona została później w czerwcu . Podczas poganiania się miała mleko podwiędnięte  krwią. cały czas była dojona 2x dziennie i dawała ładnie mleko. Jednak od sierpnia jej się coś pomyliło i rano dawała mleka tyle co dla 2 kotów. Próbowaliśmy kombinować bo może miała takie chwilowe ale niestety tak już zostało. Dojona była raz dziennie wieczorem. Jakoś na początku października jak mleko zostawiliśmy na ser to zrobiła się z niego galareta i nie dało się zrobić sera. Od około 10 listopada mleka już tak dawała mało nawet 0,5 litra nie było i stwierdziliśmy że będziemy ją doić rzadziej 2-3 dni. Przez ostatni tydzień była dojona 2 razy. W środę dała mleka co dla kotów 3 starczyło a wczoraj jak doiłem dojarką przez 12 minut to na jednego kota nawet nie starczyło. Po każdym dojeniu konwia dojki i to wszystko jest czyszczone.

      Niestety nie wiem co to może być i chciałbym waszej porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj