Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowy!

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szarmancki

Szarmancki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 23:00

agregat uprawowy!

Jestem na kupnie agregatui mam dwa na oku http://olx.pl/oferta...html#c8375ee609 ten zwykly a nie wiem co sadzic o tym    http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-landsberg-360-bf-CID757-ID8jUAd.html#875be4293f   dziwi mnie tylko ta regulowana szerokosc robocza czy to dobrze ze jest regulowana jak to pracuje. Ciagnik do agregatu to mf 3125. (120KM). Doradzajcie !!! 

Głownie chodzi miu o opinie na temat tego z regulowana szerokoscia robocdza pierwszy raz sie z tym spotkalem nie wiem jak to pracuje !!!! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowy! Dzisiaj, 21:50
  •  

#2 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 08:07

agregat uprawowy!

oba wyglądają na spracowane na pewno sporo elementów roboczych do wymiany :) na jakim areale masz zamiar nim pracować? Oraz jaki budżet? :)

Andree94444

#3 Share Szarmancki

Szarmancki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 13:55

agregat uprawowy!

36 ha  na wiosne do roboty :D  do 6000tys cos potrzeba. zastanawiam sie takze jaki lepszy zawieszanyty luzny czy  kultywator na ramie sztywny 

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 14:35

agregat uprawowy!

Chłopaki! Zdradzę wam pewien sekret, tylko nikomu o tym nie mówcie! Jest taki tajemniczy dział na tym forum. Nazywa się "Narzędzia do uprawy przedsiewnej". Tam na pewno uzyskacie odpowiedzi na takie tematy.

Narzędzia do uprawy przedsiewnej Narzędzia do uprawy przedsiewnej" Narzędzia do uprawy przedsiewnej

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 13 styczeń 2015 - 22:08

agregat uprawowy!

Do mf to nie zastanowiałes się nad uprawowo-siewnym jeśli umiesz dobrze spawać to za 4 z lekkim kawałkiem by cię wyniósł agregat albo zrobić zwykły to już twoja decyzja. Ważne jest czy masz mokre pola bo jak tak no to uprawowo siewny się nie nadaje. Z ogłoszenia te dwa agregaty to możesz sobie nimi ziemie przebronować jak dla mnie za mały prześwit. Jeszcze co do ziemi jeśli bardzo się bryli to trzebaby było mieć na podwójnych wałkach i przede wszystkim te wałki musiałyby być użyte z odpowiednią siłą(gniecione np sprężyną).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:23

agregat uprawowy!

Jeśli chcesz coś niezłego do uprawy cięższych ziem to szukaj coś tego typu ( nie mówię o producencie tylko rozwiązaniu ): http://www.dziekan-m.../herkulesh.html

Masz sporo mocy więc i szerokość będzie większa, tylko aby to równo pracowało to musi być zarówno kultywator jak i wałki dzielone najlepiej max 1,5m segment.

Odnośnie przedstawionych przez ciebie to na lekkie ziemie, na ciężkich z tendencją do zbrylenia to szkoda kasy. Jak dla mnie aby agregat w miarę ładnie uprawiał to musi mieć min. 3 rzędy redlic i podwójne wałki o odpowiedniej średnicy i na docisku ( oczywiście lepsze są wały typu crosskill gdzie nie potrzeba żadnych docisków bo sam w sobie jest ciężki ale za 6 tyś to ciężko będzie z używką). Jak masz ciężkie gleby to nie zastanawiałeś się nad aktywnym z hydropakiem? 3 m i śmiga aż miło.

#7 Share Szarmancki

Szarmancki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 16:27

agregat uprawowy!

z aktywnym nie zrobie nic 

! mam teren gdzie niegdzie podmokly nie dam rady pracowac z uprawowo siewnym 

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:19

agregat uprawowy!

A jak z uprawą? Ciężki masz ziemie w uprawie? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Szarmancki

Szarmancki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:55

agregat uprawowy!

tak uprawa pod soje w wiekszosci i ziemie ciezkie glina!! 

a agregat lekki  bo gorzysty teren mysle ze bedzie dalo sie go sama rama dociazyc przeciez mam docisk w ciagniku euro hakami wiec spokojnie powinien sie dogniesc tu raczej nie mam mowy o tym ze jest za lekki  bo to nie problem