dawid2277

byki mięsne czy jałówki mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HAKER    4

Bardziej sie opłacą byki , wieksze mają przyrosty i lepiej płacą . Kwestia tylko jaki system utrzymania bo byki nie są tak grzeczne jak jałówki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bykami nie ma tak dużo problemów jak z jałówkami. Jałówka zacznie bydlowac i przestaje rosnąć i wtedy stoi i beczy tylko.Też nie polecam robić pół na pół. Osobiście wolał bym trzymać byki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja ostatni trzymałem 10 byków i 7 jałówek wszystko mieszańce mięsne głównie LM ale także herford, charloise i simental oczywiście trrzymane były oddzielnie i byki w tamtym roku sprzedałem a jałówki trzymam do tej pory i z własnego doświadczenie wiem że byki nie dość że były spokojniejsze, lepiej przyrastały to i zdecydowanie większe zainteresowanie jest na byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A dla mnie wszystko jedno, jak nie ma przyrostu sztuka to nie ma i nie ważne czy to byk czy jałówka. Trafiają się różne sztuki. Co do ceny to są okresy że jałówka się lepiej płaci , nawet teraz naganiacz tylko nie pamiętam czy z Eco-Beef czy z Milex-Meat oferował w R na WBC 14 zł/kg brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Z tym naganiaczem osobiście nie rozmawiałem tylko kolega, pokazywał mi aktualny ich cennik to szczegułów nie pamiętam. Ponoć biorą tylko na WBC i co ciekawe można być przy ważeniu (pewnie jak się ma badania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Oczywiście że jałówki mięsne o wiele spokojniejsze dobrej budowy jałówka mięsna potrafi ładnie przyrastać i na dzień dzisiejszy około 0,50zł droższe od byków hf, dodatkowo można do nich teraz będzie dostać dopłatę nawet powyżej 2lat, jałówka bbb czy ch w wieku 1,5roku potrafi osiągnąć taką masę i takie kształty o których byk hf może tylko pomarzyć,ale po przekroczeniu 20miesięcy przyrosty przeważają na korzyść hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Oczywiście że jałówki mięsne o wiele spokojniejsze dobrej budowy jałówka mięsna potrafi ładnie przyrastać i na dzień dzisiejszy około 0,50zł droższe od byków hf, dodatkowo można do nich teraz będzie dostać dopłatę nawet powyżej 2lat, jałówka bbb czy ch w wieku 1,5roku potrafi osiągnąć taką masę i takie kształty o których byk hf może tylko pomarzyć,ale po przekroczeniu 20miesięcy przyrosty przeważają na korzyść hf

Swiete slowa, moje jalowki mieszanki z lm i z charolaise maja po 16  mcy i wage ok 450- 500 kg .  ( a nie sa opasane,  bo pojda na mamki ) , a byk ho i hf po 18 mcy i ledwo  400 kg waza. Podejrzewam ze jakby jalowki jadly tyle, co te byki to by byly duzo wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj