Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trawa BesterGrass

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sopel2111

sopel2111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sztuki walki, motocykle

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:30

Trawa BesterGrass

Witam

Ostatnio odwiedził nas przedstawiciel firmy De Heus i zaproponował na kupno trawy o nazwie BesterGrass. Mial przy sobie zdjecia ( rzeczywiste) tej trawy i prezentowała sie całkiem ładnie. Planujemy odsianie ok 3ha łaki na torfach gdzie często wiosną stoi woda ale przy cieplejszych dzniach zschodzi więc nie ma problemu z zalewaniem. Stąd moje pytanie czy ktoś Agrofoto sieje tą trawę? Jakie ma doświadczenia z tą odmianą? Czy nadaje się na tego typu glebę? I czy jej wartości odżywcze żeczywiście są lepsze od innych traw i czy jest ona wata swojej ceny tzn 22zł za kg?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trawa BesterGrass Dzisiaj, 19:37
  •  

#2 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 12:56

Trawa BesterGrass rowniez chetnie bym sie cos wiecej o niej dowiedzial ;)

#3 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 23:19

Trawa BesterGrass Ja sieję ją, co prawda nie na zalewowe łąki ale u mnie sprawuje się super, gdzieś w galerii u mnie jest zdjęcie z pokazów maszyn akurat na świeżo zasianej łące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 27 luty 2015 - 20:26

Trawa BesterGrass

Ja sieję Bestergrass czerwony. Składem podobna do innej odmiany Brandenbruga. Sporo w niej życić i kostrzewy, z tej drugiej po kilku latach użytkowania robią się kępy. Trawa ładnie, szybko rośnie i szybko się rozkrzewia. Jak pogoda sprzyja to można 6 pokosów zebrać. Krowom smakuje i jest po niej mleko. Co do zalewowych łąk, to na jesieni siałem Brandenbrug Milkway Water BG-7 (narazie nieźle wygląda, zobaczymy jak na wiosnę będzie wyglądać).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 10:15

Trawa BesterGrass

Odpowiednikiem Barenbruga z lini Bestergrass dla DeHeusa jest linia Green Spirit, i o niej mogę się wypowiedzieć. Trawa Green Spirit Extra siana na gruntach ornych  kl. III i IV średnio wilgotnych daje całkiem obfity i mlekopędny plon, % białka dochodzi nawet do 21. Poza tą mieszanką możesz zwrócić uwagę na MLF z Agrilandu, choć wydaje mi się że lekko przeważa właśnie Extra ze względu na większą ilość gatunków. Daje to bardziej wyrównany plon niezależnie od warunków pogodowych. Obecnie stosuje tylko te mieszanki.