Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju silnika zetor 7211

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 12:39

Witam mam problem zrobiłem remont generalny silnika w zetor 7211 i ciśnienie jest za niskie.Na wolnych obrotach i nierozgrzanym silniku wynosi 2 atm,a na większych obrotach i nierozgrzanym silniku 3,5 atm.Mam zamiar wymienić bąka na wymienny filtr oleju, czy to coś da?Mam nowy licznik.Co zrobić aby ciśnienie było większe?

P.S 

Jakie powinno byc ciśnienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju silnika zetor 7211 Dzisiaj, 03:38
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 11 styczeń 2015 - 13:06

może pompa olejowa ma wine ?  a jaki olej w niego wlałeś?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 13:08

http://www.agrofoto....nikowego-7211/ 

ja u siebie mam na zimnym 4,5 na 800obr.. jak sie rozgrzeje spada na 3:) ale w pierwszej kolejności spr pompę olejową zawór i zmień bąka na zwykły filtr:) i może wina oleju?

Edytowany przez Genius9872, 11 styczeń 2015 - 13:11.

#4 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 19:49

Wątpie żeby bąk był tu winny w jakiś sposób .... 

#5 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 20:29

zawsze może być zalepiony syfem:) pozatym bąk generuje duży opór hydrauliczny a jak jest ściachana pompa załóż zwykły filtr i nagle ciśnienie skoczy:)

#6 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 22:44

Olej to Turdus 15W40

Bączek wymyty a ciśnienia jak nie było tak nie ma.

Edytowany przez Matin2o, 13 styczeń 2015 - 22:49.

#7 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:10

to zostaje pompa:) i zawór hm a stan oleju masz w normie? nie przybywa ?

#8 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:23

to zostaje pompa:) i zawór hm a stan oleju masz w normie? nie przybywa ?

Na szczęście nie.Zastanawiam się czy po wymianie na filtr wymienny coś się zmieni?

Edytowany przez Matin2o, 14 styczeń 2015 - 20:25.

#9 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:45

może trochę pójść w górę ale ja obstawiam zawór przy pompie ewentualnie smog zabity i nie zasysa.. jak filtr nie pomoże do spr przy pompie 

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2015 - 11:06

dajcie spokój z tym filtrem puszkowym.... to tylko likwidowanie objawów, a nie problemu.... 

lepiej powiedz co znaczy u ciebie "generalny remont silnika" co konkretnie wymieniłeś, a co zostawiłeś w układzie korbowym.... bo od wymiany tłoków ciśnienia tobie nie przybędzie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 14:06

nie jestem mechanikiem ale kilka przypadków już widziałem gdzie zasyfiony bąk powodował takie opory że potrafiła lampka ciśnienie się zaświecić czyli (szukany PROBLEM) fakt że silnik nie był pierwszej młodości:) chociaż kopyto miał :) efekt był taki że właściciel wymienił pompę olejową bo była słaba u kolegi skoro nie muli filtr olej w normie(szczelna pompa paliwowa) to tylko pompa i zawór 

#12 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 16:59

dajcie spokój z tym filtrem puszkowym.... to tylko likwidowanie objawów, a nie problemu.... 

lepiej powiedz co znaczy u ciebie "generalny remont silnika" co konkretnie wymieniłeś, a co zostawiłeś w układzie korbowym.... bo od wymiany tłoków ciśnienia tobie nie przybędzie...

Wymieniłem tłoki,tuleje,pierścienie,panewki,wał szlif,głowice po regeneracji,zrobiona pompa paliwa i wtryski i nie wymieniłem pompy olejowej na oko wyglądała na ok nie miała luzów na kole.No i ciśnienie na zegarze na obrotach powyżej 1000 3 atm na zimnym silniku na rozgrzanym na obrotach poniżej 1000 spada do 2 atm.Zastanawiam się czy go tak nie zostawić.

Edytowany przez Matin2o, 16 styczeń 2015 - 17:02.

#13 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 18:54

szczerze to może chodzić :) jak nie pali się lampka:) jak u nas w jednym silniku nie trzymał ciśnienia(tzn 2,5na 800obr na rozgrzanym) i dzwoniliśmy do serwisu to stwierdzili że niższe jest nawet lepsze bo wolniej płynie olej i się wał tk nie wyciera bo im szybciej płyną zanieczyszczenia w oleju tym bardzie się wyciera układ heh może i coś w tym jest:) ale kąd do diałba w oleju zanieczyszczenia jak jest filt xd w efekcie dostałem 2silnik już trzymający ciśnienie:) jak masz czas i chcesz dołożyć jeszcze trochę kasy można wymienić :)

Edytowany przez Genius9872, 16 styczeń 2015 - 18:57.

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2015 - 12:51

Wymieniłem tłoki,tuleje,pierścienie,panewki,wał szlif,głowice po regeneracji,zrobiona pompa paliwa i wtryski i nie wymieniłem pompy olejowej na oko wyglądała na ok nie miała luzów na kole.No i ciśnienie na zegarze na obrotach powyżej 1000 3 atm na zimnym silniku na rozgrzanym na obrotach poniżej 1000 spada do 2 atm.Zastanawiam się czy go tak nie zostawić.

na oko to wiesz , facet w szpitalu....

no i mamy klasyczny podstawowy błąd w sztuce naprawy silnika... władowane grube tysiące, ale szkoda 200-300 zł na nową pompę , bo stara ładnie wygląda... a potem problemy i szukanie pomocy... :ph34r:

wymień pompę na nową , poszukaj tylko oryginalnej, i będzie po problemie...  stara można zostawic jak się nie ingeruje w układ smarowania silnika( o ile daje dobre ciśnienie)  

zrobiłeś szlif, założyłeś nowe panewki i wiadomo, że zwiększyły się opory przepływu oleju , bo wszystko jest  dobrze spasowane  a stara pompa już nie ma na tyle wydajności aby dać dobre cisnienie i przebic się przez opory... 

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#15 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 22 styczeń 2015 - 12:31

Zacznij od tego że wymień tego bąka kosz około hm 80zł bo masz na nim wkręcone żółte "króćce szczelinowe" i one się wyrobiły po latach pracy lub poszukaj nowych i bardziej szczelnych tych króćców.

Ja też miałem taki problem brak ciśnienia i "nowa pompa i zawór nowy" miałem od znajomego pożyczony a kupiłem nowy bąk wymieniłem i chodzi na gorącym silniku 800obr 1 bar a przy 2000 obr ma 3 bary ciśnienia po 8 godz pracy z siewnikiem w lato ale tez muszę grzebnąć z tym zaworem.

Tak więc nowy bąk albo nowy filtr ciśnieniowy wraz z przystawką przelicz co drożej wyjdzie.

#16 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 00:00

na oko to wiesz , facet w szpitalu....

no i mamy klasyczny podstawowy błąd w sztuce naprawy silnika... władowane grube tysiące, ale szkoda 200-300 zł na nową pompę , bo stara ładnie wygląda... a potem problemy i szukanie pomocy... :ph34r:

wymień pompę na nową , poszukaj tylko oryginalnej, i będzie po problemie...  stara można zostawic jak się nie ingeruje w układ smarowania silnika( o ile daje dobre ciśnienie)  

zrobiłeś szlif, założyłeś nowe panewki i wiadomo, że zwiększyły się opory przepływu oleju , bo wszystko jest  dobrze spasowane  a stara pompa już nie ma na tyle wydajności aby dać dobre cisnienie i przebic się przez opory... 

Dzięki za podpowiedź jeśli trzeba wymienić pompę to ją wymienię nie chodzi tu o hajs $ tylko żeby było ok.Jeśli posiadasz takie informacje to powiedz gdzie można kupić dobrą pompę.Części kupiłem w dużej firmie w Kaliszu nie wiem czy mogę podać nazwę zawsze mówią że mają oryginały.Podam przykład uszczelki takie że kiedyś Trybunę drukowali na grubszym papierze przy okazji zrobiłem układ kierowniczy wymieniłem kilka końcówek drążków jedna już się rozleciała po kilku godzinach jazdy,to  się nazywa orginal parts.Nie prędko cos u nich kupię.

#17 Share Matin2o

Matin2o

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:46

Założyłem przystawkę  z filtrem wymiennym i jest nowy problem ciśnienie na zimnym wynosi około 5,5 atm a na rozgrzanym 5 atm zastanawiam się czy nie jest ono za wysokie 

#18 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 22:11

przestaw zawór przy pompie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:55

Ciśnienie oleju silnika zetor 7211 Najlepiej wszystko wymieniac... Tak trudno wziąc było szczeliniomierz i porównac z dopuszczalnymi wymiarami w ksiązce..
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M