kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

szymek212    1

Jak egzaminator będzie przychylny to będzie ok.

 


ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiomis    0

Witam. Czy zdaje ktoś egzamin praktyczny R.03 w sobotę w Chrobrzu? Jest jakiś pewniak, czego można się spodziewać?  Czy jest jedna wersja egzaminu na całą Polskę? Ktoś już tam zdawał? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areksz125    0

bez stroju pewnie też dopuszczą do egzaminu,choć to już zależy od egzaminatora. Skoro ma być obowiązkowo to lepiej zabrać...


Dzisiaj była próba kręcona i przegląd ciągnika. Próba - wysiew 300 kg/ha pszenicy z uwzględnieniem 5% poślizgu kół siewnika, próba wychodziła dopiero za 2 razem. Haczyk była taki,że siewnik był podpięty do ciągnika,ale nie było zawleczek. Przegląd ciągnika to wiadomo: paliwo, olej, ciecz chłodząca i ciśnienie w kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ponawiam pytanie czy ktos jutro zdaje egzamin praktyczny w technikum nr2 w chojnicach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

ponawiam pytanie czy ktos jutro zdaje egzamin praktyczny w technikum nr2 w chojnicach ??

 

 

I jak co było ?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

a te 5% poślizgu to trzeba ustawić siewnik na 315 kg dobrze pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaGciarz    0

Witam mam pytanko czy ktoś z was mógł mi powiedzieć jak przebiega taki egzamin z próbą kręconą od początku do końca, czy trzeba mieć jakiś strój itp . Bardzo będę wdzięczny za wszystkie  informacje  . Pozdrawiam Michał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

U nas były trzy stanowiska czyli trzy ciągniki z siewnikami.Trzeba było zrobić przegląd olej,płyn,paliwo,cisnienie ogumienia..Wynik zapisać w arkuszu ,potem rozwiązać zadanie np.300kg 5%poślizg to jaka dawka na hektar.Ustawić siewnik wg tabeli i wykonać próbę .Ja robiłem trzy próby a jeszcze malo wyszło.Tabela swoje a życie swoje.Miałem agromasza to nawet nie było w tabeli jak ustawić na 300kg,trzeba było strzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ale wykonuje sie tylko jedna probe i albo wpisujesz ze jest dobrze albo ze nie i to wszystko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaGciarz    0
Napisano (edytowany)

Czyli załóżmy że mam to zadnie wyliczyłem wszystko i ustawiam . kręcę korbą 30 razy  . po czym stwierdzam czy jest dobrze lub nie :)  sprawdzam ciągniczek  i koniec :0 A jakiś strój obowiązkowy jest ? 

Edytowano przez MichaGciarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Strój taki jak na praktyki zgodny z przepisami bhp :) te egzaminy praktyczne r3 to jakis śmiech :o My mieliśmy redlenie ziemniaków a ja akurat trafiłem na c 360 ktora można bylo zgasić jedynie przy pompie wtryskowej i facet za mną chodzil i mi gasil ciągnik jak chcialem wysiąść. A zeby bylo śmieszniej to redla byly w takim stanie ze nie bylo mowy o ustawieniu jakimkolwiek wystarczylo ze sie poudawalo z kluczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Przy starych naborach starczy R03 a nowy nie wiem

Mi w ARIMR powiedzieli że w PROW 2007-2013 wystarczy R.3, ale że oprócz świadectwa ukończenia i zdania egzaminu trzeba mieć jeszcze jakiś dyplom, ale do końca nie zapamiętałem o co dokładnie chodziło. 

 

W nowych naborach ponoć nie wystarcza R.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Ale nie chodzi o punktowanie wykształcenia we wniosku, tylko o uzupełnienie wykształcenia. W starym naborze sam R.3 nie dawał punktów do wniosku, ale można było uzupełnić wykształcenie robiąc sam R.3. Tylko po kursie i zdanym egzaminie trzeba wysłać pismo do komisji egzaminacyjnej z prośbą o wydanie jakiegoś dodatkowego dyplomu. No i właśnie ciekawi mnie co to dokładnie musi być. Może ktoś już się zetknął z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj