Polecane posty

RafZielak    13

Witam,

Forum się obecnie coraz bardziej zamyka, powszechne jest straszenie przed zamykaniem nowych tematów i groźby groźbą kar, ostrzeżeń itd. itp. dla autorów tychże więc napiszę od razu ...

Przeczytałem wszystko co zostało już napisane w podobnych tematach na tym (i innych) forach około-rolniczych i nie znalazłem kompendium zawierającego jasno, klarownie, a przede wszystkim rzeczowe zebrane informację, które umożliwiłyby mi i innym szukającym tego samego osobom, łatwe znalezienie rozwiązania "wyzwania zakupowego".

 

Przechodząc do rzeczy ... usiłujemy wybrać jak najlepiej i kupić najlepszy możliwy rozrzutnik za rozsądne pieniądze.

Założenia:

> (raczej) używany

> wydatek do 40.000 PLN

> dopuszczalna waga ładunku ok. 8 ton (agregowany będzie z ciągnikiem o mocy ok. 105 KM)

> dolny zaczep (Piton-Fix)

> pionowe wałki rozścielające

> hydrauliczny napęd taśmy z regulatorem posuwu

> napęd roztrząsaczy z wałka WOM 540 obr./min.

> możliwość adaptacji do użytku jako przyczepa objętościowa do wożenia kukurydzy i wjeżdżania na pryzmę do 2 metrów wysokości

 

Przez wzgląd na ostatnie założenie z automatu odpadają (wydaje mi się) wszystkie rozrzutniki na jednej osi. Wiem, że w polu stwarzają mniejsze opory, ale 1-osiówka do wjeżdżania na pryzmę to chyba jednak zły pomysł ... proszę o konstruktywne uwagi.

 

Pod uwagę brane są póki co:

1. nieśmiertelny Fortschritt T-088

2. URSUS/Warfarma N-266 - http://ursus.com.pl/Nawozenie/Rozrzutniki-nawozow-naturalnych#N-266

3. Cynkomet N-221 8 ton - http://www.cynkomet.pl/index.php/2014-07-16-21-46-25/rozrzutniki-obornika/n-221-8-ton

 

Wiem, że na forum i nie tylko w świecie wirtualnym Fortschritt ma w dalszym ciągu duże grono zatwardziałych zwolenników jednak równie dużo jest przeciwników (a to za ciężki, a to stara konstrukcja, a to awaryjne przekładnie, a to problem ze sprzęgłami) więc będę wdzięczny za wypowiedzi obecnych i byłych użytkowników tego sprzętu na temat wad (przede wszystkim) i zalet tego sprzętu.

Tak samo jak o Fortschrittcie ... poproszę o wady i zalety pozostałych wymienionych przeze mnie sprzętów.

Jeśli coś jest złe, jest wadą to czy komuś udało się te wady wyeliminować i w jaki sposób?

Jak wypada porównanie tych 3 rozrzutników i czy o jakimś rynkowym produkcie zapomniałem, a powinienem się nad nim również zastanowić?

 

UWAGA: NIE INTERESUJĄ MNIE opinie osób których kolega, kolegi powiedział, że ich kolega ...

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowano przez RafZielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Dziękuję za radę dorzucenia do zestawienia Tytana Unii tym nie mniej, używanych tandemów w zasadzie nie ma na rynku, a nowy jest poza zasięgiem budżetu. Inna sprawa, że sama nazwa i dane katalogowe to zdecydowanie za mało by polecać coś. :-(

 

Dziwi mnie trochę fakt, że choć zdecydowanie najbardziej interesują mnie rzeczowe argumenty (wypunktowane) za i przeciw wymienionym (lub nawet innym modelom) to w temacie brak jakichkolwiek wypowiedzi od kilku dni. Gdybym nie zarzekł się, że nie chcę tu opinii "kolegi, kolegi, którego kolega" to pewnie już dawno w temacie byłyby dwie strony, a gdy ktoś oczekuje konkretnej dyskusji ... panuje milczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

podepne się pod temat kolegi bo tęż interesuje mnie fortschritt ale także nowy rozrzutnik SIPMY ZEFIR 6 LUB 8 koszt 6 to 51 tyś brutto a przemawiaja za nim dwa walce poziome.WARFAMa  odpada bo niepodobał mi się cieknący oborni przez deski (miałem od szwagra na dzień)i taki jakis nie dorobiony tak samo było z METAL FACHEM bicie na bębnach ,ukręcony wałek od napędu głównego ale jeszcz nie urwany ,słabe malowanie (miałem od kolegi na pół dnia )obydwa rozrzutniki trzęsą wąsko na pewno nie tyle co podaje producent.CO do Fortschritta nie wypowiem się ale patrząc ile sąsiad wytarga nim kukurydzy i gnoju to śmię twierdzić że przeżyje nie jedną warfame czy metal fach .Cena FORTSCHRITTA to około 32 do 38 bo te mnie interesują ale niewiem na co się zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj