r0lni_G

Siewnik wielkopowierzchniowy Amazone Cirrus 3003 Compact - pytania.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
r0lni_G    0

Witam,

 

chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z was miał styczność z tym siewnikiem Amazone Cirrus 3003 Compact (szerokość 3 metry)? Chciałbym przeczytać opinie, a nie znalazłem nic w wyszukiwarce forum na jego temat. Zastanawiam się również, czy będzie to dobry wybór biorąc pod uwagę, że ciągnik który posiadam ma moc 140 koni. Siewnik ma być dość zwrotny, ze względu na niekształtne pola o powierzchni 3 hektarów i w górę (łącznie koło 130 hektarów, mozaikowaty typ gleby). Zależy mi na sianiu po orce, jak i bezokrowo. Jaka jest potrzebna hydraulika w ciągniku?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja co prawda nie posiadam takiego siewnika ale brałem pod uwage m.in cirrusa, spirita 4m i doszedłem do wniosku że nie warto. Obecnie siałem pierwszy rok nowym siewnikiem 6m hydraulicznie składanym którym siałem około 30-40ha dziennie. Namawiali mnie na talerzowe ale zwróć uwagę na to że 3m to wąsko a jak twoje pola zaczynają się od 3ha to bardzo małe kawałki i nawroty to będzie porażka. Znam rolników którzy posiadają 3m na talerzach i obowiązkowo uprawiają uwrocia jeszcze raz ze względu na bardzo słabe wschody. Dodam że mój areał to dwa razy więcej niż u ciebie ale mam jedno pole 2ha, potem 10, 15 i reszto ponad 30 w każdym kawałku i też się nie zdecydowałem na 3metry a u ciebie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to 3m ale na bronie aktywnej. Poprzednio cały areał siałem właśnie takim zestawem. Jedyny minus to wiadomo mniejsza skrzynia ale pola 3 czy 5ha zasiejesz w tym samym czasie ponieważ nawroty będą zdecydowanie szybsze. No i cena. Amazone w pełnym wypasie 3m pewnie bliżej 200tys netto a na bronie kupisz sporo taniej. Ja ziemie mam różne ale są i ciężkie i jeśli dobrze doprawione nie ma różnicy czy ktoś posieje talerzowym czy siewnikiem solo. Jak susza to po talerzowym też cudów nie ma i wszystko leży. Ja również szukałem do ciągnika choć troche mocniejszego bo 155koni i rozmyśliłem się. Jak nie kupujesz na PROW to w ogóle nie warto płacić odsetek. Ja za siewnik dałem równą stówke netto i w 9 dni sieje cały areał. Pisałeś że chcesz siać bezorkowo ale jak nie masz większego ciągnika to jak chcesz uprawić np. po rzepaku? Ja co roku bezorkowo około 80, 90ha ale robie cultusem i uważam że to jedyne rozwiązanie bez obniżki plonu, po talerzówce jest za płytko.... 


Jeszcze dodam że na ciężkich ziemiach nie ma mowy wjeżdżać bezpośrednio w orkę np. cirrusem i raz musisz i tak uprawić. Taki system miałem przy siewniku na bronie aktywnej. Jak raz uprawisz to spokojnie na aktywnej będziesz siał 10km\h. Na uwrociach podnosisz agregat i nic nie ujeżdżasz także wschody są super. Mało tego przy siewach rzepaku na glinach zwalniasz i porządnie doprawiasz a przy talerzowym i tak gliny muszą być dobrze rozdrobnione bo talerz nie uprawi tylko przerzuci grudy. Jakbym miał taki areał jak u ciebie to bez zastanowienia brałbym aktywną bo u siebie siałem od 99 roku takim systemem aż do teraz dodam że ziemie zakamienione i było ok. Ale musiałem przyspieszyć dlatego decyzja o siewniku solo, a 4metry za ciężkie na 155koni na bronie.

 

 

Połączone

 

 

Możesz zastanowić się również nad Lemkenem który nie będzie droższy od Amazone ale tam do wyboru masz np. siewnik compact-solitair9 300 który może być zarówno z broną talerzową heliodor i masz to samo jak Amazone lub broną wirnikową Zirkon 10 i wtedy masz 3 metrowy siewnik na bronie aktywnej a zbiornik aż 3500l. Do tego dochodzi masa siewnika blisko 3500kg a zopotrzebowanie mocy od 120 do 200 koni ale jakbyś podciągnął ciągnik o jakieś 20 koni to w sam raz kosztować cię to będzie jakieś 2tys.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r0lni_G    0

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Jak wyglądała zużycie paliwa przy bronie aktywnej (jaki był wzrost zużycia). Jak mocno obciąża to ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja akurat siałem do tej pory agregatem Kverneland Accord ze skrzynią nasienną 600litrów a ciągnik to 6930Premium o mocy znamionowej 155 koni a z bostem 175 ale moc dodatkowa nie używana (tylko do transportu). Trudno mi powiedzieć o dokładnym spalaniu ale jakieś 10-12 litrów na ha pewnie było. Dokładnie nie mierzyłem, ale to takie latanie po polu zawsze było bo po orce szedł ciężki agregat po skosie, górki z gliną dwa razy a potem siew, także mój ciągnik ma sporo nadwyżki z takim agregatem. Teraz zawieszane są cięższe przeważnie bo zazwyczaj jest już większa skrzynia minimum 750 bądź 1000l i ja mam jeszcze redlice stopkowe a jak wyposażysz w pełną opcje (rolki i talerze) to ciężej wiadomo. Wcześniej siałem 1634 z tym agregatem i niby 155koni ale słaba dniówka wychodziła bo prędkość mała i w zasadzie spalanie te same. Zdecydowanie ciężej dla 16stki było jak dla Johna. A jaki u ciebie pracuje ciągnik? Mam nadzieje że to zachodnie konie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r0lni_G    0

New Holland T6175 - 140 KM, chciałbym zrobić chip tuning o 20-30 KM. Nie wiem jak to wygląda, może znasz jakieś dobre firmy które tym się zajmują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Mam podniesioną moc w 7730 bo dostawał zadyszki w agregacie uprawowym. Jego moc znamionowa to 185koni a po przeprogramowaniu ma 205KM. Także 20 koni doszło. Mogłem dać więcej ale obawiałem się bo nie miałem styczności z tym. Jest dużo lepiej odnośnie uciągu, ciągnij się tak nie grzeje i mniej pali. Obecnie ma parametry  modelu 7830 także nie warto moim zdaniem dopłacać do modelu który różni się tylko przeprogramowaniem..... za 7830 zapłaciłbym około 40tys więcej. Za program około 3tys. Jak znajdę fakturę to podam namiar. Dodam że to firma którą polecił mi serwis John Deere. Chyba są z Kujawsko-Pomorskiego. Ustala się wcześniej jaki model i rocznik i jak nazbierają parę sztuk w danym terenie, przyjeżdżają i zmieniają oprogramowania. Nic nie wstawiają żadnych hipów tylko sam program. Mają razem hamownie i mierzą moc przed i po. Wydruki dostaje się do ręki. Ja po wzmocnieniu zrobiłem ponad 1000mth i jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj