AgroDavidosTV

Czy opłaca się zakładać gospodarstwo na 4 ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam tak na odświeżenie tematu to ciągnik zakupiony :D Ursus 360 i pług 3 skibowy Uni :D teraz pytanie co najlepiej według was siać myślałem na przyszły rok o pszenicy ozimej jaką odmianę polecacie?. Przedsiewnie myślałem żeby dać 250-300 kg Polifoski 6 lub 150kg Polidapu i 150 Soli potasowej. Wiosną 1 dawka RSM 250 litrów i po 14 dniach 2 dawka następne 150-250 litrów chcę dać wcześniej żeby później nie popalić tylko nie wiem czy nie za wcześnie druga dawka ale pisałem z jednym użytkownikiem na forum i mówił że to najbardziej bezpieczny i optymalny termin sam tak stosuje. Myślę jeszcze nad 3 dawką zaksanem 150kg na kłosa. Azotu chyba nadmiar :D Lub zamiast 3 dawki jakąś dobrą odżywkę jaką polecacie?. W środkach ochrony roślin jestem kompletnie głupi, jest taka rozbieżność cenowa pomiędzy jednym a drugim że naprawdę nie wiem... Może ktoś pomóc ? I jaka dawka skracacza? Liczę na plon 7-7,5 tony jak myślicie będzie to osiągalne? Jak coś to mogę dawki jeszcze mocniej podkręcić tylko nw czy więcej coś już da xD klasa ziemi 3,4. Jeśli o czymś zapomniałem napisać to bardzo proszę żeby mi przypomnieć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak tam gospodarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj