Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 400 Vario Opinie [połączone]

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 czerwiec 2010 - 07:18

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] gdzie byl ten test? w jakiej gazecie, chetnie bym poczytal:)
412 trzeba dobrze dociazyc, dziwnie ma rozlozona mase.
nie raz byl walkowany temat, niestety ale cos za cos, AP w JD tez ma straty jak vario? czy nie? bo tego nie doczytalem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Dzisiaj, 09:37
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2010 - 08:00

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Porównując 7939 AP i 7930 AQ/PQ, to stopniówka ma o 15% większą moc na kołach i uciąg. :) Na dobrą sprawę przy maszyn nie napędzanych poprzez WOM 7730 AQ/PQ idzie tak samo, jak 7930 AP. :)

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:15

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Myślę że 414 do prac, które wymienił porak w zupełności wystarczy. 712 napewno będzie droższy a gdyby postawić oba na jednym polu z identycznym narzędziem, zdjąć naklejki większość nie stwierdziła by róznicy. Czytając forum często spotykam się z tekstami bierz większy lepszy itd. Ludzie się prospektów naczytali i jadą sloganami. 6 celindrowy silnik więcej spali 4 tym się rózni że jak nie potrzeba pełnej mocy spalanie jest mniejsze pozatym koszt serwisu wiekszego ciągnika bedzie większy choćby z tak błachego powodu że trzeba wlać więcej oleju no i na koniec cena zakupu.

Tekst typu wybij sobie fendta z głowy bo to droga maszyna uważam za niepoważny. Każdy liczy na co go stać i kupuje co uważa. To samo tyczy się stawiania jd na poziomie równym fendtowi, wiem że niektórzy by chcieli ale uważam że jeszcze troszke brakuje. Znalazłem coś takiego:

Spalanie to pryszcz przy tym co ostatnio usłyszałem jeden pan(posiadacz JD6630) powiedział mi o takich rzeczach że normalnie mnie zatkało. Zrobała mu się chłodnica wodna i tam pisze popularne Made in China :) I pytanie czy w tej serii jest jeszcze więcej podzespołów produkcji chińskiej?

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:33

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Co do stawiania (czy też chęci stawiania-jak piszesz) Fendta na równi z JD to zauważ jedną rzecz-Fendty na rynek polski są w "full wypasie" z JD z kolei bywa różnie-jeżeli zaś o wykonanie chodzi to i w jednym i w drugim na upartego można się do czegoś doczepić-kto wie czy i w Fendtcie nie znajdziesz czegoś z napisem "Made by small yellow hands" :)  

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:39

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Wiele osób jasno stwierdza, że jak doposażyć JD to wychodzi on drożej, niż Fendt. Mam na myśli ciągniki w niemalże identycznej konfiguracji. :) Dla mnie zaletą Fendta jest to, że ma najbardziej sprawdzoną skrzynie bezstopniową na rynku, poza tym szału nie ma. :) @jaro ma racje skąd wiadomo, że elektronika albo inne ukryte elementu nie powstały w Chinach. Historia zna takie przypadki, w docelowym kraju producenta malowano i składano podzespoły z Azji... Taki chwyt marketingowy. :)

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:45

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Domyślam się że @hubertussowi chodziło li tylko o jakość wykończenia-IMHO oba te ciągniki są wykończone na podobnym poziomie-z tym iż na inną modłę  :).

#27 Share JD5080M

JD5080M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:03

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Co mogę powiedzieć o 414 vario ?

Gdy robiłem nim przy kopcowaniu szparagów w niemczech to od 7 rano do 13 spalił 140l !! :unsure:

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:13

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] przy kopcowaniu mysle, ze mial prawo tyle spalic, dobrze ze poszedl z taka maszyna :unsure:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 04 listopad 2010 - 19:28

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] spalanie trzeba sprawdzac podczepiajac ta sama maszyne na tym samym polu:)

u mnie gruber 3,0m ustawiony na 12cm mniej wiecej gleba mieszana, ciezko opisac. 12km/h 14l/h 2ha/h

pług AB 100 2m szer rob. 12l/h i na ladnym kawalku 1,1-1,2ha/h predkosc 8km/h. MF5435 spalil wiecej rok wczesniej a niby jest na perkinsie.

jesli ktos ma jakies pytania co do niego to moze pisac na priv, albo tu chetnie odp. Mam zrobione 500h obecnie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#30 Share Papier

Papier

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,majsterkowanie ;D

Napisany 20 maj 2012 - 17:41

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Czesc
co wiecie o tym ciagniku ;D
Wszystko co wiecie na ten temat ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share karol259

karol259

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:23

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Wiem ze jest drogi. :P

A co dokladnie chcesz wiedziec? cene, dane techniczne?

#32 Share Papier

Papier

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,majsterkowanie ;D

Napisany 21 maj 2012 - 13:42

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] cene
dane techniczne
wyposazenie
jak sie sprawuje

i wiele innych rzeczy np opinie o tym ciagniku :D

#33 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 20 październik 2012 - 14:59

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] kolega ma takiego,413 vario tms,hyba 2009 r .bardzo komfortowa maszyna,i mimo tej mocy i gabarytów zwrotna,detale bardzo drogie.jak ma lekko to pali jak 100 km.ale jak ciężko-to też wir

#34 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 październik 2012 - 16:33

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] Jak masz szanse kupic nawet sie niezastanawiaj jezeli myslisz o nowym takim to juz kup 415 prawie ta sama kasa a zawsze 20 kucy wiecej sczerze polecam bo mam z tej seri troszke wiekszego i one sa wlasnie na pograniczu wytrzymalosci ze starych lat a nowoczesnosci z nowszych lat !! Wiedz sie niezastanawiaj

#35 Share misiak334

misiak334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:12

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] zamierzam kupic ciagnik marki fend lub jd lecz w tym poscie chcial bym sie dowiedziec czy i jakie problemy sa z tym ciagnikiem. ten bedzie nowy z "salonu" jest bez ad blue oraz bez filtra czasteczek stałych. prosze o konkretne odpowiedzi

#36 Share agromichal

agromichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:28

Fendt 400 Vario Opinie [połączone] fendt jest bardzo zwrotny oraz oszczędny :)

#37 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 11:23

Korbanek ma jeszcze 412 vario? Ile teraz coś takiego kosztuje?  Jeśli nowy to raczej większych wad nie ma. Dostaniesz gwarancję.

#38 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 grudzień 2014 - 11:58

teraz u korbanka na silnik i  skrzynie masz 5 lat gwarancji i bardzo atrakcyjne finansowanie,  tak ze ciągnik polecam bo sam kupiłem teki z 2012 w lutym tego roku, na hamowni miał 135hp, na gwarancji została wymieniona guma od filtra powietrza bo popękała, i zostały wymienione uszczelki na cewkach rozdzielacza, poza tym po 800mh ciągnik pracuje dobrze, a i o dziwo świetnie sobie radziła z beczką 16tyś,

#39 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 23:22

Korbanek ma jeszcze 412 vario? Ile teraz coś takiego kosztuje?  Jeśli nowy to raczej większych wad nie ma. Dostaniesz gwarancję.

Maja jeszcze kilka sztuk. Ciekaw jestem jaką cenę wynegocjował misiak334.

Wracając do tematu - polecam maszyna wygodna dzięki wydajnemu resorowaniu przedniej osi i kabiny. Komfortową pracę zapewnia bezstopniowa przekładnia, która całokształt swoich możliwości osiąga wraz z TMS. System zarządzania na uwrociach stanowi też realną pomoc w pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:59

Witam,

Jestem od pewnego czasu zadowolonym użytkownikiem Fendta 412 Vario i chciał bym po przebudowie forum założyć ogólny temat dotyczący tych ciągników gdyż wiem że jest nas wielu na tym forum. W temacie można mówić o wszystkim co dotyczy tego modelu ciągnika. Jeśli temat się nie podoba piszcie pod spodem poprawimy;) 

Pozdrawiam. :)