porak

Fendt 400 Vario Opinie [połączone]

Polecane posty

porak    1

czy możecie polecić ten model ?

jak się sprawuje ?

każda informacja na temat tego modelu będzie cenna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam 412 i naprawde sprawuje sie swietnie, spalanie jest rewelacyjne (jak narazie) nie wiem jak w ciezszych pracach.

Cena troche zaporowa ale jakosc wykonania i technologia rekompensuje kwote ktora trzeba za niego zaplacic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Nie posiadam takiego, ale słyszałem że ciągnik jest super, mało pali tylko cena jest strasznie wysoka. Ale ciągnik godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do ciężkich prac się nie nadaje, za krótki i za lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zalezy do czego ma byc, doradzacie koledze serie 700 a ona jest juz 10tys euro drozsza;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

I sądze też że zależy jaki kolega ma areał do obrobienia tym ciagnikiem. Ja mam 412 coprawda nie pracuje w ciężkiej pracy bo pracuje z opryskiwaczem rozsiewaczem siewnikiem kukurydzy i przyczepą ale z mojego doświadczenia moge powiedzieć że ma niskie spalanie świetną skrzynie komfort pracy bezawaryjność. Ogólnie godny polecenia tylko że minusem jest cena;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno tylko ten kto naprawdę umie posługiwać się skrzynią Vario tak naprawdę nie powinien się zakopać.

 

Polemizował bym na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Też tak mi sie wydaje bo w sumie to ja mojej 412 jeszcze nie utopiłem ani też nie zakopałem ale pare razy mało juz mi brakło i nie wiem może to nie będzie najlepsze porównanie ale mam tez favorita 824 na manualnej przekładni i jego jeszcze nigdy nie zakopałem ani też nawet nie znalazłem sie w takiej syt jak 412 bo przy vario chwila nieuwagi operatora i się bedzie stało w błocie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne przeżycia jak Ty.Swoją 307Ci utopiłem dwa razy i to przez swój błąd,a 312 znajdywała się się w opresjach,w takich w których 120-konny traktor nie powinien się znaleźć.Np.w zimę w średnich zaspach z beczką 8600l,albo całkiem nie dawno z dwiema przyczepami bel.No,ale co zrobić,przekładnia vario ma dwie strony medalu.Sądzę że przeniesienie napędu za pomocą hydrauliki swoje robi niestety :) Ale co z fendzie mi się podoba, to siła traktora na WOM,która jest po prostu nie ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Na wiosnę rozmawiałem z dealerem Korbanków to cena za 413 to 80-90 tys.(cena orientacyjna) euro a różnice między kolejnymi modelami to ok. 2 tys euro więc lepiej dopłać i wejś 415 ale jak radzą 712 do ciężkiej pracy będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale to chyba cena brutto?

ja za swoja 412 dalem 76tys euro netto TMS TI WOM


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

najlepiej bedzie jak wezmiesz z seri 9**laugh.gif tylko na ilu ha ma pracowac ten ciagnik? wujo ma 412 i robi u niego wszystko oprócz oprysków na okolo 70-80ha i sie nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porak    1

witam

pracować ma tylko w uprawie roli na 120 ha, czyli z pługiem 4X50, agregat ścierniskowy 3m, agregat uprawowy 4,20 oraz brona wirnikowa 3m

zastanawiam się jeszcze nad DF Agrotron M410 ten sam silnik :) a cena o wiele mniejsza :)

dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastanawiałeś się nad JD? Przy 120ha jest już co robić w polu, więc może coś o 6 cylindrach. :) Za siedemdziesiąt parę tysięcy €, można wyrwać interesującego 6630 Premium. Osobiście uważam, że DF odstaje od JD i Fendt, chociażby komfortem pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorekPL    0

Moim zdaniem Fendt'a wybij sobie z głowy ; ) . Jest to droga maszyna,i z tego co wiem ten model do prac ciężkich nie jest wcale doskonały ... Polecam tak jak kolega u góry John-Deere , można na nim zaoszczędzić nawet . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

W czwartek byłem na Polskich Zbożach i tam Korbanki wystawili dwie 412 , w tym jedną do orania z 4 skibowym obracalnym pługiem. Kierowca, który orał zbytnio za wiele to takim zestawem nie pracował i obsługiwał go z wyczuciem ale po tym pokazie twierdzę że 412 dobrze sobie radziła z tą obrotówką(tylko że ziemia równa jak stół i klasa IVa). Druga 412 była otwarta i można było sobie zajrzeć do środka- szału to w tej kabienie to nie ma, szczególnie stwierdziłe to gdy zobaczyłem miejsce do wsuwania kabli od maszyn do kabiny-prześwitywało przez nie słońce i tylko lekkie ruszenie palcem powodowało od razu zrobienie się sporej dzióry- nie chcę myśleć jak ciagnik pójdzie w pole i ile kurzu się przez to wejście do kabiny dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moglby ktos z Was napisac dlaczego 412 sprawi sie zle w polu? bo nie zauwazylem zadnego argumentu.

Co do tej zaslepki, to lepiej kabel przycisnac uszczelka od szyby, albo mala dziurke w tej zaslepce zrobic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W teście 412 vs. 712 wyszło, że uciąg w robocie był podobny, ale jednak 712 miała większą moc. :) Nie chodzi, o to, że sobie nie poradzi, ale z racjo gabarytu nie można w pełni korzystać z mocy. Jednak taka 712 ma juz standardowo lepszy rozkład masy. :) Poza tym skrzynie bezstopniowe mają mniejszy uciąg niż ich stopniowe odpowiedniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

gdzie byl ten test? w jakiej gazecie, chetnie bym poczytal:)

412 trzeba dobrze dociazyc, dziwnie ma rozlozona mase.

nie raz byl walkowany temat, niestety ale cos za cos, AP w JD tez ma straty jak vario? czy nie? bo tego nie doczytalem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównując 7939 AP i 7930 AQ/PQ, to stopniówka ma o 15% większą moc na kołach i uciąg. :) Na dobrą sprawę przy maszyn nie napędzanych poprzez WOM 7730 AQ/PQ idzie tak samo, jak 7930 AP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myślę że 414 do prac, które wymienił porak w zupełności wystarczy. 712 napewno będzie droższy a gdyby postawić oba na jednym polu z identycznym narzędziem, zdjąć naklejki większość nie stwierdziła by róznicy. Czytając forum często spotykam się z tekstami bierz większy lepszy itd. Ludzie się prospektów naczytali i jadą sloganami. 6 celindrowy silnik więcej spali 4 tym się rózni że jak nie potrzeba pełnej mocy spalanie jest mniejsze pozatym koszt serwisu wiekszego ciągnika bedzie większy choćby z tak błachego powodu że trzeba wlać więcej oleju no i na koniec cena zakupu.

 

Tekst typu wybij sobie fendta z głowy bo to droga maszyna uważam za niepoważny. Każdy liczy na co go stać i kupuje co uważa. To samo tyczy się stawiania jd na poziomie równym fendtowi, wiem że niektórzy by chcieli ale uważam że jeszcze troszke brakuje. Znalazłem coś takiego:

 

Spalanie to pryszcz przy tym co ostatnio usłyszałem jeden pan(posiadacz JD6630) powiedział mi o takich rzeczach że normalnie mnie zatkało. Zrobała mu się chłodnica wodna i tam pisze popularne Made in China :) I pytanie czy w tej serii jest jeszcze więcej podzespołów produkcji chińskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do stawiania (czy też chęci stawiania-jak piszesz) Fendta na równi z JD to zauważ jedną rzecz-Fendty na rynek polski są w "full wypasie" z JD z kolei bywa różnie-jeżeli zaś o wykonanie chodzi to i w jednym i w drugim na upartego można się do czegoś doczepić-kto wie czy i w Fendtcie nie znajdziesz czegoś z napisem "Made by small yellow hands" :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiele osób jasno stwierdza, że jak doposażyć JD to wychodzi on drożej, niż Fendt. Mam na myśli ciągniki w niemalże identycznej konfiguracji. :) Dla mnie zaletą Fendta jest to, że ma najbardziej sprawdzoną skrzynie bezstopniową na rynku, poza tym szału nie ma. :) @jaro ma racje skąd wiadomo, że elektronika albo inne ukryte elementu nie powstały w Chinach. Historia zna takie przypadki, w docelowym kraju producenta malowano i składano podzespoły z Azji... Taki chwyt marketingowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez darkk12
      Witam Forum,
      Szukam sprawdzonej i szczerze polecanej firmy naprawiającej telefony. Jestem z Warszawy, więc biorę pod uwagę Warszawę i okolice. Ktoś coś? a to: https://medicphone.pl/serwis-naprawa-telefonow/serwis-sony/ 
      Dzięki
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez Pablo_97
      Witam wszystkich mam problem w ciągniku renault 61.14 biegi ciężko wchodzą a na wcisniętym sprzęgle ciągnik potrafi szarpnąć po wbiciu biegu chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość regulacji sprzęgła w inny sposób niż tylko tą linką pokrętłem co jest nad pedałem sprzęgła  czy można np dostać sie do łap dociskowych i tam wyrgulować bo  już niestety ta linka jest na maxa rozkręcona i teraz nw co robić czy zostaje tylko rozpoławianie i wymiana sprzęgła czy jeszcze można podratować sytuacje proszę o szybką odopowiedź 
      Pozdrawiam 
    • Przez Piasek186
      Witam. Ma ktos moze namiary na firme ktora zajmuje się sprzedażą I jednocześnie naprawą ciagników case z okolic prudnika ? Byłem kilka lat temu tam oglądać jakiś ciagnik, ale nie pamietam miejscowosci chyba że ktos wie gdzie w łódzkim naprawiają te ciągniki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj