kapec22

Pług UG 2x 35

Polecane posty

kapec22    37

Witam, mam pewien problem z moim pługiem unia grudziądz 2x 35cm... no właśnie... on powinien mieć szerokość roboczą na 1 korpus 35cm a mój na przedni ma 33/4cm a tylny tylko 30cm... dlaczego tak jest lemiesze są złe założone czy może wytarte ale raczej nie są nadmiernie wytarte bo wyglądają nawet ok... Mierze na pewno dobrze mianowicie pierwszy korpus długość lemiesza oczywiście w linii prostej a drugiego korpusu od czubka lemiesza do płozy pierwszego korpusu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

ale masz problem @kapec  :P...  ostatnio zostały zmienione przepisy o gwarancji także szukaj sprzedawcy tego bubla  ;) niech daje Ci nowy pług! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeśli to jest rzeczywiście pług UG, to on już pewnie dawno pełnoletni jest więc nici z gwarancji... Skąd pewność, że to 2x35 a nie właśnie 2x30 cm? Wytarcie lemieszy wpływu na jego teoretyczną szerokość nie mają raczej. Co najwyżej na pomiar jak go niedokładnie zmierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

A kto Ci powiedział że on jest 2x35? W zasadzie jesteś w stanie zmierzyć tylko szerokość między pierwszym a drugim korpusem i to pomnożone przez dwa daje szerokość roboczą pługa ponieważ żeby orka była prawidłowa to szerokość pierwszego korpusu ustawiasz i musi ona być taka sama jak szerokość drugiego. Nie spotkałem się z fabrycznym dwuskibowym pługiem "grudziądzkim" o szerokości roboczej 2x35 i raczej ich nie produkowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

poszukaj sobie w necie itp, wszędzie pisze że te pługi mają po 35cm na korpus ale niech się może jeszcze ktoś wypowie kto ma taki pług ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Chociażby ja mam i zawsze byłem przekonany, że to są pługi 2x30. W wolnym czasie go zmierzę z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

dokładnie - szerokość korpusu to 35cm, ale szerokość pracy to tyle, ile zmierzyłeś od brzegu jednej płozy do krańca lemiesza w drugim korpusie. A szerokość pierwszej skiby regulujesz tak, aby była identyczna, jak ta zmierzona przez ciebie odlgłość.

 

Były różne wersje tych pługów, na oko ciężko poznać. Dopiero jak postawisz koło siebie, widac różnicę. Jak nie masz tabliczki, to niewiele można wywnioskować.

Były wersje z niższymi i wyższymi słupicami, wersje ze zwiększonym rozstawem korpusów (chyba z 5cm).

Mam pług obrotowy Ventzki 3x30 i zajmuje dokładnie 50% więcej, niż moja UG-2, czyli wychodzi na to, że mój ma szerokość orki około 2x30cm i to by się zgadzało z twoimi pomiarami, tak na oko. Cudów tu nie zrobisz. Nowsze pługi, na przykład bomet z tymi samymi odkładniami są w wersji 2x35, ale orzą gorzej niż UG, bo odkładnia wyprofilowana jest do mniejszej szerokości orki i kropka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie wiem jak u was ale ja spotykałem się głównie z pługami UG 30cm na korpus. Ostatnio z ciekawości mierzyliśmy pług 4 skibowy chyba AgroMasz czy coś podobnego na wyższej słupicy niż stare UG to pomimo że miały takie same lemiesze to ten UG miał 30cm na korpus a ten 4. 35cm. Po prostu miał inną geometrię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

te z piersiami odkładnicy niewymiennymi są częściej 30 cm, te z wymiennymi 35mm, tak z katalogu można wywnioskować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Orliki(czy jak to nazwałeś z niewymiennymi piersiami) biorą 25cm na korpus(lemiesze jak w podorywkowym na 2 śruby). Chociaż teraz widze, że sporo producentów pług z odkładnią 30cm nazywają Orlik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty nie mierz szerokości korpusu tylko odległość tych samych punktów jednego od drugiego na ramie. 

To pług 2x30 a jeśli bierze trochę więcej to dla tego że jest przekręcona na lewo d*pa  na śrubie.  Konstrukcyjny odstęp każdej odkładni na ramie jest 30 cm. Jeżeli ma on być dobrze ustawiony tak żeby płozy szły ładnie po boku bruzdy pług ma brać około 30-cm.

 

Co do założyciela tematu to ty pługa ustawić nie umiesz. Szerokości tylnej jako tako nie da się zmienić. To przednia odkładnię regulujesz do szerokości jaka bierze tylny korpus. Przestawiasz albo na łańcuchach ramion ciągnika albo przesuwasz pług na rurze.

tak że przestań wojować o te dwa centymetry bo ten pług ma odkładnie zamocowane co 30 cm tylko ustaw go jak należy. 

 

Ten pług z linku to "Orlik" następca "Orła" tego z dwoma pokrętłami w wieżyczce. Nawiasem mówiąc "Orzeł" był chyba najlepszym pługiem uni.

 

Co prawda bomet ale to to samo..

Dwuskibowca o szerokości 35 cm nie robi unia.

http://agroimport.org/d/674148/d/bomet-plug-u013.pdf

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

A jaki polecacie pług do c 330 zamiast tego ug ? kiedyś orałem sporo pługiem 3 tylko nie wiem dokładnie jaki on był czy 3x25 czy 3x30 ale chyba 3x30 bo mierzyłem i tak mi wyszło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nic lepszego co by sie opłaciło kupować nie znajdziesz. Ten do c 330 spokojnie starczy. Ewentualnie jak w przyszłości zmienisz ciągnik to wtedy poszukasz lepszego pługa :-)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

tym ug strasznie długo schodzi orać w porównaniu do trójki i gorzej kryje, co myślicie o takim ?

 

http://olx.pl/oferta/plug-3-srednia-CID757-ID7aBPP.html#c4fe827edb

http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-orlik-lemiesz-2-otworowy-nowy-CID757-ID6HEIz.html#98aac10961

 

zawsze 15cm więcej to robota szybciej idzie a to nie jest chyba typowo podorywkowy bo wydaje się większy tym bardziej na tym demarolu pisze 30 cm

 

lub 3+1 świetna opcja do podorywki 

http://olx.pl/oferta/plug-3-1-sredni-CID757-ID6v4H7.html#d67b611ed1

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli chcesz pług który jest szansa że 30-ka uciągnie to na pewno żaden z polskich. Szukaj starszego zachodniego np. kvernelanda czy rabewerka na kratownicowej lekkiej ramie.

Te maluchy sobie daruj. Do podorywki może i dobry ale orki zimowej na 30 nim nie zrobisz.

Druga sprawa to nie przekombinujesz. Dziś pługi nie biorą mniej niż 30, 40 czy 45 staje się standardem. Zakłada się że zapotrzebowanie na jedną skibę to około 20-30 koni a ty masz ciągnik który ma 30 i targasz dwuskibowca.  

Na twoim miejscy nie pługa bym szukał innego ale ciągnik. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

2x30 to max co może uciągnąć C-330 i tu cudów nie będzie. Owszem, do podorywki możesz zapiąć 3x25 podorywkowy, ale tylko do podorywki. Pomyśl najpierw nad zmianą ciągnika na większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj