Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza o krótkim FAO

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 09 styczeń 2015 - 08:38

Kukurydza o krótkim FAO

Witam. Koledzy mam pytanie. Czy któryś z was uprawia lub uprawiał kukurydze o krótkim FAO? Np, odm. Piroxenia o FAO 130 lub inne z przedziału FAO 130-180? Interesuje mnie bardziej uprawa ziarnowa, z powodu dzików chciałbym szybciej z nią uciec z pola:) A poza tym sieję sporo żyta na kiszonkę i myśle że to byłby dobre rozwiązanie. Dzięki za wszelkie info i pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kukurydza o krótkim FAO Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 09 styczeń 2015 - 08:41

Kukurydza o krótkim FAO

zależy jaki masz okres wegetacji ale jak po życie to dobre by było ja też tak raz siałem 

#3 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 13 styczeń 2015 - 15:20

Kukurydza o krótkim FAO

Okres wegetacji mam u siebie w miar długi, tylko liczę na to że szybko by zaschła i zdążyłbym ją zebrać zanim dziki mi wkroczą :P bo ich akurat jest od metra. Dlatego Koledzy jak ktoś siał takie odmiany prosiłbym o rady i wyniki... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 15:03

Kukurydza o krótkim FAO

Najwcześniejszą kuku co miałem na ziarno jest odmiana Ravello ze Syngenty FAO 210, plon dość dobry do 10t/ha tylko że Ravello potrzebuje dość dobrej gleby, w sezonie 2013 była koszona 10 października i w skupie miała 28% wilgotności, a w 2014 roku na piachu miałem Gitago też ze Syngenty FAO 220-230 nie jest wymagającą odmianą co do gleby i oddała ok 9t/ha koszona 4 października i miała równe 30% w skupie

#5 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 12:13

Kukurydza o krótkim FAO

Miałem w tamtym roku Ravello, na 3 i 4 klasie dała równo 10t/ha. Była siana 1 maja a koszona 11 października przy wilgotności 28,4%. Z całego serca polecam Ci tę odmianę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 23:15

Kukurydza o krótkim FAO

W galerii pola i uprawy kukurydza ostatnio ktoś wrzucił zdjęcie pyroxeni i jej kolby. Tam poszukaj i zapytaj kolegę.