AdrianWasiak

przodek roboczy do koni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam zamiar zrobić przodek roboczy z WOM i TUZ i może ma ktoś doswiadczenie  kolega robił ale taki zwykły prosty bez niczego z hakiem do przyczepki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Przyszło mi do głowy teraz żeby wykorzystać rozsiewacz KOS samą oś z przekładnią i kołami a podnośnik dorobić to nie problem a podnoszenie można zrobić z lewarka hydraulicznego


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć dlaczego chcesz tak kombinować?

poco ci kosiarka osa na wałek jak można kupić kosiarkę konną a przewracarki tez można kupić konne i nie trzeba kombinować 

a poza tym jakbyś chciał napędzać to kołami musiałbyś założyć przekładnie a to by było obciążenie dla koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przetrząsarkę konną mam ale chodzi o to żeby zapiąć przetrząsacz ciągnikowy a to że konie mają ciężej to ja wiem a w kosiarce też mają ciężej wiem że kosiarkę można kupić konną ale jest mniej praktyczna robiłem takim sprzętem to wiem coś o tym.A w sumie to bardziej moja pasja bo ciągnik mam i mam zamiar zmienić na większy ale ja lubię pracować końmi tak rekreacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No to zamiast przekładni kosa daj od kosiarki konnej choć nie wiem czy to nie to samo


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

zrób zgodnie ze wzorem- sa produkowane nawet w Polsce- nie chce mi się szukać ale znajdx stronę PZHIUKR- polski związek hodowców i użytkowników koni roboczych robi to bodajże pacn Baraniok, nawet rozrzutnik konny jest w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

myślałem własnie nad mostem od żuka nawet się już za nim rozglądałem o silniku niema mowy bo jak ma mi silnik warczeć to dziękuje własnie o coś takiego mi chodzi a o tuz to myślałem na tej zasadzie co kiper w małych wywrotkach pompa na akumlator. Zobaczcie to

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak ja tez lubię pracować koniem 

tez kiedyś myślałem o tych przodkach roboczych dobra rzecz ale z tym wałkiem to jakoś do mnie nie przemawia 

kosiarka osa a kosiarka konna  to to samo działanie a przewracarki i tak szerszej nie zapniesz niż przewracarka konna 

ale jak koniecznie chcesz to zrobić to poszukaj po necie kiedyś znalazłem stronkę co było dokładnie opisane jak zrobić te wszystkie przekładnie os napędowa była od kosiarki konnej później były przekładnie i wałek i nawet było pokazane ze kosiarka rotacyjna na tym kosiła tylko dobrze przekładnie muszą być dobrane

ja kiedyś jakbym miał dwa konie to myślę o zrobieniu przodka roboczego ale z samymi zaczepami chodzi o to żeby się nie o chodzić tyle za tym konie :D

jak coś już zrobisz to wstaw zdjęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tuz to musi być bo np .bronki jakieś czwórki zrobić na delikatnej ramie i nie trzeba wozu targać potem wszystko rozkładać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to widziałem kilka lat temu

no tuz byłby fajny ale trzeba by pokombinować żeby to dobrze wszystko działało no i jakoś zrobić żeby pompa podnosiła jakiś napędy by trzeba podłączyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beniu    0

Adrian, jakieś postępy z przodkiem? Mam kilka numerów "Koni Roboczych", jak chcesz, mogę poszukać.


mój e-mail: szymon_ciachla@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beniu    0

Daj jakiś namiar na siebie, faceebok, mail, nr tel? Postaram się zeskanować i Ci podesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeśle ci na priv a wracając do przodka to bliżej jesieni a najprawdopodobnie w zimę jak trochę czasu będzie a poza tym muszę drogiego konia do pary dokupić jak chcecie to podeśle filmik i foto jak pracuje kolegi przodkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podeslij koniecznie :)

a tak troche poza tematem

prubował kos robic podorywke pługiem 2 skibowym konnym ale jednym koniem?

ja mam zamiar w tym roku sprubowac zobaczym jak bedzie szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak zrobiłeś już jakiś przodek ?

co do podorywki to próbowałem w tym roku ale nie można aż tak przestawić żeby pod 1 konia było za duże przesuniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj