Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedaż ( zamiana) Gospodarstwa

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny22

johny22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 18:10

Witam wszystkich. Piszę tu w trochę nie typowym temacie mianowicie noszę się z zamiarem sprzedaży gospodarstwa ale nie rezygnacji tylko chce sprzedać jedno a kupić drugie w innym miejscu mam taką a nie inną sytuacje która mnie do tego kroku "zmusza". 

Moje pytanie dotyczy orientacyjnej wyceny tak wiem jest dużo ogłoszeń mogę sobie porównać itp, jednak chcę zasięgnąć opinii od znawców tematu i nie tylko.

Mieszkam w południowej Wielkopolsce gospodarstwo które obecnie posiadam ma areał 27 ha,  23 ha to 3-4 klasa a 4 ha to 5 klasa ziemi ziemie są w dobrej kulturze rolnej w 6 kawałkach z czego 9 ha jest zaraz przy budynkach 

Budynki, 15 letnia nowo postawiona stodoła do tego chlewnia na 150 sztuk z szerokim przejazdem na środku też 15 letnia do tego stara obora i osobno pomieszczenie inwentarskie dla loch, budynki w dużej części są otynkowane wstawione duże nowe okna plastikowe podwórko utwardzone w starym stylu kamieniami jeszcze nad oborą i inwentarskim budynkiem jest strop na którym obecnie składować można słomę i zboże, w stodole na jednej bramie z 4 jest też strop dla bezpieczeństwa kombajnu zbożowego w razie pożaru aby móc odzyskać ubezpieczenie,

Jeżeli potrzeba dodatkowych informacji proszę pytać,

Moja cena jaka by mnie interesowała to 3 ml zł, jezeli za duże czy też za mało proszę nie krytykować i głupio nie komentować tylko podać konkretne argumenty i własne przemyślenia co do mojej propozycji i własnej orientacyjnej wyceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedaż ( zamiana) Gospodarstwa Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 08 styczeń 2015 - 22:58

Powiedz czego oczekujesz w zamian, czy gospodarstwo ma byc większe itd?

Szef wszystkich szefów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 01:05

Wartość inwestycji określa jej rentowność, czyli ile lat potrzeba, aby się zwróciła. 10-letni zysk z Twojego gospodarstwa możesz potraktować jako realną jego wartość. 3 mln, to sporo kasy. Gdybyś miał akurat tyle do zainwestowania w cokolwiek, kupiłbyś takie gospodarstwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share johny22

johny22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:54

jeżeli by była możliwość to dobrze by było żeby areał się trochę zwiększył ale nie liczę na to nie jest to że tka mam być i koniec,

co do tego czy bym kupił inaczej się zapatruje ten co cały czas w tym pracuje i chce zmienić lokalizacje i ulokować kasę w innym miejscu a inaczej jak ktoś tak postu z ulicy ma kasę i by mial to kupić to wtedy na pewno bym się na to nie puścił ale bardziej taka oferta jest kierowana do wielkoobszarowych gospodarzy który mieli by w niedalekiej okolicy 2 gospodarstwo na ten przykład chociażby jako magazyny i mogli by tam w tych okolicach dalej rozszerzać działalność na wiekszą skalę