Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Skubis69    13

Kolego mysle ze piszesz glupoty dotyczace Spomleku acz kolwiek niewiem jak jest u was ale w radzyniu przy 11tys i parametrach 4,7 tluszcz bialko 3,9 i kazeinie 2,91 za listopad dostalem 1,40 parametry kosmos bo mam duzo zasuszonych ale cena jest uwazam dobra. wiadomo panie w skupie nie za mile ale nie rozmawiam z nimi co tydz tylko jak czegos potrzebuje. Nie wiem jak u was ale jezeli wala sobie w ciula to zadzwon do wielkiej pani dyrektor do radzynia i powiedz co sie dzieje a jak to nie pomoze to do prezesa. dbaj o czystosc i jakosc surowca to i cene bedziesz mial jak wiesz cennik jest ten sam w calej spoldzielni nie tak jak w mlekovicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Ja oddaje do oddziału Młynary/Elbląg i nie narzekam. Cena wporządku, panie na skupie miłe, oby tak dalej to będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

@edwin Nie słyszałem kompletnie o takich przypadkach. W Spomleku jest droga wolna, nie chcesz to idziesz do innej bez konsekwencji, żadnego obcinania ceny. Znajomy wziął od Spomleku kredyt na kilka lat jakieś 100 tys. i po kilku m-cach odszedł do ICC. Spomlek problemu nie robił kredyt może dalej spłacać w ratach tak jakby dalej tam był, tylko musi się liczyć z tym że z powrotem tak szybko go nie przyjmą (względy lojalnościowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

teraz to już sie gubię jaki jest spomlek :wacko:

 

A polmlek tak dużo z lidzbarka nawet 300 km jeżdzą po mleko :huh: , a w okolicy to wszystko biorą nawet gadałem z kierowcą najmniejsze ilości 200 , 100 i 50 l leje w mleczarkę , a nawet i po 10 l jeździł :wacko: , ale ceny wtedy koło 80 i w dół nawet 40 gr :mellow:

ale przy pożądnej ilości powyżej 2000 l/2 dni potrafią dać koło 1,4 czy wyżej

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Polmlek powoli traci dostawców, wiem gdyż nasz księgowy mówił że wielu od nich odchodzi. Z tego co wiem głównie do Spomleku, Mlekpolu i ewentualnie do Giżycka. W polmleku nie ma cennika. Kto siedzi cicho tego kantują, co innego jak ktoś ma ze 2000 l mleka na dostawe, takiego boją się kantować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

 

 
 

 

A ja mam 1,50 brutto.

Wasze 1,30 tyle nam mówi, co informacja, że w sklepie jest masło za 6zł. Przestali Wam podawać parametry?

 

 Do jakiej mleczarni odstawiasz mleko? podaj parametry bo ja w Piątnicy po odciągnięciu udziału mam 1.55 brutto z udziałem 1.65. przy wysokich parametrach tj tłuszcz 4,8 białko 3,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin654g    1

ja oddawałem do spomlek chojnice to wiem co potrafią odjebać 80gr za 6000tys l i wieczne kantowanie


plus brak wypłaty za wrzesień i pażdziernik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Danielhaker oddaje do Hochlandu i ma wysokie parametry mleka. Ja tylko mam pytanie. Czy w Hochlandzie są progi jak w Mlekovicie do których płacą za białko do 3,6 i tłuszcz do 4,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Te 1,50 napisałem ironicznie nawiązując do cen, które chłopaki piszą bez podania parametrów. Bezwartościowe liczby. Każdy może sobie tak napisać.

Tak, oddaję do Hochlandu. Za listopad było 1,34 przy parametrach jeśli dobrze pamiętam: białku 3,6%, tłuszczu 4,65% i ponad 20tys l. więc cena również dobra, porównując parametry kolegów ze Spomleku.

@Thomas, parametry trochę spadły bo przybyło trochę wycieleń, ale generalnie nie spadają poniżej b:3,3%, t:4,6%. Rekordowe były miesiąc temu, białko 3,75% przy tłuszczu 4,95%. Kiedyś raz zdarzył się tłuszcz 5,05%, ale białko było niższe.

W Węgrowie nie ma progów dla maksymalnych parametrów. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego może istnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W Hochlandzie dużo płacą za ilość szczególnie powyżej 50 tys. (+6gr) ale także za inne też sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

W mlekovicie za listopad 1.29 zł białko 3,25 tłuszcz 4,33 ilość powyżej 10 tyś 

za październik przy podobnych parametrach i i ilości powyżej 15 tyś było 1,38 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro320    1

W mojej rodzinie od początku wejścia na rynek oddaje się mleko do Danona i jak wszędzie są wzloty i upadki, ale nigdy nie można na nich narzekać. Ilość to 20000 litrów, cena 1.40  bialko-3.20. tluszcz- powyżej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj