Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1872 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 07:56

Cena mleka 2015

Koledzy trochę Was nie rozumiem. Skoro nie jesteście zadowoleni z ceny to jaki macie problem w tym żeby zmienić odbiorcę? U mnie nie ma problemu z odbiorcami raczej w terenie płaci się od 90 gr tym małym do 1,20 dużym i mleczarnie przynajmniej tutaj cały czas szukają mleka... przynajmniej moja :) Gdybym ja miał mleko po 60 gr to bym znalazł napewno lepszego odbiorcę. Chyba, że macie po jednej krowie o oddajecie hobbystycznie mleko po 300 litrów miesiecznie to wtedy może i bym się zgodził do zasadności tej ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2015 Dzisiaj, 09:40
  •  

#1522 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 listopad 2015 - 08:55

Cena mleka 2015

gnojony tak do szmacenia jeszcze 20 groszy.Ale ja bedzie 60gr to wstrzymuje produkcje wiec szmacony raczej nie bede ale to sie okaze przy 60gr bo teraz dobrze sie mowi wstrzymac ,ale pewnie nie bedzie wyjscia

Pozwól ze zacytuje Ciebie ,,Masz prawo się bać"

SM Mlekovita cena bez zmian czyli powinno wyjść około 1.4zł a moze nawet ciut wiecej bo lepsze parametry aaaa kredyty są jednak strach mnie nie obleciał :P

#1523 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 11:46

Cena mleka 2015

jak wyglada klasowanie mleka w mlekovicie? pobierane są dwie próby czy tylko jedna?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 12:46

Cena mleka 2015

Pobierane są przy każdym odbiorze, a wtedy badanie robią kiedy chcą i dowiadujesz się o wynikach w połowie i pod koniec miesiąca. 

#1525 Share marian38

marian38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo szeroko rozumiane

Napisany 03 listopad 2015 - 12:58

Cena mleka 2015 Kiedy Mlekpol podaje cenę za dany miesiąc?

#1526 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 listopad 2015 - 15:25

Cena mleka 2015

Pobierane są przy każdym odbiorze, a wtedy badanie robią kiedy chcą i dowiadujesz się o wynikach w połowie i pod koniec miesiąca.

w ramach ścisłości: po piątym odbiorze każdej połowy można dzwonić i pytać o wyniki, jak kierownik ma dobry humor to będąc osobiście- po czwartym :) jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie było wyników po piątym odbiorze no ale zapewne jest to możliwe.

#1527 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 17:44

Cena mleka 2015

Pozwól ze zacytuje Ciebie ,,Masz prawo się bać"

SM Mlekovita cena bez zmian czyli powinno wyjść około 1.4zł a moze nawet ciut wiecej bo lepsze parametry aaaa kredyty są jednak strach mnie nie obleciał :P

ja sie nie boje bo nie mam kredytow.Ty w mojej cenie gdybys sprzedawal juz bys juz byl zlicytowany przez komornika

pamietaj ze do konca kredytow bedzisesz sie bal i sikal w majtki ze strachu na slowo ""kryzys" a ja to olewam  najwyzej zamkne i bede sie smial z kredytwcow..

Koledzy trochę Was nie rozumiem. Skoro nie jesteście zadowoleni z ceny to jaki macie problem w tym żeby zmienić odbiorcę? U mnie nie ma problemu z odbiorcami raczej w terenie płaci się od 90 gr tym małym do 1,20 dużym i mleczarnie przynajmniej tutaj cały czas szukają mleka... przynajmniej moja :) Gdybym ja miał mleko po 60 gr to bym znalazł napewno lepszego odbiorcę. Chyba, że macie po jednej krowie o oddajecie hobbystycznie mleko po 300 litrów miesiecznie to wtedy może i bym się zgodził do zasadności tej ceny.

kolego nie ma jak zmienic dostawcy.np mleczarnia w nowym saczu wogole nie przyjmuje nowych dostawcow.a mleka 100km wiez sie nie oplaca

#1528 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 18:07

Cena mleka 2015

a gdzie oddajesz mleko? Tarnów potrzebuje, Inter Milk potrzebuje, Jasienica potrzebuje, Mlekovita potrzebuje zadzwoń do nich popytaj...

#1529 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 listopad 2015 - 22:24

Cena mleka 2015

ja sie nie boje bo nie mam kredytow.Ty w mojej cenie gdybys sprzedawal juz bys juz byl zlicytowany przez komornika

pamietaj ze do konca kredytow bedzisesz sie bal i sikal w majtki ze strachu na slowo ""kryzys" a ja to olewam  najwyzej zamkne i bede sie smial z kredytwcow..

kolego nie ma jak zmienic dostawcy.np mleczarnia w nowym saczu wogole nie przyjmuje nowych dostawcow.a mleka 100km wiez sie nie oplaca

Nie sadze gdyż moje kredyty nie przekraczaja 30% wartości mojej ziemi o zabudowaniach inwentarzu i srodkach ruchomych nie wspominajac mamy kryzys i jakoś nie sikam najwyzej sprzedam wszystko i pojde do pracy ale nie bede ciułał na wszytko nie wiadomo ile lat i innym zazdroscił i zyczył jak najgorzej jak ty.

#1530 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 22:37

Cena mleka 2015 Przy obecnej cenie chyba szybko nie pójdziesz do pracy he he u mnie przy dość słabych parametrach i mniejszym litrażu za wrzesień było chyba 1.29 zł także my nie mamy co kredytu bać się, no ale są tacy którzy martwią się o twoje finanse... (???)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share Janusz342

Janusz342

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 09:11

Cena mleka 2015 Mleczarnia sierpc 5 groszy dopłaty za kazdy sprzedany litr oraz 12 groszy dopłaty jako prezent świąteczny :)

#1532 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 07 listopad 2015 - 14:31

Cena mleka 2015

OSM Czarnków 1,08 netto 12tys, białko 3,4 tłuszcz 4,2

#1533 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 09:36

Cena mleka 2015

Potrzebuje cen mleka z mleczarni ktore odbieraja mleko z woj, łódzkiego do ktorej ewentualnie mozna sie przenies, prosilbym o ceny i orientacyjne wiadomosci o nich. chodzi mi o cene przy dostawach 40tys co miesiac

#1534 Share porems

porems

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 12:02

Cena mleka 2015

ROTR Rypin 17700l bi 3,58 tł4,62 0,88 zł brutto

#1535 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 12:27

Cena mleka 2015

Rotr nadal ekskluzywna cena za surowiec :D

#1536 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 listopad 2015 - 12:50

Cena mleka 2015

Hochland Węgrów

Ilość: >20tys. l

tłuszcz: 4,95%

białko: 3,75%

cena: 1,31

Od 1.11 podwyżka 7 groszy.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1537 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 14:04

Cena mleka 2015 Hochland sprzedał Mlekovicie zakład w Baranowie to i na podwyżkę pieniądze się znalazły he he
Zastanawia mnie tylko co oznaczają słowa: dalsza współpraca. Czy to początek przejmowania Hochlandu przez Mlekovitę?
Informacja napawająca optymizmem... nasze polskie wykupuje coś zachodniego

#1538 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 15:30

Cena mleka 2015

Od kilku miesięcy otrzymuję 0,94 zł brutto przy ilości w granicach 10 tyś l (raz więcej, raz mniej), parametry w normie. Moja mleczarnia zrobiła sobie 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia, co znacznie utrudnia negocjajcje z innymi odbiorcami. W okolicy jest kilka mleczarnii, z których jedna zminiejszyła skup o połowe a do innej ciężko się dostać albo nie szukają dostawców. Czyli nie jest tak kolorowo i łatwo jak u Ciebie. I co robimy? Działamy dalej.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#1539 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3180 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 16:15

Cena mleka 2015 Darek skąd takie informacje? Wydawało mi się, że po tym jak hochland w Baranowie dostał zakaz eksportu do ruskich, bo coś tam wykryli przejął ich Polmlek. Jednak jak byłem tam miesiąc temu to dalej wisiały barwy hochlandu. Nie pamiętam gdzie natknąłem się na tę plotkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:17

Cena mleka 2015 Jest to informacja potwierdzana podobno przez obie strony. Wpisz w google tagi mlekovita hochland w baranowie, wyskoczy cała lista stron gdzie ta informacja jest publikowana od ponad tygodnia

Edytowany przez daremw, 08 listopad 2015 - 18:21.