Polecane posty

Grabos1981    691

od 1 kwietnia w Piątnicy ma wejść program zrównoważonego żywienia. czyli najprościej pisząc zakaz stosowania pasz w których jest GMO. co do ceny mleka w Piątnicy to chyba ostatni miesiąc po 1,5za litr. chyba będzie...... obniżka bo na rynku źle się dzieje:( co niektóre mleczarnie czyt. Grajewo wprowadza produkty "Piątnico podobne" ale w niższych cenach. A dla kupujących cena odgrywa znaczącą role.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

sory,że nie na temat ale proszę o porade.

Teść brata ma 10 krów i średnio za mleko wychodzi mu 4tyś(w tym m-cu po 1,13zł tłuszcz 4,2 białko nie wiem), wg mnie i brata to strasznie niska wydwjność. Krowy to ncb i prawie wszystko po "swoim byku". Zywienie sianokiszonka, ziemniaki, śruta 80% żyta 20% owsa i jakiś koncentrat 25kg na 3 tygodnie. Chłopina staroświecka i do kiszonki z qq nie da się przekonać. Załatwiłem mu 2 jałóweczki hfxnrf to żywieniem szybko sprowadził je do parteru.Zaznacze że mocznik nie wchodzi w gre, a moje pytanie czy śruta sojowa(0,5kg/szt)  przy tym żywieniu da zwiększenie wydajności? Czy może przy tym żywieniu i braku genetyki to już jest max. Wiem, że średniowiecze ale stary chłop i w dodatku z tych co nie przetłumaczysz

wydajnośc to nie tylko żywienie, to środowisko, komfort, udział weterynarza. 

Ale jeśli chodzi o żywienie to teraz tylko dawka dla krowy opiera się na kukurydzy, żyto zakwasza i 80% to stanowczo za dużo, 300-500 dag śruty rzepakowej by się przydało ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

Ja to o Piątnicy usłyszałem od prof. żywienia, jego zdaniem  w przyszłości wyjdzie im to na plus jak nauczą się produkować białko ze swojego pola. Nie koniecznie wysoka wydajność na soji to duży zysk, raczej obecna cena śruty sojowej nie utrzyma się na takim poziomie.

 

 

Mlekovita Baranowo 10-15 tyś, tł 4.17 białko 3,31 cena 1,18zł netto. Ciekawe czy szarpną się na jakoś premię w grudniu. 

 

już staniało o 5gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A wiadomo coś o premii w Mlekpolu? Albo o podwyżkach?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

22 ma być rada w mlekpolu, a co będzie to nie wiadomo


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego z osm radomsko jestem w podobnej sytuacji z ilością mleka tylko cena 0.89zl netto tl 3.7 bi 2.7 a z moich badań jest dużo wyżej tylko oni nasze jednostki bańkowcom dokładają . słyszałeś cos zmianie prezesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

OSM Łowicz przedział ilościowy między 7000 - 10000 litrów Tłuszcz 4,87 % Białko 3,66 % Ocena użytkowości mlecznej Cena brutto dla Vat-owca z grudzień 1,14 

poprostu żal.pl Łowicz sięga dna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Witam jestem nowy.

OSM Radomsko 7000-8000 l tłuszcz 4,5% białko 3,3% 0,99 zł netto. Porażka I żadnych premii...

 

to ty masz netto a ja brutto...premi to u nas nigdy nie było w radomsku....inne mleczarnie z okazji swiat cos daja ale nie u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam kolego z osm radomsko jestem w podobnej sytuacji z ilością mleka tylko cena 0.89zl netto tl 3.7 bi 2.7 a z moich badań jest dużo wyżej tylko oni nasze jednostki bańkowcom dokładają . słyszałeś cos zmianie prezesa?

Prezes podobno ma się zmienić ale nic więcej nie wiem bo nie jestem udziałowcem. Ale wiem ze bańkowcy (w zlewni) dostają ok 0,80 zł a oddają max 2000 l. To jest śmieszne... ja daje krowa śrut rzepakowa ziarno kukurydzy lucerne i dostaje tak słaba cenę... a kredyty gonią...

Słyszał ktoś gdzie mogę zbadać mleko na tucz i białko? OSM Radomsko. Jak dla mnie robią mnie w konia.

Wiecie może gdzie mógłbym zbadać mleko na tłuszcz i biało? OSM Radomsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Panowie wiadomo coś o tej pomocy unijnej dla producentów mleka? Chodzi mi o te 2gr do kg kwoty mlecznej. Bo zrobiła się cisza na ten temat, a miało się od 1 grudnia wnioski składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No właśnie dobre pytanie niby 2 gr to mało ale zawsze kilka groszy wpadnie

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Cholota się na gorze zmieniła i się wszystko przesunęło mówią ze do czerwca maja czas ,ale co najlepsze to ci najwięksi się tez domagają to jak oni by dostali to ciekawe czy po1gr będzie .Cena w Żurominie to tłuszcz 4,00 bialko3,20 6000 l 1,10zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ci, którzy dostają powyżej 1,00zł/l niech już tak nie lamentują. Już od połowy roku gdzieś cena jaką otrzymuję jest poniżej 1,00zł/l. Za listopad otrzymałem 0,99zł/l brutto przy ilości ok 10 tyś l, białko 3,55, tłuszcz 4,2. Zmienić mleczarnię? Ok, ale na którą skoro okoliczne płacą podobnie. Jedynie Mlekovita w tej chwili jakoś płaci, ale mam 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia :blink: Koło "nałapało" dostawców w okolicach i cena już poleciała mocno w dół...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Szkoda ze u nas w Radomsku nie ma żadnych umów bo nawet ceny nie można wynegocjować... a od początku grudnia oddaje co drugi dzień po 600 ltorów i białko 3,1 porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Bielmlek Bielsk Podlaski za listopad 9,5tyś litrów, tłuszcz 4,25, białko 3,25. Cena netto 1,01. Malizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Jak na samodzielną mleczarnię takiej wielkości to całkiem nieźle a OSM Hajnówka jak płaci?  MLEKPOL musi przejąć OSM Radomsko wtedy zaznacie co to znaczy w miarę godziwa płaca za pracę tj za mleko. Prezes Borawski nie ma już za bardzo w który zakład inwestować to w sam raz zainwestuje w nowo przejęty (swoje ma naprawdę doinwestowane i na tle innych spółdzielni to jest Ameryka nie biorąc pod uwagę Piątnicy ale to spółdzielnia innej kategorii) także OSM Radomsko dążcie do lepszego oddajcie się MLEKPOLOWI a będzie Wam lepiej!!!!

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ci, którzy dostają powyżej 1,00zł/l niech już tak nie lamentują. Już od połowy roku gdzieś cena jaką otrzymuję jest poniżej 1,00zł/l. Za listopad otrzymałem 0,99zł/l brutto przy ilości ok 10 tyś l, białko 3,55, tłuszcz 4,2. Zmienić mleczarnię? Ok, ale na którą skoro okoliczne płacą podobnie. Jedynie Mlekovita w tej chwili jakoś płaci, ale mam 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia :blink: Koło "nałapało" dostawców w okolicach i cena już poleciała mocno w dół...

 

Przecież w OSM Koło cennik obowiązuje od 1.04.2015 roku. Mówi się o nieśmiałych podwyżkach rzędu 3 groszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Panowie wiadomo coś o tej pomocy unijnej dla producentów mleka? Chodzi mi o te 2gr do kg kwoty mlecznej. Bo zrobiła się cisza na ten temat, a miało się od 1 grudnia wnioski składać.

 

z tego co czytałem jakiś czas temu to ma być pomoc bez składania wniosku i ma być wypłacona 0,019 do litra do posiadanego limitu. ale kiedy to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ci, którzy dostają powyżej 1,00zł/l niech już tak nie lamentują. Już od połowy roku gdzieś cena jaką otrzymuję jest poniżej 1,00zł/l. Za listopad otrzymałem 0,99zł/l brutto przy ilości ok 10 tyś l, białko 3,55, tłuszcz 4,2. Zmienić mleczarnię? Ok, ale na którą skoro okoliczne płacą podobnie. Jedynie Mlekovita w tej chwili jakoś płaci, ale mam 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia :blink: Koło "nałapało" dostawców w okolicach i cena już poleciała mocno w dół...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj