Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Przy waszej cenie i bez premii da się przeżyć :) Prezes piątnicy chwali się że jego mleczarnia stawia na galanterie a ona nie jest podatna na zmiany cen na rynkach europejskich i światowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

dla jego marki może i nie jest bo jako jedyna mleczarnia w kraju może dyktować ceny i warunki hurtowniom i sieciom handlowym nie chcesz nie handluj Piątnicą której produktów wszyscy szukają dlatego jego galanteria nie jest podatna na wahania cenowe bo to on dyktuje ceny Piątnica nie idzie na ilość lecz na jakość taką przyjęła strategię inna od reszty co się sprawdziło i skutecznie realizuję swoją politykę przez co osiąga wysoką marże na swoich produktach przez co stać ją płacić średnio pensję pracownikom na poziomie 4,5 tys zł a rolnikom taką cenę za surowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

sielanka wszystkim oj tam to mają dobrze i pracownicy i rolnicy a u nas bida na kredyty biorę kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Piatnica daje ładnie....Łowicz 10-20tys  tł 4,5, bi 3.55 ocena 1.16brutto vat  i jak tu sie zrównać z nimi.... To tak jakby porównac dopłaty nasze z niemcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

zapomniałem dodać w tej cenie którą podałem 1.65 brutto z udziałem to wliczona jest dopłata do oceny 2gr jeszcze za uchybienie przepraszam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekovita oddział Trzebownisko 1.15zł <10.000litrów, tł 4.06 białko 3.24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

@xxpawlusxx Nie wiem co u ciebie się tam dzieje ale u siebie bardzo dawno takich dobrych wyników nie miałem odpukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

pewnie chodzi o gwałtowne i znaczne spadki na białku i tłuszczu

 

u nas w ciągu tygodnia tłuszcz i białko o ok 0.4-0.5 w dół

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

a u mnie jak najbardziej w normie nawet komórki mam w przedziale 80-130 co nigdy się nie zdarzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

w mlekpolu był okres że wyniki odstawaly od rzeczywistości tzn. miałem 2 razy wyniki pod rząd i pierwsze pokazywały ponad 700 komórek somatycznych a na drugi dzień lekko ponad 400 nawet nie zdążyliśmy zareagować bo wcześniej było około 250 a potem jeszcze spadły do 280. a jeśli chodzi o aktualne wyniki to już w grudniu mam tł 4,9 białko 3.,4 somatyczne 200 i mocznik 170. za Listopad średnia to 4,5 tłuszcz białko 3,35 i mam cenę 1,22 netto dla vatowca. mlekpol nie podnosi cen bo musi mieć kasę na wycieczki dla pracowników


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

@grzesiu - alkoholowe


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpawlusxx    21

jak przeszliśmy na odbiór samochodem to sometyczne jak nigdy krowy szczepione. sami dajemy mleko do badania i ogolem wychodzi dobre a ich wyniki to pozaklasowe. nir wiem o co dla nich chodzi
@karol091193 u mnie podobnie np dzisiaj lekko ponad 300 a po 2 odbiorze lekko ponad Ale 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin654g    1

 

xxpawlusxx nie daj se brać prób przez samochód one nigdy nie wychodzą bo zawsze w aparaturze zostaje mleko poprzednika

 

u mnie było to samo a teraz jestem z mleczarnią w sądzie za to

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

kolego, ale to była średnia liczba komórek somatycznych z całego stada, czyli były krowy które miały po 200 tys i powinny być takie które mają mastitis i 1,5 albo 2mln komórek somatycznych lub dużo więcej. U takich sztuk z dnia na dzień nie spadnie ta liczba a będzie się tylko zwiększać. Kiedyś jak przyszły wyniki 500 tys. komórek somatycznych to przebadaliśmy wszystkie sztuki w laboratorium i wyszło nam że 3 sztuki miały od 1,5 do 2,5mln komórek somatycznych, jakieś miały powyżej 400 tys i były takie co miały po 200 lub poniżej a płyn do badanie mleka nic nie wykazywał. Taką sztukę albo wyleczysz albo sprzedajesz. Więc to, że komórki idą w górę to jest normalne, ale to że z  700  od razu spada do 430 i to bez leczenia czy też eliminacji żadnej sztuki to nad tym trzeba już się zastanowić. Dopóki średnia nie przekracza 350 tys to nikt z nas nie robi awantury w mleczarni(bo to i tak nic nie da) tylko bada się mleko, i zawsze między mleczarnią a laboratorium oceny mleka różnica była bardzo mała, więc taki błąd pomiaru traktuję jako normę, gorzej jak by różnica wynosiła więcej jak 50 tys. Był okres, że człowiek zastanawiał się nad likwidacją stada, ale jakoś się powoli normowało i dalej było ok


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jak masz problemy z gronkowcem to można cuda robić a somatyka i tak będzie skakać. Skacze też bardzo mocno przy podkwaszeniach.
Ja puki co jestem bardzo zadowolony somatyke mam na poziomie 220 tyś. Ale wystarczy ze niedomieszam wozu i już mam 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

jakie wycieczki?

Zapewne Chodzi mu o wyjazdy rady nadzorczej  do ciechocinka i do stanów zjednoczonych mówią o tym w terenie nie oddaję do mlekpolu a też o tym słyszę jak się bawić to na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

nie mają jak prywatnie to trzeba służbowo


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

ŁOTR Rypin 4.4 tłuszcz 3.4 białko 5tys l 0.86gr  :lol: ja juz sam nie wiem śmiać się czy płakać ale chyba najlepszym rozwiązaniem to będzie ucieczka do mlekovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj