Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1872 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 19:26

Cena mleka 2015

zobaczysz za 10 lat co z nim bedzie jak powiedzialem pieniazki rozchodza sie szybko.

i co on zostawi dziecku myslenie dziecka w pieluchach

Ma 61 lat czy kolejne 10 dożyje kto wie w dzisiejszych czasach a następcy nie było nikt nie chciał zostać u niego na roli.Dom sobie wyremontowal 4 lata temu z zawodu jest mechanikiem więc sobie poradzi chyba.Było nie było ale hodowla bydła mlecznego to chyba najbardziej nie wdzięczna praca.Jak ktoś dostaje 60gr to gdzie jest granica wytrzymalalosci przy takiej cenie to tylko się dokłada do interesu ile można wytrzymać. Z drugiej strony 2 moich sąsiadów sprzedało 3 lata temu ziemię ( sam część kupiłem) i żaden z nich nie wydał kasy bo zmarł jeden na wylew drugi na zawał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2015 Dzisiaj, 13:29
  •  

#1382 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:01

Cena mleka 2015

Mlekovita Wysokie Mazowieckie

ilość powyżej 10000 litrów

tłuszcz 4.19

białko 3.14

cena 1,2514 zł brutto

nie jest źle

#1383 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:42

Cena mleka 2015

8000 l białko 3,0 tłuszcz 4,2 cena 0,94 gr polmlek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 10:43

Cena mleka 2015 1,25 nie jest zla cena to kiedy bedzie zla rolnicy na zachodzie przy większych doplatach za mleko w cenia 1,35 ida strajkowac po stawka glodowa za mleko a u nas 1.25 i nie jest zle cena 1,45 min rentownosci po zatym wielkie pieniadze na mleku skonczyly sie moim zdaniem razem ze zniesieniem kwot mlecznych i wsadzeniem mleka na wolny rynek europejski tam rolnicy sa zgrani i wywalcza cene panstwo doplaci albo UE i zniszcza nasze mleko tak jak inne dziedziny pozdrawi

#1385 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 11:00

Cena mleka 2015

Cena 1,25 to jest taka cena za którą da się wyżyć, tylko pamiętajcie o tym, że każda maszyna w końcu się skończy, będzie trzeba wymienić na inną, nowszą, tylko za co? tak samo jak mowa o niektórych którzy twierdzą że ich koszt produkcji mleka to 60-70 gr za litr, tylko zapomnieli o tym że maszyny i budynki pobudował i pokupował im tatuś a nic nie jest wieczne... Kiedyś prawie co roku ktoś w każdej wsi coś budował, teraz tylko nieliczni budują nowe obory, garaże itd...

Edytowany przez PATr, 16 wrzesień 2015 - 16:21.

#1386 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 15:14

Cena mleka 2015 Daremw nie ma kredytów, więc nie dziwcie się, że tak pisze. Przy tej cenie nie da się inwestować. To jest tylko bytowanie na tym co już się ma i jak wspomnieliście kiedyś się zużyje.

#1387 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 17:54

Cena mleka 2015

fakt że kredytów nie mam, jednak nie zgodzę się że nie można inwestować, może i gospodarstwo mam nieduże ale w tym roku wiedzie mi się całkiem dobrze i w tym roku zainwestowałem kilkadziesiąt tysięcy, przyszły rok przyniesie kolejne inwestycje i nie mam zamiaru zwalniać chyba że cena mleka spadnie jeszcze, także ja sobie radzę.

#1388 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 21:43

Cena mleka 2015

daremw - mam podobną ilość mleka w miesiącu co Ty, nieco wyższe białko (3,35-3,40) i otrzymuję poniżej 1zł/l brutto. Mam kredyty do spłacenia i mimo wszystko się jakoś kręci. Nie lamentuje z powodu niskiej ceny jak niektóre osoby na forum, bo niczego to nie zmieni. Robię swoje i trzeba działać dalej. Zaznaczę tylko, że mleko to nie mój jedyny dochód: sprzedaję zboże i buraki cukrowe. Jak na razie krowy są, ale w przyszłośći raczej ich nie będzie - szkoda nerwów  :) 

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#1389 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 11:15

Cena mleka 2015

Każdy ma jakiś swój cel, jeden cale zycie pracuje na maszyny, inny woli kozystac z zarobionych pieniędzy inaczej, jednego cieszy nowy plug, jeszcze innego nowe auto czy wczasy za granica. Wazne żeby robic to co się lubi, żeby mieć swój sposób na zycie, nawet jeśli jest to hodowla krow, do tego chyba trzeba się urodzić, Bo nie dość ze ciezka praca i człowiek uwiązany, to jeszcze nie dochodowa lub prawie nie dochodowa, cena 1.25 nie można nazwac dobra cena, jak już to cena minimalna, która da pokrycie kosztów i pozwoli skromnie zyc.

#1390 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 14:09

Cena mleka 2015 Z tym skromnym życiem nie przesadzaj :) poza tym co mają mówić ci którzy mają poniżej złotówki? Mi z każdego miesiąca zostaje. Przy tej cenie wystarczy rozsądnie gospodarować piebiędzmi (to nie znaczy skąpić) i bez problemu być na plusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 19:43

Cena mleka 2015

@daremw masz rację, jak się racjonalnie gospodaruje pieniędzmi i nie ma zobowiązań to i z każdego miesiąca coś zostaje. Ale co z tego jak to co zostało najpierw szło na zakup paszy, bo jest jej 1/3 albo i więcej, mniej niż w zeszłym roku a teraz idzie na karę do tego jakiś niespodziewany wydatek typu awaria, remont.

#1392 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 wrzesień 2015 - 20:28

Cena mleka 2015 Ja też na tą cenę mleka nie narzekam. Wiadomo niektórym ostudziło zapał.Ale niema co narzekać.

Edytowany przez rolstudent, 17 wrzesień 2015 - 21:07.

#1393 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 07:32

Cena mleka 2015 LamboEVO ja rozumiem ten punkt widzenia, to że sobie nieźle radzę przy tej cenie to nie znaczy że bym nie wolał wyższej bo to by oznaczało proporcjonalnie wyższe wpływy i zostawało by może dwa razy tyle co teraz no ale co poradzisz. No i ja na pasze patrzę inaczej bo mam spore zapasy z ubiegłego roku i wystarczą one spokojnie do końca roku jak nie dłużej, qq też zapowiadała się cały czas co najwyżej przeciętnie ale patrząc co u innych to ja jestem w komfortowej sytuacji więc mam inny puntk widzenia całej sytuacji. Awarie swoją drogą bo spory zapas gotówki u mnie to podstawa, robię tak żeby nic mnie nie zaskoczyło.

#1394 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 18 wrzesień 2015 - 09:00

Cena mleka 2015

Hochland Węgrów

Ilość: >20tys

białkio: 3,70%

tłuszcz: 4,92%

cena: 1,30zł

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1395 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 17:11

Cena mleka 2015

@daremw masz rację, jak się racjonalnie gospodaruje pieniędzmi i nie ma zobowiązań to i z każdego miesiąca coś zostaje. Ale co z tego jak to co zostało najpierw szło na zakup paszy, bo jest jej 1/3 albo i więcej, mniej niż w zeszłym roku a teraz idzie na karę do tego jakiś niespodziewany wydatek typu awaria, remont.

pieniędzy wydanych np. na pasze czy eksplatacje maszyn nie powinno się liczyc jako tych które zostały, powinny być wliczone do kosztów,

#1396 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 20:04

Cena mleka 2015 Ja liczę właśnie to co faktycznie zostaje, odliczam też przyjemności typu imprezy. A to co zostaje to pieniądz w żaden sposób nie ulokowany który leży i czeka na jakiś szczytny cel ;)

#1397 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 12:59

Cena mleka 2015

Chodziło mi bardziej o to, że te pieniądze by zostały ale susza to drugi czynnik który zabiera ten zysk. Może napiszę to tak, gdyby nie susza rok by się zamknął na + . 

#1398 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 wrzesień 2015 - 20:06

Cena mleka 2015 Ja uważamy żeby nie ta susza cena mleka spadła by jeszcze nizej. Bo wszyscy zwiększyło produkcję bez umiaru. A tak mocno pogoda zweryfikowala plany produkcyjne.

#1399 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 21:13

Cena mleka 2015

Nie wiem jak tam w innych regionach ale u mnie kierowca cały czas mówi że mleka coraz mniej na samochodzie a o podwyżkach ani słowa. Spece BGŻ na wiosnę prognozowali wzrost cen a tu nic z tego się nie sprawdza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 21 wrzesień 2015 - 21:31

Cena mleka 2015

Bo cenę mleka nie reguluje podaż tylko spekulacje i wiadomo o tym już od bardzo dawna...