Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad82    50

Kolego timasz, rozumiem co masz na myśli gdyż przez wiele lat byliśmy dostawcami polmleku. Polmlek jest firmą prywatną, robią sobie z ludźmi co chcą i jak chcą. Właśnie przeszliśmy do Spomleku który to właśnie jest spółdzielnią. Tu nie ma już mowy o kantowaniu ludzi, teraz przy ilości około 16000 miesięczne wychodzi nam 1,34. Rozmawialiśmy z kierowniczką skupu i co się okazuje mleczarnia daje rolnikom inwestującym 2 % wsparcia, tj. 2 % sumy kredytu zaciągniętego na inwestycje, pomoc ta doliczana jest do wypłaty przez 5 lat. Co do ceny na dzień dzisiejszy jeśli miałbym 3x tyle surowca przy tych samych parametrach otrzymałbym ok 1,40 zł. Wiem że za rok czy dwa może wiele się zmienić, lecz myślę że gorzej już chyba nie będzie :) a do wszystkich dostawców polmleku: uciekajcie od nich puki możecie, tyle ode mnie :)

Ps. Decyzja o budowie i tak już zapadła, we wtorek ruszają wykopy. :)

 

1,34 wolne żarty..... Kredyty to się bierze w banku !!!!! jesteś już uziemiony na 10 lat :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

@konrad82 masz jakiś problem że ktoś jest w Spomleku?  Ja też do nich oddaje i jest dobrze. Swoją drogą Wszędzie dobrze gdzie nas nie Ma.

 

@kkuba powodzenia przy budowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kredyt w mleczarni to najgorsza głupota jaka może być, no chyba że ktoś da ci takie warunki że jak od nich odejdziesz to nie musisz ani oddać żadnych odsetek ani spłacić reszty kredytu w jednej racie ale chyba żadna mleczarnia takich nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

'@Konrad82, @PATr, to nie jest żaden kredyt tylko bezzwrotna pomoc w postaci dopłaty do wypłaty za mleko. Wielkość tej pomocy zalężna jest od sumy kredytu zaciągniętego w BANKU.
@kamilrudy, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

kkuba moja rada nie wiąż sie z tym Spomlekiem na ,,stałe''

Nie wiem jaką  umowę podpisałeś , ale u nas oni płacą koło 1zł.. i ludzie od nich uciekaja całymi wioskami.

Uciekłem od nich 2 lata temu i nie żałuje ,karne odsetki musiałem zapłacić...

@ kamilrudy jeżeli dla ciebie 1 zł jest dobrze to po gratulować  rozumu...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

@konrad 82, dziwne, niedaleko mnie oddają do nich mleko już od kilku lat. Rozmawialiśmy z jednym dostawcą i złego słowa na nich nie mówił. Mimo wszystko dzięki za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja też na nich nie powiem złego słowa , co do badania mleka i prób to jest ok. Ale słabo płacą...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

MLEKPOL oddział Grajewo przedział 9000-15000 litrów tł.4,29 bi.3,24 cena: 1,28zł brutto dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ZM Sokołów  10,000l tłuszcz 4,5 białko 3,3 cena 1,12 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

A co powiecie nt osm radomsko dzisiaj sie dowiedzialem ze przejmuje nas mlekpol

Bardzo   możliwe. Potwierdzone info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nie przedłużą obecnej 5 groszowej premii za przekroczenie kwoty. Okaże się na koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Słyszał ktoś jeszcze o obniżce -5gr w Mlekovicie ?

nic nie słyszałem,  Paweł możesz usunąć skrzynkę bo mam do Ciebie pytanie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

kkuba moja rada nie wiąż sie z tym Spomlekiem na ,,stałe''

Nie wiem jaką  umowę podpisałeś , ale u nas oni płacą koło 1zł.. i ludzie od nich uciekaja całymi wioskami.

Uciekłem od nich 2 lata temu i nie żałuje ,karne odsetki musiałem zapłacić...

@ kamilrudy jeżeli dla ciebie 1 zł jest dobrze to po gratulować  rozumu...

 

Przeczytaj kilka postów wyżej jaką mam cenę za surowiec i nie pierdziel głupot

Nie musiałeś pakować się w kredyty i teraz lamentować

kkuba moja rada nie wiąż sie z tym Spomlekiem na ,,stałe''

Nie wiem jaką  umowę podpisałeś , ale u nas oni płacą koło 1zł.. i ludzie od nich uciekaja całymi wioskami.

Uciekłem od nich 2 lata temu i nie żałuje ,karne odsetki musiałem zapłacić...

@ kamilrudy jeżeli dla ciebie 1 zł jest dobrze to po gratulować  rozumu...

 

Przeczytaj kilka postów wyżej jaką mam cenę za surowiec i nie pierdziel głupot

Nie musiałeś pakować się w kredyty i teraz lamentować

@konrad82 Pochwal się ile to dostajesz za swoje mleczko. Rozwiejemy wątpliwości :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mowie Ci jak jest , u nas rolnicy lamentują że tylko 1zł . Spytam jutro kumpla to Ci powiem ile płacą.

Masz bardzo dobre białko! A do kazeiny to od jakiego stopnia dopłacaja?

23tyś białko 3.3 tłuszcz 4.1  1,26 zł  brutto dla watowca.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Spomlek zaczął od października za każdą jednostkę kazeiny a nie jak wcześniej za jednostkę białka płacić.

Już wcześniej zaczynałem schodzić z hf. mam teraz dużo monbeliarda , sim+hf , mon+hf. Hf są cieniutkie jeśli chodzi o kazeine a mleczność?? Dwa ostatnio monbeliardy zasuszałem przy 17 litrach. O zdrowotności nie wspomnę. Tylko jest jedna wada, ich temperament, ale i z tym sobie radze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Od kilku lat krzyżuję hf-y z monteliarderami i po zachowaniu widzę, że te drugie są raczej spokojne i takie "przymulone" :)  Obecnie większośc kryjemy czerwono-białym hf, ponieważ przy montbeliarde były kłopoty przy porodzie.

Co do ceny u nas od listopada +4gr/l co daje 0,98zł/l brutto :blink: (przediał 7-12 tyś l)

Od pracownika Federacji słyszałem, że Mlekovita i Koło nieco obniżyli cene. Przynajmniej w mojej okolicy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

W chwili obecnej Mlekovita jeszcze nie obniżyła ceny. Przyjdzie koniec miesiąca to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temperament jak u innych. Mają swoje humory, ale rasa bardzo przyjemna. Szkoda, że Mlekovita mimo, że produkuje sery nie premiuje za kazeinę. Im lepsza kazeina tym mniej mleka potrzeba na kg sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Nie dawno byla mleczarka. Patrze wychodzi facet jakis, pytam sie kirowcy kto to a on ze Typ z Grajewa na kontroli jezdzi razem z nim. No ok Typ wlazl do pomieszczenia otworzyl zbiornik sie porozgladal nic nie gadal wiec chyba wszystko ok i poszedl do Samochodu. Skonczylo pobierac mleko, stoimy i czekamy na raport ale slysze cos burczy ja wchodze a tam wlaczony zbiornik do Mycia !! Ja mowie jakim cudem ?? Woda sie leje na pomieszczenie i wgl... Dobrze ze woda do mycia idzie dolem bo jak gora to bylo by wody w mleku... Ten Typ to wlaczyl i ciekawe po co?? Czy chcial nas udupic zeby bylo wody w mleku czy zachcialo mu sie wlaczyc mieszadlo... Wiec panowie uwazajcie...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj