Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1872 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1615 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:01

Cena mleka 2015

Na parametry na pastwisku to akurat jest loteria, u mnie gdzie od 17 lat krowy nie widziały pastwiska, wahanie parametrów jest tylko wtedy gdy zmienię coś w dawce żywieniowej, a tak są stałe przez cały czas, i u mnie w mleczarni też się niektórzy burzą, że na parametrach oszukują a u mnie zawsze identycznie jak w wynikach z federacji z oceny więc albo nierównomiernie żywią albo na pastwisku gdzie niestety nie da się przewidzieć co krowy zjedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2015 Dzisiaj, 13:40
  •  

#1022 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 czerwiec 2015 - 16:59

Cena mleka 2015

zasadniczo to może krowy chodziły na starej trawie a potem przeszły na młodą i stąd problem z tłuszczem sam mam parodię z parametrami zapomniałem że białko trzeba zwiększyć ;)

ilość prawie 12 tys litrów białko 3.06, tłuszcz... 4.56 w pierwszej połowie miesiąca był mniejszy a potem wyraźnie podskoczył bo trawa się zastarzała

cena 1.2682 zł czyli cena stoi w miejscu i nie spada na szczęście

#1023 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 22 czerwiec 2015 - 18:59

Cena mleka 2015

mleczarnia ROTR za czerwiec -8 gr i całkiem możliwa upadłość przed końcem roku

skad takie info i czy jest to pewne o tej obnizce?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share porems

porems

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 19:44

Cena mleka 2015

skad takie info i czy jest to pewne o tej obnizce?

raczej jest to pewna informacja kierowca mi dziś mówił tylko trzeba poczekać na smsa potwierdzającego, a i juz mają 9 cystern mniej mleka na dzień a od 1 lipca kolejne 8 mniej, wszyscy przenoszą się do mlekowity.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 25 czerwiec 2015 - 09:57.

#1025 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:45

Cena mleka 2015

ooo to ciekawie się dzieje nie ratują się aby ktoś ich przyłączył?? 

#1026 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:25

Cena mleka 2015

zasadniczo to może krowy chodziły na starej trawie a potem przeszły na młodą i stąd problem z tłuszczem sam mam parodię z parametrami zapomniałem że białko trzeba zwiększyć ;)
ilość prawie 12 tys litrów białko 3.06, tłuszcz... 4.56 w pierwszej połowie miesiąca był mniejszy a potem wyraźnie podskoczył bo trawa się zastarzała
cena 1.2682 zł czyli cena stoi w miejscu i nie spada na szczęście

Nie masz czasem krów w ketozie ? U mnie to tłuszcz 4% jest nie osiągalny, mimo,że dostają w oborze kiszonkę z kukurydzy.

#1027 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1615 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:28

Cena mleka 2015

To jaką ty dajesz dawkę  żywieniową że twierdzisz że tłuszcz 4% jest nieosiągalny? u mnie parametry można powiedzieć wzorcowe tłuszcz 4-4.1, białko 3,45, 70 krów

#1028 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 21:38

Cena mleka 2015 Chodzi mi o pastwisko, ale z podsumowania roku kwotowego średni tłuszcz wyszedł tylko 3,9 %, najsłabiej od kilku lat. Nie mam pod oceną ale od jesieni 2razy w miesiącu badam mleko w niezależnym laboratorium na własną rękę i tłuszcz zawszę wychodził wyższy, dopiero w kwietniu i w maju parametry wyszly podobne. Przypadek, że dopiero po końcu kwotowania ?

#1029 Share porems

porems

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:03

Cena mleka 2015

ooo to ciekawie się dzieje nie ratują się aby ktoś ich przyłączył?? 

Kierowca mówił że byli przedstawiciele z mlekovity z propozycją aby ich przejąć z długami to prezes się nie zgodził pewnie (woli kłaść ile się da do własnej kieszeni i ogłosić bankructwo)

Edytowany przez porems, 23 czerwiec 2015 - 09:30.

#1030 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 czerwiec 2015 - 11:00

Cena mleka 2015

Nie masz czasem krów w ketozie ? U mnie to tłuszcz 4% jest nie osiągalny, mimo,że dostają w oborze kiszonkę z kukurydzy.

u mnie tłuszcz nigdy nie spadł chyba poniżej 4.1 z reguły jest to 4.2-4.3 ostatnio jakoś podskoczył mocniej, krowy na pastwisku (połowa) a reszta w oborze. ogólnie dostają jeszcze ziarno kukurydzy i śrutę (owies+jęczmień) +śruta rzepakowa. wysoki tłuszcz to tak patrzę że efekt dużej ilości włókna oraz energii i małej ilości białka w dawce. na ketozę to te krowy zdecydowanie nie wyglądają...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 15:44

Cena mleka 2015

Kierowca mówił że byli przedstawiciele z mlekovity z propozycją aby ich przejąć z długami to prezes się nie zgodził pewnie (woli kłaść ile się da do własnej kieszeni i ogłosić bankructwo)

Rolnicy nie powinni go wpuścić na teren zakładu!!! Powinni go odwołać wybrać nowy zarząd i doprowadzić do połączenia z inna silniejsza mleczarnią. Ewentualnie wypłacać udziały i uciekać haha o ile Rotr im jeszcze ma z czego wypłacać :D Co się dziwić prezesowi załączył ssanie i ciągnie :D na jego miejscu to bym dużo wcześniej reagował i próbował ratować mleczarnię mógł by jeszcze wtedy zostać na stołku dyrektora o ile dobrze by negocjował a teraz to pewnie nie  wiadomo ile mleczarnia ma długu haha Znam takie przypadki że obecni prezesi nawijali makaron że są na plusie a po przejęciu i zrobieniu bilansu okazują się dziesiątki milionów długu :D haha także ryzyko mleczarni która chce przejąć też jest duże bo generalnie bierze kota w worku ale mlekovita weźmie wszystko oby dużo :D:D 

Edytowany przez grzesiu, 23 czerwiec 2015 - 17:22.

#1032 Share porems

porems

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:01

Cena mleka 2015

co do udziałów to niema szans na ich odzyskanie. najlepiej uciekać jak najprędzej puki jeszcze płacą za mleko. ą dziś słyszałem ciekawą nowine że mleczarnia ROTR płaci nowym dostawcą z okolic Piły za mleko 1,20zł za litr, a starym obcina kolejne 8 gr dziś mieli zebranie zarządu

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 25 czerwiec 2015 - 09:56.

#1033 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:03

Cena mleka 2015

a co rot tak daleko jeździ po mleko??  Może coś w tym być ale nie dość że koszty transportu mocno rosną to jeszcze przepłacają za surowiec haha

#1034 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:22

Cena mleka 2015

Z tego co kojarzę to płacą za przywóz od litra więc im to lotto.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1035 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:38

Cena mleka 2015

a przypadkiem nie mają swojego transportu??

#1036 Share lukassss3060

lukassss3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:55

Cena mleka 2015

Spółdzielnia Michowianka cena 1.03 za maj ilość ok 3000

#1037 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:56

Cena mleka 2015

Rolnicy nie powinni go wpuścić na teren zakładu!!! Powinni go odwołać wybrać nowy zarząd i doprowadzić do połączenia z inna silniejsza mleczarnią. Ewentualnie wypłacać udziały i uciekać haha o ile Rotr im jeszcze ma z czego wypłacać :D Co się dziwić prezesowi załączył ssanie i ciągnie :D na jego miejscu to bym dużo wcześniej reagował i próbował ratować mleczarnię mógł by jeszcze wtedy zostać na stołku dyrektora o ile dobrze by negocjował a teraz to pewnie nie  wiadomo ile mleczarnia ma długu haha Znam takie przypadki że obecni prezesi nawijali makaron że są na plusie a po przejęciu i zrobieniu bilansu okazują się dziesiątki milionów długu :D haha także ryzyko mleczarni która chce przejąć też jest duże bo generalnie bierze kota w worku ale mlekovita weźmie wszystko oby dużo :D:D 

Szczerze to lepszego kandydata nie ma. Upadłość raczej wątpliwa, spadki cen bardzo prawdopodobne. Mleka mają coraz mniej, ale mocno Niemcy nacierają, oferują swoje pomyje z dowozem za ok 0,16 eurocentów.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1038 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:06

Cena mleka 2015

a przypadkiem nie mają swojego transportu??

Taki obeznany jesteś na temat naszej mleczarni ale postaw to nie wiesz :D @milanreal też mi się wydaje że upadłość jest nieprawdopodobna, z resztą to nie pierwsza taka plotka ;)

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1039 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 05:20

Cena mleka 2015

Ja nie jestem obeznany bo na temat Waszej mleczarni mi wsio ryba czy mleczarnia upadnie czy nie. Rolników mi nie żal bo oddacie mleko do innej mleczarni ale najbardziej mi szkoda pracowników niskiego i średniego szczebla. Ja znam tylko przypadki z historii jak to się już działo w polskiej spółdzielczości  mleczarskiej. Nie opisuje jakiś swoich przepowiedni tylko fakty z życia. Ekonomicznie jak coś jest nie rentowne to powinno upaść a Wy podtrzymując prezesa że mleczarnia nie upadnie i niech płaci 0.7zł za litr bo trzeba mleczarnie ratować haha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 czerwiec 2015 - 05:31

Cena mleka 2015 [quote name= ale mocno Niemcy nacierają, oferują swoje pomyje z dowozem za ok 0,16 eurocentów.[/quote]
Ach te niemcy kiedyś zniszczyli nas bombami, a teraz zniszczą produktami.