Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1872 odpowiedzi na ten temat

#81 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:07

Cena mleka 2015

do mnie nie dotarł żaden cennik już chyba z 10 lat, po prostu sie doi i tyle, jak dostanę cennik to i tak mi dochodów nie poprawi ale może przy okazji jak będę zajrzę to zerknę co i jak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2015 Dzisiaj, 03:30
  •  

#82 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:36

Cena mleka 2015

Byłem to wziąłem przy okazji. Ostatni cennik to był chyba na początku po przejęciu. Nie wiem czemu, ale od momentu przejęcia Kurpi przez Mlekovitę byłem przekonany, że za tłuszcz płacili więcej. Teraz wiem, że było inaczej.

#83 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:56

Cena mleka 2015

ja jak tak obserwuję to ci którzy nie wywiozą 6 tys l to mają jakiś dziwnie niski tłuszcz i białko a po 6 tys jakoś się to naprawia i ostatecznie różnica w cenie przed 6 tys i po robi się dziwnie duża stąd moje zdziwienie że tylko 2 grosze droższe jak przekroczony jest próg bo jak po fakturkach u znajomych popatrzeć to różnica jest około 7-10 gr, widocznie w mlekovicie naszej białko i tłuszcz mają się od ilości wywiezionych litrów...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 14:44

Cena mleka 2015

sms z mlekovity za styczeń -10gr 

#85 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 16:33

Cena mleka 2015 Tak jak juz wczesniej wspominalem, jest obnizka z Mlekovity? Jest.. po 1,30 zl wyjdzie to i tak jeszcze nie najgorzej

#86 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 17:16

Cena mleka 2015

a jak mlekpol? tylko obetną premię czy jeszcze wiecej?

#87 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:02

Cena mleka 2015

Jeszcze dwa dni i się okaże, mlekpol lubi niespodzianki na koniec miesiąca typu daj się zaskoczyć "od stycznia ... ...." ;)

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#88 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 08:03

Cena mleka 2015

ja jak tak obserwuję to ci którzy nie wywiozą 6 tys l to mają jakiś dziwnie niski tłuszcz i białko a po 6 tys jakoś się to naprawia i ostatecznie różnica w cenie przed 6 tys i po robi się dziwnie duża stąd moje zdziwienie że tylko 2 grosze droższe jak przekroczony jest próg bo jak po fakturkach u znajomych popatrzeć to różnica jest około 7-10 gr, widocznie w mlekovicie naszej białko i tłuszcz mają się od ilości wywiezionych litrów...

a może raczej od tego kto jest pod oceną a kto nie?

#89 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 09:23

Cena mleka 2015

Jeszcze dwa dni i się okaże, mlekpol lubi niespodzianki na koniec miesiąca typu daj się zaskoczyć "od stycznia ... ...." ;)

a ja myślałem, że tylko mlekovita lubi robić takie niespodzianki na koniec miesiąca :P a tu proszę widzę że to jest powszechne zjawisko w mleczarniach żeby na koniec informować o zmianie ceny za sprzedany surowiec a nie na początku :(

#90 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 10:28

Cena mleka 2015 Ja nie wiem o co wy się bulwersujecie, coś by wam to dało jak by powiadomili na początku stycznia a nie na końcu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:15

Cena mleka 2015

ja sie nie bulwersuje :P tylko uważam że jest to zagarywka nie ferr, ja wiem że to by nic nie zmieniło , bo istotnie i  tak bym produkował tyle samo ale chodzi mi o zasady :) np, jak bys pracował u kogoś i za dwa ostatnie miesiące miał bys taką samą wypłatę a za trzeci pod koniec dowiadujesz sie bez wcześniejszego powiadomienia ze pracodawca zapłaci ci jednak mniej za to samą pracę bo tak ( - według mnie o takich rzeczach powinna byc informacja wczesniej, przynajmniej takie jest moje zdanie ")

#92 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:16

Cena mleka 2015

to by dalo ze rolnik by wiedział miesiąc wcześniej ze wezmie te pare stowek lub pare tys mniej za mleko. OSM Kolsow l robi doklanie tak samo, pewnie większość mleczarni tez.  Cena powinna być podana z góry, zwłaszcza przy obniżkach. wtedy rolnik mialby możliwość sprzedać mleko gdzies indziej po lepszej cenie, jeden facet w ciągu pol roku 3 razy zmienial mleczarnie, mleka ma dużo , liczyl się każdy grosz, tymbardziej ze roznice w cenie były na poziomie kilkanscie gr, a to już duże pieniądze. A nie cos takiego ze sprzeda mleko, a mleczarnia mu zapłaci ile zechce

#93 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:39

Cena mleka 2015 Większość mleczarni ma min. miesiąc a zazwyczaj 3 lub 6 wypowiedzenia także to nie jest takie łatwe, może to i nie jest fair ale nie mamy wyboru tak jak np. Ci którzy sprzedają bydło lub zboże

#94 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 12:01

Cena mleka 2015

Trzeba uważać z tymi zmianami mleczarni. Nasza mleczarnia splajtowała chyba 4 lata temu i bez powiadamiania, przeniesiono nas do innej, bo ten sam kierowca i wszystko. Po miesiącu przywiózł umowę, ale taką tylko, żeby chwilę zobaczyć i podpisać, a tam 3 miesięczny okres wypowiedzenia i ceny jakieś niskie, i nie chcieliśmy podpisać. Dodam jeszcze, ze firma, która splajtowała nie zapłaciła za 2 miesiące i jeśli się podpisało tą umowę to mieli zwracać w ratach jak się im tam uda. I przenieśliśmy się do innej, bardziej normalnej, tracąc dwie wypłaty. Po kilku miesiącach kontrola, co My kombinujemy, że w ciągu kilku miesięcy w trzeciej mleczarni jesteśmy. Więc naprawdę strzeżcie się. Na Świecie coraz więcej oszołomów i chorych rzeczy, ale cóż mamy swój postęp i cywilizacje.

#95 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 14:59

Cena mleka 2015

a może raczej od tego kto jest pod oceną a kto nie?

nie, żadna z tych osób nie miała stada pod oceną

#96 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 15:31

Cena mleka 2015

Wart Milk Sieradz -9gr od Stycznia

#97 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:06

Cena mleka 2015

pytanie do bardziej orientujących  się w temacie czy faktycznie są jakieś przesłanki, zawirowania itp rzecz, że cena spada w polsce  ?? ( są spadki na światowych rynkach ?? faktycznie koniunktura jest taka słaba ??embargo aż tak mocno wpływa - niby jest już z pół roku. z tego co sie orientuję to mleczarnie narzekają na braki surowca do przerobu, czyli wychodziło by że jest popyt - a cena jednak spada :(    )   prosił bym o wypowiedzi :DD

#98 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:17

Cena mleka 2015

Jaka mleczarnie polecacie zeby sie przeniesc?

#99 Share JacekSoszyskiPastor

JacekSoszyskiPastor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:42

Cena mleka 2015

Lacpol Piotrków Kuj. Powyżej 10tys tł.4.20 bi 3.40 1.28zł brutto dla watowca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:00

Cena mleka 2015

jak się przenosić to tylko do "molocha"   do dużej mleczarni jak mlekpol      a ostatnio wysłali sms z prosbą o zamowienie towaru ....  bledy etykiet itp      i o dziwo paczka przyszła do nas   kefiry, jogurty sery zolte   z napisami po rosyjsku i terminem 15.02