Polecane posty

daremw    128
Napisano (edytowany)

o nie nie...  można zadzwonić i zapytać, a nie czekać aż "same" dotrą. sam dzwonię i pytam więc troszeczkę można się zorientować :)

jeszcze w ubiegłym miesiącu można było zapytać nawet na początku miesiąca, teraz zmieniło się na 10-ty dzień połowy miesiąca- 100% pewne bo sprawdzone :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Raczej nie ciekawie jednym słowem jet to teraz kurwidołek. Jak czytam że w innych mleczarniach mają po ok.1,25 i narzekają to ciekawe co by było jakby mieli po 86 gr?i kredyt 4tys miesięcznie

A ile dziennie litrów mleka Rotr skupuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

500-700 tys zalezy od pry roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wiecie może czemu niektórym ROTR obniżył cenę o 10gr a niektórym 14gr? Czy to może wina tego, że się jest tylko dostawcą a nie członkiem spółdzielni?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samek    0

Wynika to zapewne z różnicy w parametrach, i ilosci zdawanego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

Raczej nie ciekawie jednym słowem jet to teraz kurwidołek. Jak czytam że w innych mleczarniach mają po ok.1,25 i narzekają to ciekawe co by było jakby mieli po 86 gr?i kredyt 4tys miesięcznie

 

 

jak obniza do 50groszy to cie dopiero zgnoja masz pelne prawo sie bac.Po cos ten kredyt bral.

co do cen to

Teraz euro duzo podeszlo i dolar teoretycznie cena juz nie powinna spadac bo za produkty za granica w przeliczeniu na zlote dostaja mleczarnie wiecej.,ale moga chciec dalej gnoic rolnikow bo ponizej n1zl/litr tak wlasnie sie dzieje

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku chyba płyta ci sie zacieła.Nie sadze abys współczuł tym co wzieli kredyty wiec przestan tu biadolic bo robi sie to załosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wynika to zapewne z różnicy w parametrach, i ilosci zdawanego mleka.

 

Chyba raczej nie, sąsiad w podobnym litrażu ma -10gr


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

Wiecie może czemu niektórym ROTR obniżył cenę o 10gr a niektórym 14gr? Czy to może wina tego, że się jest tylko dostawcą a nie członkiem spółdzielni?

w msc maj odstawiłem 23,500l bi 3.60 tł 4.20 , jestem dostawcą somatyka 290tys bakterie 49tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Człowieku chyba płyta ci sie zacieła.Nie sadze abys współczuł tym co wzieli kredyty wiec przestan tu biadolic bo robi sie to załosn

 

 

kargo dziwnie piszesz tak jakbys byl kredytowcem dal sie wpuscic w maliny jak male dziecko niby doradca ,ale trudno ,teraz trzepiesz spodniami przed spadkiem cen i slusznie ,ale nie czepiaj sie NIE JEDEN ZALUJE ,ZE WZIOL KREDYT. JA pisze co pisze moze ktos sie zastanowi 2razy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Czy w takiej Piątnicy przyjmują nowych dostawców? Mieszkam 200 km od tej OSM, ale samochód by napełnili w promieniu kilometra.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

watpie żeby piatnica jezdzila 200 km, rozumiem ze w obie strony 400 km po mleko, skoro w okolicy znalazła by chętnych od zaraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    515

o nie nie...  można zadzwonić i zapytać, a nie czekać aż "same" dotrą. sam dzwonię i pytam więc troszeczkę można się zorientować :)

jeszcze w ubiegłym miesiącu można było zapytać nawet na początku miesiąca, teraz zmieniło się na 10-ty dzień połowy miesiąca- 100% pewne bo sprawdzone :)

Nie zgodzę się, przynajmniej w Baranowie tak nie jest. Zawsze w sms jest data z jakiego dnia było badane i ostatnio  było 13.V.

 

@marju kredyt brał po to aby się rozwinąć, a nie siedzieć i biadolić, lepiej raczej nie będzie i z małego gospodarstwa się nie wyżyje. Jest wybór albo zbieramy zabawki i szukamy miejsca gdzie indziej albo się rozwijamy. W 2000 roku jak miało się 12 krów to już było nieźle a teraz odpowiedz sobie jak dzisiaj wyżyć i utrzymać rodzinę z 12 krów ?

Do tego jesteśmy w unii, mamy słabsze ziemię i bardziej rozdrobnione gospodarstwa. Jak mamy konkurować z UE bez rozwoju ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy w takiej Piątnicy przyjmują nowych dostawców? Mieszkam 200 km od tej OSM, ale samochód by napełnili w promieniu kilometra.

 

Gdyby piątnica jeździła tak daleko to nie miałaby by takiej ceny i tylu dostawców tylko kilka razy więcej, nie wiem nawet czy jakby mieli 100 km w jedną stronę to czy by przyjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś był artukuł z poszkodowanymi rolnikami. Piątnica zlikwidowała całą trasę, bo nie opłacało się jechać chyba z 70 km. Były to małe i duże gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Nie zgodzę się, przynajmniej w Baranowie tak nie jest. Zawsze w sms jest data z jakiego dnia było badane i ostatnio było 13.V.

 

@marju kredyt brał po to aby się rozwinąć, a nie siedzieć i biadolić, lepiej raczej nie będzie i z małego gospodarstwa się nie wyżyje. Jest wybór albo zbieramy zabawki i szukamy miejsca gdzie indziej albo się rozwijamy. W 2000 roku jak miało się 12 krów to już było nieźle a teraz odpowiedz sobie jak dzisiaj wyżyć i utrzymać rodzinę z 12 krów ?

Do tego jesteśmy w unii, mamy słabsze ziemię i bardziej rozdrobnione gospodarstwa. Jak mamy konkurować z UE bez rozwoju ?

Taki rozwój ma krótkie nogi, bo pewnie bierzecie kredyty i kupujecie zagraniczne produkty rozwijając tym samym kraje unijne a siebie doprowadzając do upadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

Nie zgodzę się, przynajmniej w Baranowie tak nie jest. Zawsze w sms jest data z jakiego dnia było badane i ostatnio  było 13.V.

nie musisz się zgadzać, ale ja tylko piszę jak jest, drugi oddział i już może być całkowicie co innego. zresztą na poprzedniej stronie napisałem wyniki i powiedz skąd bym je znał skoro sms jeszcze nie przyszedł

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

To ile Piątnica skupuje dziennie mleka że 70 km to daleko,u mnie odział wolsztyna i 3 samochody robią dziennie po 250 km  każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

jak obniza do 50groszy to cie dopiero zgnoja masz pelne prawo sie bac.Po cos ten kredyt bral.

co do cen to

Teraz euro duzo podeszlo i dolar teoretycznie cena juz nie powinna spadac bo za produkty za granica w przeliczeniu na zlote dostaja mleczarnie wiecej.,ale moga chciec dalej gnoic rolnikow bo ponizej n1zl/litr tak wlasnie sie dzieje

kredyt na budowę obory i wóz paszowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81
Napisano (edytowany)

nowy cennik OSM Kosow Lacki 19 gr jednostka bialka, 3 grosze jednostka tłuszczu.   potrcenia 10 gr poniżej 1500 litrow miesięcznie, pozaklasowe 10 gr . przy zalozeniu ze ten drobny rolnik będzie miał pozaklasowe, i poniżej 100 l z odbioru a sa tacy, odliczy mu się od ceny 20 gr,  przy zalozeniu tłuszcz 4.0 i bialko 3.2 wyjdzie mu 52 gr litr, w klasie ekstra 62 gr, i jak drobni maja nie upadac.  Sam spodziewam się ceny ok 85 gr przy ilości ok 6 tys l. cena zupełnie nie oplacalna.

 

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

w msc maj odstawiłem 23,500l bi 3.60 tł 4.20 , jestem dostawcą somatyka 290tys bakterie 49tys

 

wez probke mleka i zawiez inwidualnie do badania to wtedy zobaczysz ile jest naprawde somatycznych. obstawiam ze ponizej 600 nie bedzie. obnizyli 10gr czlonkom spoldzielni a Ci co maja umowy 14 gr tylko najpierw trzeba sie zorientowac po ile sprzedawali mleko Ci na umowach z moich informacji wynika ze dostawali duzo wiecej niz czlonkowie a zreszta i czlonkowie podobno maja zroznicowane ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nowy cennik OSM Kosow Lacki 19 gr jednostka bialka, 3 grosze jednostka tłuszczu.   potrcenia 10 gr poniżej 1500 litrow miesięcznie, pozaklasowe 10 gr . przy zalozeniu ze ten drobny rolnik będzie miał pozaklasowe, i poniżej 100 l z odbioru a sa tacy, odliczy mu się od ceny 20 gr,  przy zalozeniu tłuszcz 4.0 i bialko 3.2 wyjdzie mu 52 gr litr, w klasie ekstra 62 gr, i jak drobni maja nie upadac.  Sam spodziewam się ceny ok 85 gr przy ilości ok 6 tys l. cena zupełnie nie oplacalna.

Trochę pomyliłeś, za dostawy poniżej 1000l miesięcznie -3 gr a nie 10. U mnie przy 44 tys. tłuszczu 4.2, białku 3.55 wychodzi 1,14 zł czyli można powiedzieć że obcięli od maja po 10 gr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Coś temat ucichł może podwyżki cen skupu się zaczęły haha. Rolnicy w mlekpolu broniąc ceny mleka zażądali od prezesa obniżenia płac pracowników :D:D haha  Tylko jak dostawali ponad 2 zł to żaden z chłopów nie upomniał się żeby i pracownikom podnieść haha Spółdzielnia jest dobra formą zarządzania ale nie dla chłopów którzy z ekonomią nie mają nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

pewnie mają więcej związanego z ekonomią niż TY:p

a z jakiej okazji mieli walczyć o podniesienie zarobków dla pracowników? przecież to są grupy interesów i każdy o swoje walczy, a pracownicy wtedy siedzieli cicho.

a co do zarobków tych pracowników, to większości (laborka, kierownictwo) i tak jest za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

To jestescie w błedzie panowie w Mlekpolu wcale sie tak dużo nie zarabia chyba że na wyższych stanowiskach 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj