Polecane posty

statek    140

bez kredytu nie ma rozwoju, ale tak jak kolega napisal wszystko z glowa i nigdy ponad stan, ja z ojcem mam zasade ze zoobowiazania mie moga przekraczac ilosci doplat i tego sie trzymamy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat kredyt w maszyny nie jest tak ryzykowny jak w budynki czy w ziemię, bo jak nie spłacisz jakiejś maszyny(bardzo dużo zdarza się zabierania sieczkarni którą jest ciężko odrobić z samych usług kukurydzy bez trawy) to ci zabiorą tą maszynę i zazwyczaj pozostałe zobowiązanie ta maszyna pokryje, a bez np. bez sieczkarni przeżyjesz, samo z np. siewnikiem do kukurydzy itd., gorzej jak wybudujesz np. oborę, nie pójdzie ci, bank ci zabierze ziemię w zamian za zobowiązanie to wtedy jest już pewny bankrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gospodarowanie bez kredytu jest możliwe ale nie ma sensu bo z dostępem do kapitału rozwój idzie szybciej. Wiem po sobie: kupiłem kombajn do zboża w 50% za kredyt. Gdybym chciał za gotówke to musiałbym 3 lata ciułać. Na usłudze zarobiłem tyle że przez 3 lata spłaciłem 50% kredytu. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Usługa kombajnem dochodowa ,haha niemożliwe policz dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek  Bielsk  Podlaski cena za kwiecień 1.05 brutto przy białku 3.10 i tłuszczu 3.90

 

A za maj to będzie tragicznie białko tak owalili że szok 2.60 przy tej samej paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik18    1

Osm Piątnica 1,54 zł 25 000 litrów .

A tak szczerze  mówiąc jaki prezes i zarząd taka cena . U nas w zarządzie sami najwięksi dostawcy powyżej pół miliona litrów rocznie , siedzą i pilnują naszego interesu :) ale za to pilnowana jest mocno jakość mleka badanie 3-4 razy w miesiącu klasa  super ekstra 30 tyś bakterii  400 tys kom.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

ROTR Rypin. obniżka za maj 10 groszy źle się dzieje


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super extra to nic nadzwyczajnego do osiągnięcia. W Mlekovicie nie ma tego, ale bak. rzadko przekraczają 12-15 a kom 250 kom. w moim przypadku. Piątnica może produkuje więcej na nasz rynek i ewentualnie za granice stąd mniejsze spadki. Do Rosji eksportowali, ale chyba nie tyle,żeby kryzys ich dotknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik18    1

Jeśli chodzi o mnie to ja z somatyką 100 nie przekraczam a bakterie na poziomie 8 tyś więc jakość jest super :) To prawda 96% produkcjii Piątnicy pochłania polski rynek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Osm Piątnica 1,54 zł 25 000 litrów .

A tak szczerze  mówiąc jaki prezes i zarząd taka cena . U nas w zarządzie sami najwięksi dostawcy powyżej pół miliona litrów rocznie , siedzą i pilnują naszego interesu :) ale za to pilnowana jest mocno jakość mleka badanie 3-4 razy w miesiącu klasa  super ekstra 30 tyś bakterii  400 tys kom.  

 

U nas ludzie oddają do Piątnicy, oddział Ostrołęka i klasy mają dwa razy w miesiącu. Jeśli klasa była np. 6 dnia miesiąca to do 15 nie będzie i do zbiornika idzie każde mleko. Tak, że z tym rygorem nie jest tak strasznie w tej Piątnicy.

Inne mleczarnie też stawiają wymagania, nie każda mleczarnia bierze oby "białe i rzadkie"

No ale cenę trzymają.

Sąsiad miał ilość trochę ponad 30 tys i cena równa 1.5zł czyli trochę słabiej jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik18    1

Z tym że idzie każde to Ci bajki opowiadają za każdym , u każdego przy odbiorze mleka komputer pobiera próbkę i jeżeli na samochodzie jest słaba jakość to badani są wszyscy od których dany samochód odbierał i nieważne kiedy była ostatnia kontrol wczoraj czy tydzień temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Osm Piątnica 1,54 zł 25 000 litrów .

A tak szczerze  mówiąc jaki prezes i zarząd taka cena . U nas w zarządzie sami najwięksi dostawcy powyżej pół miliona litrów rocznie , siedzą i pilnują naszego interesu :) ale za to pilnowana jest mocno jakość mleka badanie 3-4 razy w miesiącu klasa  super ekstra 30 tyś bakterii  400 tys kom.  

 

panowie do hu....kur....kur.... do hu.............to z kad sie biora takie duze roznice miedzy mleczarniami.

 

Kolego to ile ty miles za cene rok temu w najlepszych czasach..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

ROTR Rypin obniżka 14 gr za maj czyli super cena 86 gr i jestem ciekawy czemu kolega Tomaszek21 ma obniżkę 10gr niby ta sama mleczarnia a ceny różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja akurat podałem najwyższe wartości, ale o szczegół, bo normalnie jest mniej. Pogratulować tylko kom.poniżej 100 tyś. Z tymi bakteriami to jest ciekawie z mlekovicie. Jeszcze nigdy nie udało się zejść poniżej 10. Te wyniki to chyba w przybliżeniu bo ciotka oddająca do mlekopoku osiąga bez problemu 8. Co do prób to w Mlekovicie do niedawna po próbie ludzie lali co popadłoczyli mleko.z kom. Od końca lata poprzedniego roku próby są pobierane co odbiór a wyniki i tak 2 razy w miesiącu. Tu już się nie da kombinować, bo nikt nie wie kiedy jest pobierana właściwa próba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

ROTR Rypin obniżka 14 gr za maj czyli super cena 86 gr i jestem ciekawy czemu kolega Tomaszek21 ma obniżkę 10gr niby ta sama mleczarnia a ceny różne

A jak finansowo stoi Rotr??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Ja akurat podałem najwyższe wartości, ale o szczegół, bo normalnie jest mniej. Pogratulować tylko kom.poniżej 100 tyś. Z tymi bakteriami to jest ciekawie z mlekovicie. Jeszcze nigdy nie udało się zejść poniżej 10. Te wyniki to chyba w przybliżeniu bo ciotka oddająca do mlekopoku osiąga bez problemu 8. Co do prób to w Mlekovicie do niedawna po próbie ludzie lali co popadłoczyli mleko.z kom. Od końca lata poprzedniego roku próby są pobierane co odbiór a wyniki i tak 2 razy w miesiącu. Tu już się nie da kombinować, bo nikt nie wie kiedy jest pobierana właściwa próba.

 

bo w Mlekovicie nigdy nie wyjdzie cie ponizej 10 bakterii, nawet jakbys mial 4,5 czy 8 to i tak bedzie Ci wychodzic 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Z tym że idzie każde to Ci bajki opowiadają za każdym , u każdego przy odbiorze mleka komputer pobiera próbkę i jeżeli na samochodzie jest słaba jakość to badani są wszyscy od których dany samochód odbierał i nieważne kiedy była ostatnia kontrol wczoraj czy tydzień temu .

Może zależy jaki samochód. Sporo pomagam sąsiadowi w sezonie i jak są przed kontrolą to o 10 jeszcze oporządzają, a jak po kontroli to o 8,30 już śniadanie jedzą :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

A jak finansowo stoi Rotr??

Raczej nie ciekawie jednym słowem jet to teraz kurwidołek. Jak czytam że w innych mleczarniach mają po ok.1,25 i narzekają to ciekawe co by było jakby mieli po 86 gr?i kredyt 4tys miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

Ja akurat podałem najwyższe wartości, ale o szczegół, bo normalnie jest mniej. Pogratulować tylko kom.poniżej 100 tyś. Z tymi bakteriami to jest ciekawie z mlekovicie. Jeszcze nigdy nie udało się zejść poniżej 10. Te wyniki to chyba w przybliżeniu bo ciotka oddająca do mlekopoku osiąga bez problemu 8. Co do prób to w Mlekovicie do niedawna po próbie ludzie lali co popadłoczyli mleko.z kom. Od końca lata poprzedniego roku próby są pobierane co odbiór a wyniki i tak 2 razy w miesiącu. Tu już się nie da kombinować, bo nikt nie wie kiedy jest pobierana właściwa próba.

zgadza się, kilka miesięcy pod rząd miałem 10 tys bakterii a nigdy nie udało się zejść niżej. somatyka poniżej 100 też do osiągnięcia, w ubiegłym roku miałem przez kilka miesięcy... 55-70 -aż się dziwiłem bo normalnie zdrowa krowa ma prawo mieć sporo wyższy wynik, no ale może u mnie mało intensywne żywienie i tutaj tkwi szczegół. w tej chwili za drugą połowę maja 15 bakterii i 86 somatyka, próby były brane 16,17,18 (do dostarczenia nowego zbiornika odbiory codzienne), próby być może i są brane częściej ale taką informację uzyskałem, poinformować się można po 10 dniu każdej połowy i z reguły wyniki już są czyli trochę można odetchnąć... a i z pobranych prób chyba i tak jest brany najlepszy wynik.

 

co do lania z komórkami... leczenie krów to i tak obowiązek bo prędzej czy później nam się to czkawką odbije chociażby w postaci spadku mleczności (oby tylko to) więc tak czy inaczej tego się pilnuje.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie piszę o laniu takiego mleka, bo jest jak piszesz. Pozaklasowego nie mam już kilka lat i oby tak dalej. Próby są brane co odbiór i chyba losowo wybrane próbki są badane. Wyniki przychodzą 16 i 30 lub 31, więc się nie zorientujesz. Dovrze zrobili, bo na takich oszustwach,gdzie leje się każde mleko byle białe tracą wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj