Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nightmare    81

ida ciężkie czasy, warto się wstrzymać z większymi inwestychami, zwłaszcza na kredyt, rozsądniej było by odlozyc jakas gotowke na przetrwanie kryzysu który dopiero przyjdzie za jakiś czas, puki co, choć ceny niskie, wielu ma ok 1 zl to jeszcze tragedii nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Mlekpol  za marzec po 1.43 przy ilości 4.800 L mleka średnio 3.60 białko 

a teraz spadek ma być ok 16 groszy 

tragedii nie ma chociaż szkoda że wcześniej foli do owijania nie kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a skąd wynikają spadki cen .....      kurs euro  był dłuzszy czas 4.2   a teraz 4.00   spadek 5%   tj z 1.45 1.46 1.47   na 1.40- 1.39  a skad pozostałe ceny towarów  maslo itd

a pamietacie jak było poprzednio kryzys na rynku  mlekpol obnizył wowczas na bodajze 1.20 brutto  a niemcy i francuzi strajkowali czyli dla nich 0.28euro czyli teraz ponizej 1.15  nie zejda

tak mysle ze u mnie na 1.30 brutto sie utrzyma za kwiecein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

taka obniżka jest napewno wyczuwalna i tak jak u mnie to 12 tyś. Mieć a niemieć jest różnica. Jeszcze trochę i będziemy pracować charytatywnie jak pozostałe branże rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie charykatywnie tylko z zamiłowania ;) cóż, teraz zapewne pozostaje poczekać do jesieni to może cena podskoczy z 5 groszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Mlekpol  za marzec po 1.43 przy ilości 4.800 L mleka średnio 3.60 białko 

a teraz spadek ma być ok 16 groszy 

tragedii nie ma chociaż szkoda że wcześniej foli do owijania nie kupiłem :)

Ta ilośc razy 10 żeby taką cenę uzyskać  nie bujaj ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie musi oszukiwać, w mlekpolu taka cena brutto obowiązywała, teraz -16gr więc będzie miał 1.27 brutto więc i tak jest sporo patrząc na litraż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Luknij stronę do tyłu statek pisze 1.47-1.50 za 50 tyś a tu 5 tyś ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No widziałem tą cenę, tylko to jest pewnie cenna netto i po odjęciu udziałów, nie wiem jak tam w mlekpolu cenią ilość, ale jeśli statek miałby 1,5 netto przy 50 tys. to on może mieć 1,47 brutto i od tego odejmij udziały i wychodzi sporo mniej co wydaje się realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

nie wiem kto glosuje na PSL to jest skandal co wyprawiaja w rolnictwie,swinia na dnie byki ledwo ledwo bo panowie z rzadu i PSL powtarzam PSL co niby jest w rzadzie doprowadzili do przeglosowania zakazu uboju rytualnego to sa w rzadzie ..!!!!

A teraz wzieli sie za mleko........... my podjelismy decyzje.Przy cenie 60 groszy a ma do tego dojsc nie oddajemy mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie dojdzie do takiej ceny, jest jakaś granica opłacalności i jak przyjdzie ci dokładać 2-3 miesiące to zrezygnujesz lub komornik ci pomoże i cena pójdzie do góry jak zacznie brakować towaru a dopóki mają go w miarę sporo to lecą z takimi spekulacjami i właściciele supermarketów zgarniają twój zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik_2015    2

Poniżej 1 zł nie spadnie.

 

Z tego co ludzie piszą to już w wielu miejscach spadło poniżej i to grubo ponieżej bo płacą po ok 80-90 gr., wystarczy przejrzeć kilka poprzednich stron.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie wiem kto glosuje na PSL to jest skandal co wyprawiaja w rolnictwie,swinia na dnie byki ledwo ledwo bo panowie z rzadu i PSL powtarzam PSL co niby jest w rzadzie doprowadzili do przeglosowania zakazu uboju rytualnego to sa w rzadzie ..!!!!

A teraz wzieli sie za mleko........... my podjelismy decyzje.Przy cenie 60 groszy a ma do tego dojsc nie oddajemy mleka.

 

Ceny bydła rzeźnego u odbiorców z zagranicy nie spadły. Powodem obniżek jest tanie euro. Będzie jeszcze tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

A ja za przedział litrów 7000-10000 mam 0,92 zł i co nie spadnie,dlatego już nie zacielam i kończę  HOBBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja dalej płacę 5zł za 3 litry, ale widzę trzeba wprowadzić obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie płacił byś 4,5 zł , a mleko od polskiej krowy , a nie jakiejś germańskiej . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

nie wiem kto glosuje na PSL to jest skandal co wyprawiaja w rolnictwie,swinia na dnie byki ledwo ledwo bo panowie z rzadu i PSL powtarzam PSL co niby jest w rzadzie doprowadzili do przeglosowania zakazu uboju rytualnego to sa w rzadzie ..!!!!

A teraz wzieli sie za mleko........... my podjelismy decyzje.Przy cenie 60 groszy a ma do tego dojsc nie oddajemy mleka.

 

Na stronie sejmu możesz sobie popatrzeć, kto poparł ubój rytualny, z imienia i nazwiska duraku, po i pis więc nie wypisuj jak nie wiesz. A gdyby nie Sawicki, siedział na bliskim wschodzie, i otwierał rynki więc idz i zagłosuj i zniszcz do końca rolnictwo na przyjaciół rolników pis i po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

pal licho ilość... przy takiej cenie to już porażka, wstyd że państwo nie interweniuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

mi wyszło za kwiecień 0,81 gr za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Z tego co czytam to kryzys w branży mlecznej coraz większy mam nadzieje że u mnie wyjdzie ponad 1zł w ubiegłym miesiącu 1,08 brutto oficjalnie cena nie spadła ale parametry zaskakująco niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie ilosc ma znaczenie bo w mleczarni sa progi i czym wiecej to troche drozej u nas pulap najwyzszy jest od 20.000 l chyba.

Co by nie powiedziec gnoja rolnikow jak chca.Dalej glosujcie na ten psl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Miesiąc temu każdemu produkcja o 50% skakała a teraz wszyscy rezygnują :rolleyes: Gdyby mi wzrosła produkcja o 50% to bym nie rezygnował. :D Przychodzi gorszy czas i to było do przewidzenia, po hossie zawsze jest bessa tylko niektórzy tej myśli do siebie nie dopuszczali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj