Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena mleka 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1872 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 19 kwiecień 2015 - 07:51

Cena mleka 2015

Ja sie z toba zgadzam a jak oni nie wierza to nie ja ma 40 ha pastwisk, zaraz za obora, krowa zeby wejsc na pastwisko musi pokonac 100 metrów i sa całą dobe trzymane przychodza na dój i wracaja na łake. Koniec tematu. 

U mnie w przyszłym miesiacu nie ma byc zmian ale wiecej sie dowiem na zebraniu na poczatku maja:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena mleka 2015 Dzisiaj, 20:19
  •  

#402 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 07:57

Cena mleka 2015

profesjonalnie tylko jakos jeszcze nie widziałem ani nie slyszalem o wypuszczaniu krow na noc na pastwisko, po za tym ilość to raz, druga sprawa jakie parametry mleka wychodzą z tej młodej trawy? u mnie w okresie zimowym jest średnio bialko 3.5 i tłuszcz 4.5 w okresie wiosenno letnim wlasnie z pastwiska przy niewielkim dokarmianiu paszami treściwymi  bialko 3.0 i tłuszcz 4.0. wydajność podobna. w konsekwencji latem mleko wychodzi 12-13 gr taniej, oczywiście przy tym samym cenniku,

#403 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 19 kwiecień 2015 - 08:00

Cena mleka 2015

taka prawda ja do pastwiska dokladam jeczmien kukurydze młótoale (rezygnuje \na lato bo bialka mam w trawie dosc a teraz place 150zl za tone plus transport sam odbieram ale dojechac trzeba 80km.i dla najlepszych srute rzepakowa wydajnosc 25l bez problemy.

Racja o pastwiska trzeba dbac co 3 lata nowe sianie co rok dosiewanie.Pastwisko a pastwisko to niebo a ziemia.

u nas cena 90gr/litr wiec to jedyne wyjscie zeby cos na tym miec
za kwiecien ma byc taka sama.

PANOWIE NIE WAZNE ILE MASZ MLEKA CZY 1000L CZY 100 TYS WAZNE ILE Z TEGO MASZ NA KONCU.
Ci z kredytami sikaja w majtki ze strachu i powod maja ich krowy nie wiedza co to pastwisko a TMR to tez dosc duze koszty przygotowania pasz.

a ja kolege popre. mało tego gratuluję organizacji i racjonalnego myślenia. mialem praktyki gdzie wypasalo się 800 krów i średnią wydajność mialy na poziome 7 tyś. jak na poczatek laktacji dolozyc by im ziarno kuku wydajność i zyski poszły by napewno w górę.

kuku pozwala na utrzymanie wiekszej ilosci krów na tych samych ha. ale jej uprawa nie jest tania i potrzebuje skali.
malo tego istnieja opracowania w ktorych naukowcy dowodza ze kiszonka z kukurydzy gdy niejest odpowiednio zbilansowana bialkiem poprostu zabija krowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 10:57

Cena mleka 2015

Pewna ta obniżka? i od kiedy ?

Obniżka pewna, od 1.04 . Szkoda że informują dopiero po prawie 3 tygodniach od wprowadzenia obniżki....

:)

#405 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:13

Cena mleka 2015 nightmare no coż to ,że nie słyszałes świadczy o tym ,ze nie masz w głowie zbyt duzej wiedzy musisz sie jeszcze wiele nauczyc.

panowie wróćmy do cen mleka apeluje :)  :)

#406 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:27

Cena mleka 2015

@marju12 cały rok sprawdza Ci się ten wypas kwaterowy co 21 dni przez cały rok? :)

#407 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:29

Cena mleka 2015

fakt ze nie slyszalem o nocnym wypasaniu traw nie swiadczy o tym zebys ocenial poziom mojej wiedzy, nocny wypas nie jest warunkiem osiagniecia wysokiej wydajności. większości hodowców taka wiedza nie jest potrzebna.  .  coraz więcej rolnikow odchodzi od wypasu traw z wielu powodow.. chcąc osiagnac wyzsza cene mleka trzeba isc w ilość,  po skoszeniu traw nie ma tyle strat co przy wypasaniu, po za tym paszy objetosciowo jest znacznie więcej.  

#408 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:34

Cena mleka 2015

Jak spadnie wam dużym poniżej 1,00 zł to nie będzie się liczyć wydajność za wszelką cenę tylko zysk,albo po kosztach.POWODZENIA

#409 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:16

Cena mleka 2015

Dzięki  *marc* Lacpol się robi kompletne dno.........

#410 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:46

Cena mleka 2015

Jak spadnie wam dużym poniżej 1,00 zł to nie będzie się liczyć wydajność za wszelką cenę tylko zysk,albo po kosztach.POWODZENIA

Tylko żeby dużym spadło poniżej złotówki to mali powinni mieć patrząc adekwatnie teraz na sytuację 60-70 gr a tak nigdy nie będzie nie ma co się oszukiwać, jak spadnie cena do takich poziomów że ludzie zaczną bankrutować to zmniejszy się liczby mleka w mleczarni i cena pójdzie do góry także wróżcie sobie nadal że duże gospodarstwa upadną...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:44

Cena mleka 2015

hubert 8245 nie caly rok tylko od maja do pazdziernika jak rosnie trawa ,ale musisz to kontrolowac raz musisz kwatere skosic wczesniej ,raz nawodnic a raz wiecej karmic w stajni , wszystko zalezy od roku pogody..                                        

PATr

Na rynku sa mali i duzi ja trzymam kciuki jako rolnik z gor za duze gospodarki bo wiem ,ze sa takie potrzebne u nas nie ma warunkow na takie a jak w polsce nie bedzie to z zachodu sciagna, chodzi mi tylko o koszty.

A zasada mala gospodarka male koszty duza gospodarka duze koszty  sie sprawdza. :)

U nas w gorach kredyty sa niedopuszczalne  my gorale kredytow nie bierzemy dla tego sie nie boimy i kazdy kto nie ma kredytu moze spac spokojnie.

Czy ktos kto zakupil roboty za 1 milion czy 2 miliony zlotych  zl wytrzyma cene 90gr za litr ..? jaka my mamy teraz .? o to chodzi.

Mam nadzieje ze teraz cena podskoczy choc do 1 zl po tej panice w koncu jak czytam az takiej tragedi nie ma w Polsce u was.

PATr rynek mleka robi sie globalny i to ,ze w polsce spadnie moze byc bez znaczenia dzis wszystko jest mozliwe .zobacz na franka.

Pozdrawiam wszystkich trzymajmy sie razem to damy rade :)

Edytowany przez marju12, 19 kwiecień 2015 - 20:50.

#412 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 18:59

Cena mleka 2015

Nie upadną ale  będą miały poważny problem sam mam dużo ha i wiem że duży nieraz może szybciej zbankrutować jak ten mały

#413 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 19:41

Cena mleka 2015

duzy wpływ na to ma udział własnych pasz w produkcji mleka, wiadomo ze własne zboza wyjda taniej niż kupne mieszanki, nie wspominam już o paszach objętościowych,  wieksi zazwyczaj bazuja na zakupionych paszach trsciwych, a własne grunty przeznaczają na produkcjie pasz objętościowych.

#414 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:18

Cena mleka 2015

Proszę skupić się na cenach mleka, co do żywienia jest poświęcony temu inny temat.

Byłbym wdzięczny gdybyście ceny podawali wg schematu: Cena (czy netto czy brutto), Województwo, Powiat, + parametry

#415 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 17:43

Cena mleka 2015

Jak wygląda w tej chwili sytuacja Spomleku oraz Polmleku?

#416 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:21

Cena mleka 2015

a ja mam swoje pasze i jakoś wytrzymam ten kryzys

#417 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:36

Cena mleka 2015

szału nie ma z ceną ale tragedii też dalej nie ma.

1.2887 zł  ilość poniżej 10000 l

#418 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 05:17

Cena mleka 2015

Jak wygląda w tej chwili sytuacja Spomleku oraz Polmleku?

Chyba chłopakom internet odcięli przez te niskie ceny mleka ;) Też jestem ciekaw jak sytuacja w tych dwóch mleczarniach i ciekawi mnie ejszcze Rotr Rypin. Jak ktoś coś wie niech da znać :)

#419 Share pawel668030852

pawel668030852

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 07:15

Cena mleka 2015

Rotr to płaci beznadziejnie 95gr ale niektórzy mają 1,20 w tej mleczarni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share jano147

jano147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 12:27

Cena mleka 2015

Osm Pajęczno od maja podobno o 15 groszy mniej, cena będzie wynosić od 57groszy do 1,17zł netto przy tłuszczu 4.0 i klasie extra.